ویدئو مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش مسائل جنسی
فرهنگ زندگی در آمریکا
آموزش ترفندهای کامپیوتری
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
برای دریافت فال حافظ کلیک کنید

چگونه گاز گرفتن پوست لب را ترک کنیم؟

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • یکشنبه, 10 تیر 1397
 • چگونه گاز گرفتن پوست لب را ترک کنیم؟

  ممکن است شما یا یکی از اطرافیانتان عادت به کندن پوست لب با دندان راداشته باشید. معمولا این کار را زمانی انجام میدهید که دچار استرس میشوید یا ذهنتان سخت مشغول است. اما خودتان این را میدانید که نتیجه اینکار جز زخم کردن لب و خونریزی آن نیست. راه حل های زیر میتواند شما را در ترک این عادت کمک کند.

  پیش بینی کنید

  فکر کنید که چه زمانی شروع به جوییدن پوست لبتان میکنید. معمولا زمانی که نگران هستید یا در یک موقعیت استرس زا قرار میگیرید. به عبارت دیگر این عمل برای شما یکی از نشانه های داشتن استرس مثل عرق کردن و تکان دادن پا است. پس هر گاه در موقعیت استرس زا قرار گرفتید ،آگاه باشید و شروع به جوییدن پوست لبتان نکنید.

  زنگ خطر روی لب شما

  از یک ماده غذایی که دوست ندارید استفاده کنید. آن را روی لبتان بمالید تا هرگاه لبتان را جویدید سریع از ادامه کار منصرف شوید. در داروخانه ها رژلب های مخصوص این درمان وجود دارد . این رژلب ها طعمی تلخ دارند که با جویدن لبتان تا چند لحظه طعم دهانتان بسیار بد میشود.

  چگونه گاز گرفتن پوست لب را ترک کنیم؟

  تکنیک پاسخ رقابتی

  هرگاه احساس نیاز به گاز گرفتن لبتان را در خود احساس کردید ، به جای جویدن لبتان کاری دیگر انجام دهید. کاری ساده اما نیازمند تمرکز. مثلا شروع به تنفس با دهان باز بکنید یا مثلا مدادی را به آرامی دور لبتان بکشید. این تکنیک برای ترک مکیدن انگشت شست توسط متخصصین پیشنهاد میشود. روش دیگر این که هر گاه خواستید پوست لبتان را بجوید شروع به کشیدن نفس عمیق بکنید . این کار را به مدت یک دقیقا انجام دهید.

  آدامس

  در زمان استرس به جای پوست لب هایتان یک آدامس در اختیار دندان هایتان بگذارید. این کار بسیار کمک میکند که دندان هایتان دیگر نیازی به کندن پوست لبتان نداشته باشند.

  منبع: wikihow

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - آموزش عکاسی

  مطالب جذاب - آموزش موفقیت