ویدئو مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش مسائل جنسی
فرهنگ زندگی در آمریکا
آموزش ترفندهای کامپیوتری
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
برای دریافت فال حافظ کلیک کنید

 9 راهکار برای اینکه خلاقیت خود را افزایش بدهیم

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • جمعه, 27 بهمن 1396
 •  9 راهکار برای اینکه خلاقیت خود را افزایش بدهیم

   فرهنگ مدرن اغلب خلاقیت را به عنوان یک هدیه خدا دادی طلقی می کند. هنرمندان همواره با جمله  "شما خیلی با استعداد هستید" روبرو می شوند، اما در حقیقت استعداد بخش کوچکی از علت موفقیت آنها است. خلاقیت درست مانند هر چیز دیگری، یک مهارت قابل یادگیری است که نیاز به تمرین و توسعه دارد. شعده بازی، موج سواری، برنامه نویسی و رانندگی همه نیاز به تمرین دارند و خلاقیت نیز از این قضیه جدا نیست. هرچه بیشتر خلاقیت را بخشی از زندگی روزمره خود کنید، بیشتر رشد خواهد کرد.

   پس چگونه خلاقیت را بخشی از زندگی روزمره خود کنیم؟ در اینجا 9 راهکار وجود دارد که می توانید همه آنها را در 10 دقیقه شروع کنید.

  1- خط خطی کنید

  اگر چه ممکن است در مدرسه بخاطر خط خطی کردن و عدم توجه به کلاس تنبیه شده باشیم اما اکنون زمان خط خطی کردن است. بر خلاف افکار عمومی خط خطی کردن، نشانه کمبود تمرکز نیست. در حقیقت می تواند به شما کمک کند که در طول فعالیتی که در حین انجام آن ممکن است پرواز فکری داشته باشید، ذهنی حاضر و آماده داشته باشید. سونی براون، نویسنده انقلاب خط خطی، یادآور می شود که برخی از بزرگترین متفکران - از هنری فورد تا استیو جابز - از خط خطی برای شروع یک طرح خلاق استفاده می کردند. خط خطی می تواند حافظه را بهبود بخشد و مسیرهای مغزی منحصر به فرد را فعال کند که منجر به بینش جدید و پیشرفت های شناختی می شود. بعضی از شرکت ها حتی در طول برگزاری جلسات افراد را به این کار تشویق می کنند.

  2- ثبت نام در زمینه ای که تجربه ای در آن ندارید

  خلاقیت هنگامی که از راحتی در می آیید و چیز جدیدی را یاد می گیرد، شکوفا می شود. بسیاری از جوامع کلاس های آموزشی بزرگسالان را ارائه می دهند. این کلاس ها اغلب غیر رسمی و دوستانه هستند.  نقاشی، سفال سازی یا چوبکاری را امتحان کنید.  یادگیری یک زبان جدید، آشنایی با ابزار جدید و یا  یک سپری کردن یک دوره کلاس آشپزی نیز ایده خوبیست.

  3- ایجاد محیط مناسب

  حقیقت این است که هر فردی می تواند خلاق باشد. شما فقط نیاز به یک محیط مناسب، محرک و حمایت دارید. بچه ها بسیار خلاق هستند، زیرا آنها هنوز ترس انتقاد از هم سن و سال هایشان و یا شرمندگی از شکست را تجربه نکرده اند. این موضوع در حال حاضر دلیل شکست در بزرگسالان است. هرچند تمام سرمایه گذاری های خلاقانه، موفق نخواهند بود اما گوگل سخت تلاش می کند تا کارمندانش را با مزایای سرگرم کننده مانند زمین والیبال ساحلی و نوشیدنی رایگان تشویق کند. هدف این است که محیطی ایجاد کنیم که به کارکنان اجازه می دهد تا با آرامش و راحتی به بیان ایده های خلاقانه و عجیب خود بپردازند. کسب و کارهایی که ارزش خلاقیت را دارند باید بیشترین تلاش را برای پرورش یک فضای خلاق و ایمن بکنند که در آن ایده های غیر معمول جشن گرفته می شود و خلاقیت پرورش می یابد.

  4- طوفان فکری را متوقف و عمل را آغاز کنید

  گرچه روش هایی که برای رساندن یک تجارت به اهدافش آموزش داده می شوند شامل طوفان فکری گروهی به عنوان یک روش قدرتمند برای افزایش خلاقیت می باشد، اما تحقیقات مدرن نشان داده است که طوفان فکری همیشه موفقیت آمیز نمی باشد. در عوض، رویکردهای جدیدی را برای حل مسائل خلاقانه امتحان کنید. گاهی قدم بزنید. بدن خود را حرکت دهید و در مکان های مختلف به راه حل مسائل پروژه فکر کنید. به نظر می رسد حرکات فیزیکی تاثیر مثبتی بر تفکر خلاق داشته باشد، یک موسسه تئاتر پیشنهاد می کند که دیالوگ ها را در موقعیت ها و ژست های مختلف برای خلق رویکرد های جدید تمرین کنید.

   5-  طراحی پیش طرح

  9 راهکار برای اینکه خلاقیت خود را افزایش بدهیم

  پیش طرح یا اسکچ یک راه عالی برای حفظ خاطرات و استفاده مفید از زمانیست که ممکن است تنها صرف کار با گوشی شود. یک کتاب اسکچ کوچک و سبک وزن تهیه کنید که به راحتی در کیف جا شود. هر وقت زمان دارید شروع به نقاشی کنید. میتوانید زمانیکه در کافه منتظر سفارشتان هستید ظرف نمک و فلفل روی میز را طراحی کنید. ممکن است در ابتدا از طرح های خود ناامید شوید، اما هرچه بیشتر طراحی کنید، به نتیجه بهتری دست می یابید. سعی کنید بر روی نتیجه طرح خود بیش از حد حساس نشوید، تنها برای لذت بردن از طراحی و نه نتیجه پایانی طرح بزنید. خلاقیت در فعالیت بوجود می آید، بنابراین طراحی فقط برای چند دقیقه در روز می تواند منجر به افزایش قابل توجه خلاقیت در محل کار شود.

  6- روی میز خود اسباب بازی نگهدارید

  بسیاری از شرکت های خلاق، کارکنان را به نگه داری اسباب بازی هایی چون لگو، خمیربازی و کاغذهای اریگامی روی میز کارشان تشویق می کنند. ساختن چیزی با استفاده از دست برخلاف تایپ کردن روی یک کیبرد، می تواند همان جادوی خلاقانه ای باشد که شما نیاز دارید.

  7- داستانک بنویسید

  9 راهکار برای اینکه خلاقیت خود را افزایش بدهیم

  داستانک یک فرم نوشتاری است که شامل قطعات بسیار کوتاه متنی است. گروه های داستانک آنلاین بسیاری وجود دارد که در آن اعضا، یک داستان 100 کلمه ای بر اساس یک هدف می نویسند. درست است! تنها 100 کلمه که برای هیچکس دست نیافتنی نیست. اگر تا به حال سعی در نوشتن داستانک نکرده اید به یک گروه آنلاین بپیوندید و یا داستانک خود را در محل کار شروع کنید. هیچ فشاری برای اشتراک گذاری داستانک شما نیست؛ این تنها یک شانس برای به جوش آوردن چشمه خلاقیتتان است!

  8- تست 30 دایره را امتحان کنید

  این تمرین خلاقانه عالی، طراحی محققی به نام باب مک کیم است که در بحث بازی و خلاقیت TED توسط تیم براون مطرح شد. یک تکه کاغذ را بردارید و 30 دایره روی آن بکشید. حال در یک دقیقه، به هر اندازه که می توانید دایره ها را تبدیل به اشیا معنادار کنید. به عنوان مثال، یک دایره می تواند تبدیل به خورشید شود. یکی دیگر می تواند به یک سیاره تبدیل شود. در یک دقیقه می توانید چند شی خلق کنید؟ (کمیت را مهمتر از کیفیت در نظر بگیرید.)

   نتیجه: اکثر مردم به سختی هر 30 دایره را تمام می کنند زیرا عمدتا ما به عنوان بزرگسالان تمایل داریم همواره خود را ویرایش کنیم. كودكان به راحتی  بدون داشتن بحران می توانند هرچه درونشان هست را به بیرون بریزند، در حالی كه این کار برای بزرگسالان مشکل است. گاهی اوقات، حتی تمایل به اصل بودن، می تواند یک نوع خوداصلاحی باشد. فراموش نکنید که یک هنرمند خوب کپی می کند، یک هنرمند عالی سرقت.

  9- نقش بازی کنید

  نقش بازی کردن تنها برای فیلم ها نیست. نقش بازی کردن می تواند به شما کمک کند با قرار دادن خود به جای مشتری یا مراجعه کننده، راه های جدیدی را برای حل مشکلات موجود پیدا کنید. حتی اگر قبلا سعی کرده اید وارد ذهنیت مشتری شوید، قرار دادن خود در موقعیت نقش بازی کردن با همکارانتان می تواند بیتش قدرتمند و راه حل های مناسبی را برای پروژه تان فراهم کند. در کودکی، نقش بازی کردن مشخص می کند که چگونه با پختن پای، بازی کردن در خانه، جنگیدن علیه شرارت و جستجو کردن در حیاط پشتی، قوه تخیل ما رشد کند. اکنون زمان بازگرداندن دوباره قدرت بازی به زندگیمان است.

   منبع: INC

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - آموزش عکاسی

  مطالب جذاب - آموزش موفقیت