ویدئو مشروح
برای دریافت فال حافظ کلیک کنید
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
تزئینات عقد و عروسی
آموزش غذای فرنگی
آموزش شیرینی پزی
آموزش غذای ایرانی
خواص مواد غذایی

چگونه کاغذ دیواری را تمیز کنیم؟

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • چهارشنبه, 19 ارديبهشت 1397
 • چگونه کاغذ دیواری را تمیز کنیم؟

  بسته به نوع و جنس لایه های کاغذ و همچنین چسب مورد استفاده در اجرای کاغذ دیواری روش های متفاوتی برای شستشوی آن پیشنهاد می شود که توجه به آنها می تواند عمر کاغذ دیواری را افزایش داده و هزینه تعویض و نیاز به خرید مجدد کاغذ دیواری را کاهش دهد.

  جاروبرقی

  بهترین راه برای اینکه بتوانید کاغذ دیواری ها را در هر قسمت خانه، تمیز کنید، استفاده از جاروبرقی است. سری نرم جاروبرقی میتواند در این کار عالی عمل کند، و برای تمام مدل ها با بافت های متفاوت کاغذ دیواری قابل استفاده است. از بالا شروع کنید و به پایین بیایید، و هر قسمت را دو بار جارو بکشید. اگر بخواهید که آنها را فرچه بکشید بافتها از بین میرود و بعد گذشت چند ماه گردو غبار را به خود جذب میکند. برای جارو کشیدن دیوار ها به گونه ای که آسیبی به کاغذ وارد نشود یک پارچه سفید به دسته ی جارو برقی بیاویزید.

  خمیر کاغذ دیواری

  آیا لکه ای بر روی کاغذ دیواری مشاهده میکنید یا یک قسمت از کاغذ دیوار ی ها کنده شده است؟ نگران نباشید با استفاده از خمیر کاغذ دیواری میتوانید آن ها را پوشش دهید.این خمیر ها با نام خمیر کاغذ دیواری در رنگ فروشی ها فروخته میشود. یک مقدار از این خمیر را از تیوپ خارج کنید و به شکل توپ در بیاورید، سپس آن را به سطح مورد نظر بمالید، و اجازه دهید تا خشک شود، وقتی که خمیر کثیفی را به خود جذب کرد آن را از دیوار جدا کنید.

  تست کردن کاغذ دیواری

  پوشش های طبیعی مانند پوشش گیاهی،نی، کنف، چرم، با آب آسیب میبینند و نمیتوان آن ها را شست، برای اینکه تشخیص دهید آیا جنس آنها قابل شست و شو است یا خیر، مقداری آب و مایع ظرف شویی را مخلوط کنید و به قسمتی کوچک از دیوار بزنید، اگر تغییر رنگ داد و تیره شد و یا آب را جذب کرد، قاب شستشو نیست و بهتر است از خمیر کاغذ دیواری استفاده شود.

  در شستشوی کاغذ آشپزخانه دقت کنید

  در اتاق هایی که در معرض چربی و بخار هستند، گردگیری تنها کافی نیست. پاک کردن دیوار ها هر چند وقت درمیان ضروری است، خوشبختانه کاغذ های استفاده شده در این قسمت ها قابل شستشو هستند.

  استفاده از محلولی که با آب و کمی مایع ظرف شویی تهیه شده است گزینه ی مناسبی است، با یک اسفنج نرم و خیلی سریع آنها را تمیز کنید. مراقب باشید که اسفنج زیاد خیس نباشد، زیرا آب به زیر کاغذ نفوذ میکند و آن را از بین میبرد.

  همچنین حواستان باشد که از بالا به پایین تمیز کنید تا آبی که از اسفنج خارج میشود روی قسمت های تمیز نریزد. همچنین اگر جنس کاغذ ها قابل سایییدن نیز میباشد، بهتر است از پاک کننده های قوی و اسفنج ها خشن استفاده نکنید. بعد از اینکه با اسفنج مرطوب بر روی کاغذ دیواری کشیدید خیلی سریع با حوله آن را خشک کنید و اگر احتیاج است که دو بار آن را تمیر کنید اجازه دهید تا کاملا خشک شود و دوباره آن را تمیز کنید.

  منبع: rd.com

  نظر (1)

  • azar

   19 ارديبهشت 1397 در 12:28 |
   goooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooddd

   پاسخ

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - مهارتهای زندگی

  مطالب جذاب - شستشو ، نظافت ، لکه گیری