ویدئو مشروح
برای دریافت فال حافظ کلیک کنید
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
تزئینات عقد و عروسی
آموزش غذای فرنگی
آموزش شیرینی پزی
آموزش غذای ایرانی
خواص مواد غذایی

کاربرد های "یخ" که فکرش را هم نمیکردید !

 • نویسنده: مائده چراغی
 • سه شنبه, 10 مهر 1397
 • کاربرد های

  شاید تا به حال به این موضوع دقت نکرده باشید که یخ ها به جز خنک کردن نوشیدنی ها ، کاربرد های جالب دیگری نیز دارند که از آنها بی خبرید .

  معمولا در تمام خانه ها یخ موجود میباشد و همه با کاربرد معمولی آن که خنک کردن نوشیدنی هاست آشنایی دارند . بسیاری از افراد فقط همین کاربرد از یخ را میشناسند . 

  در ادامه ی این پست با مشروح همراه باشید تا با کاربرد های جالب دیگر و شگفت انگیز یخ نیز آشنا شوید .

  1- باز کردن سینک ظرفشویی 

  اگر سینک ظرفشویی شما به دلیل تجمع چربی گرفته است ، نیازی نیست از محلول چاه بازکنی استفاده کنید . کافیست چند تکه یخ را در سینک بیندازید . چربی ها به قالب یخ می چسبند و به راحتی گرفتگی سینک برطرف میشود .

  2- از بین بردن چروک های لباس

  برای صاف کردن لباس های بیش از حد چروک شده فقط کافی است قبل از اتو کردن تکه ای یخ را در پارچه ای بپیچید و بر روی لباس بکشید.

  3- از بین بردن جای پایه میز و صندلی از روی فرش

  برای از بین بردن جای پایه ی میز و صندلی یا مبلمان ،  کافیست یک تکه یخ را در محل مورد نظر قرار دهید و با یک مسواک پرزها را به جای خود برگردانید.

  4- برای گرم کردن برنج

  برای گرم کردن برنج ، یک تکه یخ را روی آن قرار دهید و سپس داخل ماکروویو بگذارید تا برنج شما داخل ماکروویو خشک نشود.

  5- جلوگیری از چسبندگی بتونه

  شاید شما هم به علت تجربه نداشتن کافی ، هنگام بتونه کاری ، دستانتان چسبنده گردیده باشد . اما شما میتوانید تنها با یک قالب یخ این مشکل را حل کنید . به این صورت که یخ را روی خط بتونه بکشید و آن را به صورت یکنواخت درآورید تا به دستانتان نچسبد . 

  6-جلوگیری از تاول زدن

  اگر بر حسب اتفاق دستان خود را با ماهیتابه ، اجاق گاز یا هر چیز دیگری سوزاندید ، روی آن یک تکه یخ قرار دهید تا از تاول زدن جلوگیری کنید .

  7- گیاهان خانگی را آبیاری کنید

  اگر در منزل گلدانی دارید که از جایی آویزان است ، یا گلدان آن در بلندی قرار دارد و دستتان به آن نمیرسد ، میتوانید چند قالب یخ را در خاک آن قرار دهید . این کار علاوه بر اینکه آب مورد نیاز روزانه گیاه را تامین میکند ، بلکه از چکیدن آب زیر گلدان نیز جلوگیری میکند .

  8- از بین بردن مزه دارو  

  دارو دادن به کودکان معمولا میتواند مسئله این دشوار برای مادر ها باشد و کودکان به علت تلخی دارو از خوردن آن سر باز میزنند . اما شما میتوانید قبل از دارو دادن به کودکان ، کمی یخ به آنها بدهید ؛ ابن کار غدد چشایی آن ها را به طور موقت بی حس میکند .

  سپس به آنها دارو دهید تا مزه ی تلخ دارو را حس نکنند .

  9- جدا کردن آدامس از روی لباس

  اگر بر حسب اتفاق روی لباستان آدامس چسبید ، میتوانید کمی یخ روی آن بمالیدی و سپس با یک قاشق آدامس را از روی لباس جدا سازید .

  10- در آوردن ذرات از دست کودکان

  اگر خار، تراشه چوب یا چنین چیزی وارد دست کودک شما شد، می توانید قبل از استفاده از سوزن استریل برای درآوردن ذرات فرو رفته ، یک قطعه یخ روی محل مورد نظر بگذارید تا کار در آوردن ذره بدون درد و سریع انجام گردد. 

  منبع : 1million women

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - مهارتهای زندگی

  مطالب جذاب - شستشو ، نظافت ، لکه گیری