ویدئو مشروح
برای دریافت فال حافظ کلیک کنید
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
تزئینات عقد و عروسی
آموزش غذای فرنگی
آموزش شیرینی پزی
آموزش غذای ایرانی
خواص مواد غذایی

روش درست نگهداری از مواد غذایی را میدانید؟

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • پنج شنبه, 18 مرداد 1397
 • روش درست نگهداری از مواد غذایی را میدانید؟

  روش نگهداری از مواد غذایی تقریبا در همه خانه ها یکسان است، شیر و تخم مرغ در قفسه های در یخچال نگهداری میشود، همه میوه ها در کشو جا میوه ای و برنج هم در یک کابینت.

  اما آیا این روش ها بهترین روش برای نگهداری از مواد غذایی است؟در ادامه به این موضوع پی خواهید برد.

  سیب

  روش درست نگهداری از مواد غذایی را میدانید؟

  خوردن یک سیب در روز میتواند شما را از مراجعه به پزشک بی نیاز کند. اما چه سیبی؟

  سیب میتواند حتما در دمای محیط هم قرار بگیرد اما برای حفظ تمام کیفیت سیب باید آن را بدون این که بشویید درون کیسه ای در شو جا میوه ای قرار دهید. نکته دوم این که سیب را باید قبل از 7 روز مصرف کنید تا از تمامی خواص جادویی آن بهره مند شوید.

  آرد 

  روش درست نگهداری از مواد غذایی را میدانید؟

  آرد در مقایسه با دیگر مواد غذایی بسیاری دیر تر فاسد میشود اما اگر در نگهداری آن نکات را رعایت نکنید خیلی سریع کیفیت خود را از دست خواهد داد. بهترین روش نگهداری از آرد ها ، حفظ آنها در یک پاکت کاغذی یا کیسه پلاستیکی و قرار دادن آن در یخچال است. باید تا می توانید هوا داخل کیسه را خالی کنید. برای همین است که قوطی های در دار برای نگهداری آرد توصیه نمی شوند. حواستان باشد که آرد های سبوس دار یا به اصطلاح کامل به مراقبت بیشتری نیاز دارند .

  میوه و سبزیجات

  روش درست نگهداری از مواد غذایی را میدانید؟

  تقریبا تمام ما تمام میوه و سبزیجات را در کشو مخصوص میوه در یخچال قرار میدهیم. اما باید بدانیم که این کار بهترین از نیست. قرار گرفتن این دو گروه از مواد غذایی برای مدت چند روز میتواند باعث تولید گازهایی شود که به فاسد شدن زودتر یکدیگر کمک میکند. بنابراین اگر یخچال شما دارای دو کشو میوه مجزا استف حتما این دو گروه مواد غذایی را جدا از هم نگهداری کنید.

  نحوه شستن صحیح میوه و سبزیجات

  سیب زمینی

  روش درست نگهداری از مواد غذایی را میدانید؟

  هرگز و هرگز سیب زمینی را در یخچال نگهداری نکنید. دمای زیر 50 درجه سانتی گراد باعث تبدیل نشاسته سیب زمینی به قند می شود همین باعث تغییر در مزه و کیفیت پخت سیب زمینی میشود.

  بهترین محل برای نگهداری از سیب زمینی ، مکانی خشک و تاریک است تا سیب زمینی برای چندین روز کیفیت عالی خود را حفظ کند.

  پیاز

  روش درست نگهداری از مواد غذایی را میدانید؟

  مثل سیب زمینی، پیاز نیز می تواند کمی حساس باشد. آنها باید در مکان های خشک، تاریک و خنک ذخیره شوند، اما به گردش هوا نیز نیاز دارد. پیاز نباید در نزدیکی سیب زمینی نگهداری شود، هرچند هر دو غذا باید در شرایط مشابه ذخیره شوند. پیاز و سیب زمینی با تولید گازهای باعث فساد زودتر یکدیگر میشوند.

  گوشت ها

  روش درست نگهداری از مواد غذایی را میدانید؟

  هرگاه که از فروشگاه گوشت خریدید، به سرعت کار بسته بندی آن را انجام دهید و در فریزر قرار دهید. گوشت ها بستر بسیار عالی ای برای رشد میکروب ها هستند. هواستان باشد اگر قرار است گوش را از فریزر خارج کنید و منتظر بمانید تا یخ آن اب شود، حتما گوشت در یخچال آب شود. اینگونه میزان باکتری ها به حداقل میرسد.

  نان ها

  روش درست نگهداری از مواد غذایی را میدانید؟

  نگهداری از نان ها ساده است. می توانید آنها را در جا نانی و در دمای اتاق نگهداری کنید اما اگر می خواهید نان را برای مدت طولانی تری نگهداری کنید، بهتر است آن را در فریزر یا یخچال قرار دهید. با این روش کیفیت نان به میزان قابل توجهی حفظ خواهد شد.

  منبع: rd

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - مهارتهای زندگی

  مطالب جذاب - شستشو ، نظافت ، لکه گیری