ویدئو مشروح
تیتر روزنامه ها
تیتر روزنامه های ورزشی
تصاویر دیدنی روز

کی‌روش: این آخرین نشست خبری من در ایران است

 • نویسنده: علی اصغر قره داغی
 • دوشنبه, 13 شهریور 1396
 • کی‌روش: این آخرین نشست خبری من در ایران است

  به گزارش "ورزش سه"، ایران در دیداری تشریفاتی برابر سوریه در ورزشگاه آزادی به میدان خواهد رفت. کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران از ساعت 16 روز دوشنبه با حضور در نشست خبری پیش از دیدار با سوریه پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد. مشروح نشست خبری کی روش در ادامه می آید.

  کسی باور نمی کرد سوریه شانس صعود داشته باشد

  از حضور خبرنگاران تشکر می کنم. مطمئنا بازی با سوریه اهمیت زیادی دارد. توانایی های بالای سوریه را باید در نظر داشته باشیم. در ابتدای بازی های مقدماتی هیچکس باور نمی کرد سوریه شانس صعود داشته باشد. البته شکی نیست که تیم سوریه کار فوق العاده ای انجام داده و حالا در آخرین بازی مقدماتی با امیدها و آروزهای زیادی حضور دارند که برابر با تیم های کره جنوبی و ازبکستان است.

  تلاش می کنیم یک روز تاریخی را رقم بزنیم

  در 9 بازی گذشته به تک تک رقیبان احترام گذاشتیم و فردا نیز هیچ تفاوتی نخواهد داشت و به سوریه نیز مانند دیگر رقیبان احترام می گذاریم. مطمئنا فردا تیم ملی سوریه برای تاریخ سازی تلاش می کند. ما نیز فردا تلاش می کنیم یک روز تاریخی را رقم بزنیم. می خواهیم 24 امتیازی باشیم. در تک تک بازی هایی که انجام می دهیم، به این فکر می کنیم که در جام جهانی هستیم. در طول 90 دقیقه با تمرکز بالا در زمین ظاهر می شویم. کاملا آماده و هوشیار هستیم.

  با انگیزه همیشگی تلاش می کنیم 

  بار دیگر تکرار می کنیم که فردا با تمرکز بالا آخرین بازی خود را انجام می دهیم. با همان انگیزه همیشگی تلاش می کنیم آخرین بازی را با یک برد به پایان برسانیم.

  باید به جایی برسیم که در هر بازی دو گل بزنیم

  سرمربی ایران در رابطه با اینکه هنوز در کار هجومی با مشکل هستیم اما در کار دفاعی در سطح جهانی هستیم گفت: ما همیشه سعی کردیم بهترین عملکرد را داشته باشیم. در 9 بازی موفق شدیم 8 گل به ثمر برسانیم. البته عقیده دارم در بعد هجومی جای پیشرفت داریم و باید از لحاظ تمام کنندگی، بهتر عمل کنیم. واقعیت اما این است که در فوتبال ملی، تیم ها بسیار نزدیک هستند و این نزدیکی زیاد کار را دشوار می کند. ما هم فکر می کنیم که فضایی برای پیشرفت در گلزنی وجود دارد. باید در نتایج را به جایی برسانیم تا تقریبا در هر بازی دو گل به ثمر برسانیم. البته اگر این مقدور نباشد، ما با نصف گل نیز به پیروزی می رسیم و مشکلی در این موضوع وجود ندارد.

  شما خبرنگاران باید با پلیس درباره تبانی صحبت کنید

  کی روش در رابطه با شایعه تبانی با سوریه پاسخ جالبی داد: وظیفه شماست که با پلیس درباره شایعات تبانی صحبت کنید. من در فوتبال کار می کنم و در رسانه ها حضور ندارم که درباره تبانی تحقیق کنم.

  از بازیکنانم خواستم تیم بهتر باشیم

  در رابطه با دیدار بعدی باید بگویم سورپرایزی که فردا داریم این است که مانند همیشه تیم بهتر میدان باشیم و این موضوع را از بازیکنان خواستم. در تمامی ابعاد دفاعی و هجومی فوتبال خوبی ارائه کنیم. فردا ما بازی با سوریه را پیش رو داریم و نمی خواهیم فرصت پیشرفت را از دست بدهیم.

  جایگاه سوریه یک اتفاق نیست

  سوریه تیمی است که 7 گل به ثمر رسانده و سوریه تنها 6 گل دریافت کرده است و بعد از ما دومین خط دفاعی برتر گروه را در اختیار دارد. بازیکنان بسیار خوبی در سوریه حضور دارند که جلال حسینی می تواند درباره عمر خریبین و سوما صحبت کند که به پرسپولیس گل زده اند. این تیم بازیکنان خوبی دارد که در بهترین باشگاه ها بازی می کنند. این موضوع نشان می دهد که جایگاه آنها یک اتفاق نیست. 

  اینجا از برادری حرف می زنند اما در مالزی رفتارشان دوستانه نبود

  فکر می کنم بزرگترین اشتباه برخی تیم ها در این گروه این بود که سوریه را دست کم گرفتند و ما تلاش می کنیم هیچ وقت این اشتباه را مرتکب نشویم. حتی وقتی سوریه ما را مجبور کرد که در استخر بازی کنیم، با لباس شنا در زمین حاضر شدیم و نتیجه گرفتیم. به عنوان یک تیم به سوریه احترام می گذاریم اما می خواهم یاد آوری کنم که بازی برابر سوریه آسان نیست. وقتی به اینجا آمدند از برادری صحبت می کنند اما در مالزی خبری از این صحبتها نبود. در داخل زمین به بازیکنان بی احترامی و بی اخلاقی کردند که داستان های خاص خود را دارد. فردا تلاش می کنیم در یک زمین مناسب نتیجه لازم را بگیریم اما فکر نکنید رفتار آنها در مالزی دوستانه بود. همان کاری که همیشه انجام می دهیم را تکرار می کنیم و تمرکز ما تنها روی برد است. بعد از برد و گرفتن نتیجه آغوش را باز می کنیم و با عشق و محبت با حریف رفتار می کنیم.

  صحبت هایم با تاج را محرمانه نگه می دارم

  در مورد موضوع پاداش و بازی های دوستانه من ترجیح می دهم صحبتهای را با آقای تاج محرمانه و خصوصی نگه دارم ولی اگر دوست دارید از صحبت های خصوصی ما مطلع باشید، می توانید از یک سری از اصحاب رسانه که مطلع هستند، مانند ایران ورزشی بپرسید. همیشه یک تعدادی از خبرنگاران اطلاعات بسیار خوبی دارند.

  برای عضویت در خبرنامه مشروح کلیک کنید

  منبع:ورزش3

  مطالب مرتبط

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - اخبار سیاسی