ویدئو مشروح
برای دریافت فال حافظ کلیک کنید
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
تزئینات عقد و عروسی
آموزش غذای فرنگی
آموزش شیرینی پزی
آموزش غذای ایرانی
خواص مواد غذایی

5 اشتباه بزرگ در پاک کردن پنجره ها

 • نویسنده: علی اصغر قره داغی
 • چهارشنبه, 26 مهر 1396
 • 5 اشتباه بزرگ در پاک کردن پنجره ها

  پاک کردن پنجره ها یکی از اذیت کننده ترین کارهای خانه می باشد که دوست داریم به سرعت از آن خلاص شویم.در این مطلب شما را با چند اشتباهی که در پاک کردن پنجره ها مرتکب می شوید آشنا می کنیم.

  1- روز آفتابی را انتخاب می کنید

  5 اشتباه بزرگ در تمیز کردن پنجره ها

  زمانیکه آفتاب به شدت می تابد پنجره ها را پاک می کنید در نتیجه قبل از اینکه بخواهید رطوبت ناشی از اسپری تمیز کننده را پاک کنید، آفتاب این کار را برای شما انجام خواهد داد. اینگونه شما می مانید و یک پنجره پر از لک!در عوض بهتر است یک روز ابری و بدون بارش را انتخاب کنید. اما اگر هوا آفتابیست و شما بایستی پنجره ها را تمیز کنید، با پنجره های سمت سایه شروع کنید.

  2- گردگیری نمی کنید

  5 اشتباه بزرگ در تمیز کردن پنجره ها

  اگر ابتدا گردگیری نکنید و مستقیما مایع تمیز کننده را روی پنجره ها اسپری کنید تنها لکه های گلی به وجود می آورید. همیشه قبل از شروع، قاب و شیشه ها را گردگیری کنید.

  3- به اندازه کافی از مایع تمیز کننده استفاده نمی کنید

  5 اشتباه بزرگ در تمیز کردن پنجره ها

  از اسپری کردن مایع روی شیشه نترسید. اگر شیشه ها به شدت کثیف هستند، ممکن است به چند تمیز کننده مختلف نیاز داشته باشید تا کثیفی ها را از بین ببرید. با سخاوت اسپری کنید تا به تمیزی دلخواه برسید.

  4- از روزنامه برای خشک کردن استفاده می کنید

  5 اشتباه بزرگ در تمیز کردن پنجره ها

  با این که ما هرگز نتوانستیم با روزنامه پنجره ها را تمیز کنیم اما بعضی از مردم روی این روش قسم می خورند! روزنامه ها برای این کار نامناسب و بی تاثیر هستند و حتی باعث کثیفی هم می شوند.ما به شما دستمال های میکرو فایبر را پیشنهاد می دهیم که علاوه بر نداشتن پرز و جاذب بودن، قابل شستشو هستند و به شما پنجره هایی درخشان و تمیز هدیه می دهند.

  5- از دستمال توالت های نازک استفاده میکنید

  5 اشتباه بزرگ در تمیز کردن پنجره ها

  اگر می خواهید از دستمال توالت استفاده کنید پس لطفا از مدل های ضخیم و مناسب استفاده کنید. هیچ تلاشی بیهوده تر از پاک کردن با دستمالی که تکه تکه می شود و روی شیشه خط به جا می گذارد نیست.

  منبع:goodhousekeeping

  برای عضویت در خبرنامه مشروح کلیک کنید

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - مهارتهای زندگی

  مطالب جذاب - شستشو ، نظافت ، لکه گیری