ویدئو مشروح
برای دریافت فال حافظ کلیک کنید
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
تزئینات عقد و عروسی
آموزش غذای فرنگی
آموزش شیرینی پزی
آموزش غذای ایرانی
خواص مواد غذایی

هفت نکته برای افزایش عمر لباس چرمتان

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • شنبه, 27 مرداد 1397
 • هفت نکته برای افزایش عمر لباس چرمتان

  چرم از آن دسته از مواد اولیه ای است که که از قدیم مورد استفاده بوده است و می بینیم که هنوز که هنوز است از اجدادمان وسایلی از جنس چرم باقی مانده است.

  اما این دلیل نمی شود که گمان کنیم لباس چرمی که ما به تازگی خریده ایم هم به اندازه کفش و کیف چرم اجدادمان عمر خواهد کرد. بنابراین باید حواسمان باشد تا از لباس های چرمی مان اصولی مراقبت کنیم.

  نکته اول

  هفت نکته برای افزایش عمر لباس چرمتان

  به جز روزهایی که مجبورید زیر نور آفتاب در خیابان بمانید، به هیچ عنوان لباس های چرمی تان را در معرض نور آفتاب نگه ندارید. نور آفتاب باعث خشک شدن چرم و شکننده شدن آن میشود. حتما دیده اید که بر روی کیف یا کت چرمی افراد ترک هایی وجود دارد.

  بنابراین اگر پنجره اتاقتان آفتاب گیر است، حواستان باشد که لباس چرمتان در معرض این نور قرار نگیرد.

  نکته دوم

  هفت نکته برای افزایش عمر لباس چرمتان

  اگر زمستان تمام شده و شما قرار نیست از کیف و کت چرمتان برای ماه ها استفاده کنید، آن را در یک کیسه بگذارید و تا میتوانید هوای داخل کیسه را خارج کنید. به هیچ عنوان لباس های چرمتان را در محیط تاریک و نمناکی مثل زیرزمین نگهداری نکنید، چرا که بهترین بستر برای رشد قارچ ها و کپک ها است.

  نکته سوم

  هفت نکته برای افزایش عمر لباس چرمتان

  حتما تا به حال برای تان پیش آمده که یک جسم تیز باعث ایجاد خراش به روی لباس چرمی تان شده باشد. وسایلی مثل کلید، ناخن بلند، چاقو…حواستان باشد که اگر خراش فقط کمی عمیق باشد دیگر نمی توانید اثر آن را پاک کنید و لباس چرمی گران قیمتتان زیبایی اش را از دست خواهد داد.

  نکته چهارم

  هفت نکته برای افزایش عمر لباس چرمتان

  اگر احساس میکنید که چرمتان خشک شده یا احتمال دارد که ترک بخورد، حتما به آن واکس مخصوص چرم بمالید. این واکس ها را بهتر است درست در زمان خرید لباس چرمی تان تهیه کنید تا فروشگاه مناسب ترین نوع واکس را به شما بدهد.

  حال اگر در شرایطی قرار گرفتید که دسترسی به واکس مخصوص چرم را نداشتید، میتوانید از وازلین استفاده کنید.

  البته حواستان به غلظت وازلین باشد. برای استفاده از وازلین به روی چرمی ،ابتدا دستتان را با وازلین چرب کنید( نه خیلی زیاد ، به همان اندازه ای که دلتان می خواهد از وازلین به عنوان چرم کننده پوست دست استفاده کنید) و بعد با دست، لباس چرمی تان را وازلین بزنید.

  نکته پنجم

  هفت نکته برای افزایش عمر لباس چرمتان

  چرمتان را تمیز نگه دارید. گرد و خاک نیز از آن دسته از عواملی است که باعث کاهش کیفیت چرم لباستان میشود. بنابراین توصیه میکنیم که هرگاه احساس کردید که که بر لباس چرمی تان گرد و خاک نشسته است، در گردگیری آن تنبلی نکنید.

  این نکته برای کفش های چرمی بیشتر اهمیت پیدا میکند چرا که دائما در معرض خاک و آلودگی است.

  نکته ششم

  هفت نکته برای افزایش عمر لباس چرمتان

  هرگز و هرگز از مواد شوینده شیمیایی برای تمیز کردن چرم استفاده نکنید! چرم چه می خواهد جزیی از لباستان باشد یا مبلتان، به هیچ عنوان از پودر شست و شو، شامپو یا صابون برای تمیز کردن و برق انداختنش استفاده نکنید.

  مواد شیمیایی موجود در این شوینده ها یکی از مخرب ترین مواد علیه چرم است.

  نکته هفتم

  هفت نکته برای افزایش عمر لباس چرمتان

  اگر از آب به عنوان پا کننده چرم استفاده میکنید، انتخاب خوبی کرده اید. اما باید حواستان باشد که چرم را ناگهانی خیس نکنید. همانطور که وقتی روی یک میز چوبی آب میریزد بافت چوب نرم میشود، چرم هم دقیقا همین واکنش را نشان میدهد.

  برای همین بهتر است آب را در یک آبپاش اسپری بریزید و مرحله به مرحله آب را بروی چرم اسپری کنید.

  منبع: wikihow

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - مهارتهای زندگی

  مطالب جذاب - شستشو ، نظافت ، لکه گیری