ویدئو مشروح
برای دریافت فال حافظ کلیک کنید
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
تزئینات عقد و عروسی
آموزش غذای فرنگی
آموزش شیرینی پزی
آموزش غذای ایرانی
خواص مواد غذایی

نکاتی برای گردگیری به روش صحیح

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • دوشنبه, 04 تیر 1397
 • نکاتی برای گردگیری به روش صحیح

  بسیاری از افراد خانه دار یامسئولین نظافت ساختمان ها آسیب بسیار جدی ای به سلامت دستگاه تنفسی شان در طی سالیان دراز وارد میکنند که علل آن میتواند استفاده از مواد شوینده نامناسب و گردگیری به روش غلط است.

  باید گفت که هر بخش از خانه و هر وسیله ای روش گردگیری خودش را دارد.

  گردگیری زمین

  برای گردگیری کف زمین و فرش ها و مبل ها سریعا اقدام کنید زیرا وجود گردو غبار در این مکانها علاوه بر کثیفی و ظاهر نامرتب باعث می شود این مکان ها تبدیل به نوعی منبع پخش گرد و خاک در منزل شوند و باعث آلودگی بیشتر فضا شوند.

  کابینت‌ها

  چگونه؟ یهویی همه بساط درون کابینت‌ها را بیرون نریزید تا گیج نزنید که حالا از کجا شروع کنم؟!! کابین به کابین پیش روید، کابینت را خالی کنید، گرد و غبار و لکه‌های آن را بگیرید، بعد کف آن نایلون مخصوص کابینت‌ها را بیندازید و بعد وسایل را دوباره در آن بگذارید.

  نکاتی برای گردگیری به روش صحیح

  دیوار

  برای دیوارهای رنگ روغنی،بهتر است فقط از یک دستمال و آب سرکه استفاده کنید. اگر رنگ دیوارها قابل شستشو است، محلول آب ولرم و صابون و مقدار کمی مایع سفید کننده را با اسفنج روی دیوار بکشید و با دستمال تمیز پاک کنید.به هیچ عنوان نباید از مواد پاک‌کننده استفاده کرد زیرا رنگ دیوار را از بین می‌برد.

  تعویض به موقع فیلتر جارو برقی در گردگیری خانه

  یادتان باشد فیلتر جاروبرقی را باید به موقع عوض کنید. چون در غیر این صورت چارو برقی نه تنها خاک را به سمت خود نمی کشد بلکه خاکهای داخل جاروبرقی را پس میزند و بدتر منزلتان پر از گرد و خاک می شود و همین یکی از دلایل دچار شدن افراد به مشکلات تنفسی است.

  نکاتی برای گرد گیری به روش صحیح

  گردگیری خانه بعد از جارو

  بهتر است اول جاروبرقی بکشید و بعد گردگیری کنید. برای جارو کشیدن از سر باریک جاروبرقی استفاده کنید. با این کار هم دو سوم غبارها با جارو گرفته می شود هم موقع جاروبرقی شاید کمی غبارها حرکت کنند و مجددا روی میز و ... برگردندند. پس بهتر است اول جاروبرقی بکشید بعد گردگیری کنید.

  منابع : هفت گنجآسان طب

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - مهارتهای زندگی

  مطالب جذاب - شستشو ، نظافت ، لکه گیری