ویدئو مشروح
برای دریافت فال حافظ کلیک کنید
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
تزئینات عقد و عروسی
آموزش غذای فرنگی
آموزش شیرینی پزی
آموزش غذای ایرانی
خواص مواد غذایی

تمیز کردن بهاری خانه ها

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • سه شنبه, 14 فروردين 1397
 • تمیز کردن بهاری خانه ها

  امسال، روز 20ام مارچ به روز "اعتدال بهاری" نام گذاری شد، بهار نماد تجدید ، جوانسازی و شروع دوباره است.

  بنابراین بهترین زمان برای تمیز کردن و احیای دوباره فضای اطرافتان است، پس هیج جای تعجبی نیست که همه بعد از تمام شدن زمستان، نظافت بهاره را شروع میکنند. در حالی که تمیز کردن خانه به طور کلی در تمام طول سال انجام می شود، اما در طول بهار ما تمایل بیشتری به تمیز کردن جاهایی که کمتر مورد توجه قرار میگرفته اند، داریم.

  برای یک نظافت تمام و کمال مناسب فصل بهار، این آیتم ها را دنبال کنید، و مطمئن شوید که آنها را انجام داده اید.

  1- تمیز کردن شیرها و سوپاپ های آب

  تمیز کردن بهاری خانه ها

  یکی از جاهای بسیار کثیفی که معمولا به آن بی توجه هستید، شیرهای آب حمام و آشپزخانه هستند، برای جرم گیری این مکان ها، کمی سرکه را در یک کیسه ریخته و به وسیله ی یک بند آن را به شیر آب محکم کنید، بعد از گذشت 30 دقیقه با یک مسواک کهنه آن را تمیز کنید، تا تمام جرم ها و باکتری های باقیمانده ی آن نابود شوند تا دوباره قابل استفاده باشند.

  2- گردگیری لامپ ها و آباژورها

  تمیز کردن بهاری خانه ها

  گرد و غبار میتوانند روی آباژور و یا لوسترها قرار بگیرند بدون اینکه شما متوجه این امر شوید، از آنجایی که آنها بسیار ظریف هستند، برای گردگیری آنها بهتر است از جاروبرقی استفاده کنید، جاروبرقی ها داری دسته ای مخصوص گردگیری هستند، که دارای پرز های ظریف و مناسب برای این کار است، این دسته ها برای گردگیری سطوح ظریف کمک میکند که با کمترین آسیب این کار را انجام دهید.

  3- پاکسازی ماکروفر با لیمو

  تمیز کردن بهاری خانه ها

  ماکروفرها در بسیاری از خانه ها پیدا میشوند و استفاده ی فراوانی دارند، به همیم علت بسیار کثیف میشوند، ذرات غذا به دیواره ی داخلی ماکروفر میچسبد و پاک کردن آنها کار ساده ای نیست، برای تمیز کردن، ظرف ماکروفر را با آب و تیکه های لیمو پر کنید، و بگذارید به مدت 2 دقیقه در ماکروفر گرم شود، بعد از گرم شدن نیز اجازه دهید 2 الی 3 دقیقه به همان حالت در ماکروفر باقی بماند، بخار حاصل از آب و لیمو کمک میکند تا ذرات از دیواره ها به راحتی جدا شوند و همچنین باعث ضد عفونی نیز میشود، برای پاک کردن ذرات چربی و غذا از یک پارچه ی میکروفیبری ( الیاف ریز) استفاده کنید.

  4- پاک کردن یخ ساز یخچال

  تمیز کردن بهاری خانه ها

  رسوبات آب در دستگاه یخ ساز و آب یخچال شما ایجاد میشود، و به همین ترتریب راه خود را به بدن شما باز میکند، به منظور تمیز کردن این بخش ها، کافیست با سرکه و مسواک کهنه آنها را بسایید، و با استفاده از دستمال، بقایای به جا مانده را تمیز کنید.

  5- گردگیری کتابها

  تمیز کردن بهاری خانه ها

  کتاب ها به راحتی گردو غبار را جذب میکنند، کتاب ها هم اشاء دیگری هستند که با استفاده از دسته ی مخصوص جاروبرقی میتوانید به راحتی و بدون آسیب رساندن آنها را گردگیری کنید.

  6- پولیش کردن سطوح استیل با روغن زیتون

  تمیز کردن بهاری خانه ها

  سطوح استیل در طول سال بارها تمیز میشوند، اما آیا تا به حال آنها را پولیش کرده اید؟ پولیش کردن آنها بسیار ساده است و باعث میشود اثرات انگشت و لکه ها از روی آنها پاک شوند، برای پولیش کردن( براق کردن) سطوح فلزی کمی روغن زیتون را با پارچه ی میکروفیبری، بر روی آن بکشید بعد از 20 دقیقه با استفاده از یک پارچه تمیز دیگر، روغن را پاک کنید، این سطح براق به وجود آماده در پاک کردن لکه ها در آینده به شما کمک خواهند کرد.

  7- گردگیری قاب پنجره ها

  تمیز کردن بهاری خانه ها

  وقتی برای بار اول در بهار پنجره ها را باز میکنید، متوجه میشوید که آنها چه قدر کثیف هستند، برای گرد گیری ابتدا با سرکه پنجره تان را اسپری کنید، سپس با یک پارچه، گردها را بگیرید، اگر کثیفی ها در جاهایی حارج از دسترس شما مانند گوشه ها قرار دارند، میتوانید از یک مسواک کمک بگیرید تا آنها را از بین ببرید،

  8- گردگیری بالای کمدها

  تمیز کردن بهاری خانه ها

  بالای مبل ها و کمد ها اغلب نادیده گرفته میشوند و جای تعجب نیست زیرا آنها غیر قابل مشاهده هستند، بعد دوره زمستان و بسته ماندن طولانی پنجره ها ، گرد و غبار در بین قفسه ها و یا هر جای دیگری محبوس میشوند، حواستان باشد که هیج جاییی از چشم شما پوشیده نماند، با استفاده از جاروبرقی و یا گردگیرها (بسته به سطوح مختلف) آنها را گردگیری کنید.

  8- تمیز کردن ماشین لباسشویی

  تمیز کردن بهاری خانه ها

  ممکن است فکر کنید ماشین لباس شویی شما همیشه تمیز است زیرا همیشه در حال شست شوی لباس ها است، اما اینطور نیست، رسوبات در داخل آن به وجود می آید، که برای از بین بردن آنها باید ماشین را در حالت شست و شوی عادی قرار دهید، و در داخل  آن 1 استکان سرکه بریزید، و بدون قرار دادن لباس در آن اجازه دهید که بچرخد، با این کار واشر ماشین لباسشویی تمیز و برای استفاده بعدی مناسب میشود.

  10- پاک کردن لنت های خشک کن

  تمیز کردن بهاری خانه ها

  یکی از عامل های بزرگ آتش سوزی در خانه ها لنت خشک کن ها هستند، پس بهتر است لنتها را بعد از هر بار استفاده بشویید،  زدودن گرد و غبار این محل بسیار مهم است، و باعث میشود که امنیت لنت ها حفظ شود.

  منبع: ehow

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - مهارتهای زندگی

  مطالب جذاب - شستشو ، نظافت ، لکه گیری