ویدئو مشروح
برای دریافت فال حافظ کلیک کنید
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
تزئینات عقد و عروسی
آموزش غذای فرنگی
آموزش شیرینی پزی
آموزش غذای ایرانی
خواص مواد غذایی

کدام گیاه خوراکی را در آپارتمان پرورش دهیم؟

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • جمعه, 19 مرداد 1397
 • کدام گیاه خوراکی را در آپارتمان پرورش دهیم؟

  کاشت و پرورش سبزیجات خوراکی و گیاهان دارویی یکی از آرامش بخش ترین تفریحات میتواند باشد. اما متاسفانه همه قادر به برداشت از محصولات خود نیستند، چرا که در میانه راه پروژه با شکست رو به رو میشود.

  در این مطلب اما راهنمایی هایی را را برای پرورش سبزیجات در گلدان های کوچک یادآوری می کنیم که به احتمال زیاد برای شما که در این کار تازه کار هستید مفید خواهد بود.

  پیازچه

  کدام گیاه خوراکی را در آپارتمان پرورش دهیم؟

  از پیازچه شروع کنید. این گیاه گزینه ای عالی برای تازه کاران است. به محض کاشت این گیاه، هر روز به چشم می بینید که گیاه تان در حال رشد و تغییر است و این باعث افزایش انگیزتان برای مراقبت بیشتر میشود. این گیاه تا 10 سانت رشد میکند و تقریبا دوستدار نور است.

  ریحان

  کدام گیاه خوراکی را در آپارتمان پرورش دهیم؟

  ریحان یکی از پر برکت ترین سبزیجات است. اگر مسیر کاشت،داشت و برداشت را به درستی انجام دهید تا یک سال از گلدان ریحانتان محصول برداشت خواهید کرد.

  حواستان باشد که برگ های ریحان به راحتی در برابر نور خورشید پژمرده میشود. بنابراین با آب پاش در زمانی که خورشید بر آنها نمیتابد آب بپاشید و هرگز این گیاه را در برابر نور مستقیم خورشید قرار ندهید.

  رزماری

  کدام گیاه خوراکی را در آپارتمان پرورش دهیم؟

  حواستان باشد که اگر اعضای خانواده به بوهای تند حساس هستند ؛، هرگز به سراغ کاشت رزماری نروید. بوی تند رزماری هم طرفدارانی دارد و هم کسانی هم هستند که به شدت از این بو فراری هستند. نکته دیگر این که این گیاه سرعت رشد بسیار زیادی دارد.

  اما از آنجایی که این گیاه در بسیاری از غذا ها استفاده میشود، کاشتن آن می تواند بسیار مفید و البته لذت بخش باشد.

  چگونه روغن رزماری درست کنیم

  روش های استفاده از رزماری در غذاها

  جعفری

  کدام گیاه خوراکی را در آپارتمان پرورش دهیم؟

  جعفری پسر عموی هویج است.این گیاه دوساله است و در برابر سرما بسیار مقاوم است. اما سعی کنید آن را در برابر شرایط سخت قرار ندهید. حواستان باشد که بهترین زمان کاشت این گیاه اوایل تا اواسط پاییز است.

  نکات عمومی

  کدام گیاه خوراکی را در آپارتمان پرورش دهیم؟

  1- تقریبا تمامی سبزیجات خوراکی عاشق نور هستند. بنابراین اگر قصد کاشت این گیاهان در خانه را دارید ابتدا باید یک نقطه پر نور در خانه پیدا کنید.

  منظور از نقطه پر نور، محلی است که برای ساعات طولانی از نور خورشید روشن است ، نه این که آفتاب با شدت زیاد در آن نقطه بتابد و گیاه را بسوزاند.

  2- قبل از شروع کاشت و تصمیم گیری برای نوع گیاهی که میخواهید بکارید حتما حسابی تحقیق کنید. این تحقیق شامل میزان نیاز به نور، آب و کود است.

  3- سعی کنید از بذرهای اصلاح شده برای شروع استفاده کنید تا احتمال شکست را به میزان قابل توجهی به حداقل برسانید.

  منابع: elledecor - davesgarden

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - مهارتهای زندگی

  مطالب جذاب - شستشو ، نظافت ، لکه گیری