ویدئو مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش مسائل جنسی
فرهنگ زندگی در آمریکا
آموزش ترفندهای کامپیوتری
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
برای دریافت فال حافظ کلیک کنید

6 راه برای افزایش کاریزما

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • دوشنبه, 04 تیر 1397
 • 6 راه برای افزایش کاریزما

  کاریزما چیست؟

  درتعریف کاریزما در ابتدا گفت که یک مهارتی است بسیار گسترده که افراد آن را از طریق تربیت و تمرین به دست میاورند.

  همیشه و در تمام جمع ها افرادی هستند که تاثیرات بیشتر و وعمیق تری بر وری دیگر افراد میگذارند. در بیشتر مواقع نظرات آنهاست که به کرسی مینشیند و البته افراد تابع آن نظر هم بسیار راضی از پیروی از آن نظر هستند. اما باید دید این افراد دارای چه ویژگی هایی هستند که دیگر افراد را به مسیر خود میاورند.

  همدلی

   همدلی یعنی توانایی دیدن اتفاق ها از منظر دیگران و درک اینکه احساس آنها نسبت به اتفاقات چگونه است. سعی کنید به نظرات و احساسات دیگران توجه نشان دهید. آنگاه است که آنها به خصوص افراد احساسی تر به صورت خودجوش میخواهند درباره افکار و احساساتشان با شما صحبت کنند.

  6 راه برای افزایش کاریزما

  مهارت گوش دادن

  همیشه به خاطر داشته باشید که خوب گوش دادن با شنیدن متفاوت است. امروزه گوش دادن جز مهارت های اجتماعی مهم تلقی میشود. هرگاه از اهمیت این مهارت غافل شدید، تصور کنید شما در حال حرف زدن با گروهی هستید و بسیاری از آنها به حرف شما گوش نمیدهند. چه احساسی پیدا میکنید؟

  اگر طی صحبت افراد ناگهان با افکارتان به جای دیگری رفتید، برگردید و از او عذرخواهی کنید و بخواهید که دوباره صحبتش را تکرار کند.

  تماس چشمی

  بازهم دیدن با نگاه کردن متفاوت است. دیدن یک کار غیر ارادی است اما نگاه کردن همراه با توجه است. درهنگام گفت وگو به چشم های دیگران نگاه کنید. نگاه کردن به چشم ها نباید به صورت زل زدن باشد. درواقع منظور این است که در هنگام مکالمه به صورت فرد و نوع نگاهش دقت کنید.

  6 راه برای افزایش کاریزما

  اشتیاق

  اشتیاق یعنی شور و علاقه واقعی شما به یک موضوع. توجه کنید که شما هرگز نمیتوانید تظاهر کنید. اشتیاق احساسی است که عمیقا از وجود شما سرچشمه میگیرد.

  اعتماد به نفس

  اگر واقعا به آنچه که ارائه میدهید مسلط هستید، اعتماد به نفس داشته باشید. سوالات افراد را با آرامش پاسخ دهید تا مانع از تهاجم آنها آنها به کارتان شوید. این اعتماد به نفس شما در زمان ارائه کار خود میتواند مهری بر اثبات درستی کار شما باشد.

  6 راه برای افزایش کاریزما

  مهارت صحبت کردن

  این مورد یکی از مهمترین مهارتهای زندگی است. از طریق صحبت کردن شما میتوانید اطلاعات بسیاری از طرف مقابلتان به دست آورید. اما چگونگی مکالمه و هدایت آن شرط است. باید بدانید که بسیاری از افراد از مکالمه بیزارند و بسیاری زود از کوره درمیروند. با دانستن اصول اساسی صحبت کردن بسیار موفق تر از قبل خواهید بود.

  منابع: psychologytoday

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - آموزش عکاسی

  مطالب جذاب - آموزش موفقیت