ویدئو مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش مسائل جنسی
فرهنگ زندگی در آمریکا
آموزش ترفندهای کامپیوتری
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
برای دریافت فال حافظ کلیک کنید

چگونه یک شخصیت کاریزماتیک داشته باشید

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • دوشنبه, 30 بهمن 1396
 • چگونه یک شخصیت کاریزماتیک داشته باشید

   آیا تا به حال افرادی را دیده اید که تقریبا همه را شیفته خود می کنند؟ نه اینکه پولدار و یا زیبا باشند ولی به راحتی مرکز توجه جمع می شوند. وقتی آنها مکانی را ترک می کنند، مردم می خواهند از آنها تقلید کنند.

  به این می گویند کاریزما؛ آهنربایی که الهام بخش اعتماد به نفس و احترام است. مانند زیبایی، شانس و موقعیت اجتماعی، کاریزما می تواند بسیاری از درهای زندگی را به روی شما باز کند؛ گر چه ویژگی هایی چون خوش شانسی و داشتن صورت زیبا ممکن است ممکن نباشد اما هر کسی می تواند کاریزماتیک تر باشد. تنها کافیست نکات آسان مطلب زیر را دنبال کرده و انجام دهید.

  قدم اول: اعتماد به نفس داشته باشید

  چگونه یک شخصیت کاریزماتیک داشته باشید

   کاریزما به معنی اعتماد به نفس نیست، اما اعتماد به نفس می تواند شما را جذاب تر کند، زیرا اعتماد به نفس باعث جلب اعتماد دیگران به توانایی های شما می شود. اگر مردم شما را به عنوان یک فرد با اعتماد بنفس بشناسند، طبیعتا می خواهند بیشتر در اطراف شما باشند. اما چگونگی اعتماد به نفس داشته باشیم

  1- مثبت اندیش باشید. اشخاص با اعتماد بنفس عموما مثبت نگر هستند زیرا آنچه که هستند و هرآنچه را که انجام می دهند دوست دارند. هرگز بحثی را با انتقاد از شخص دیگر، مکان و یا یک شخصیت سیاسی شروع نکنید. در عوض، روی چیزهایی که دوست دارید تمرکز کنید تا با مردم بهتر ارتباط برقرار کنید. اگر از هر آنچه که اطرافتان هست نفرت دارید، ممکن است مردم را نگران امواج منفی که به سمتشان میفرستید، کنید.

  2- با اعتماد بنفس صحبت کنید. با اعتماد به نفس صحبت کردن به معنای بیشتر و یا بلندتر صحبت کردن نیست. سخنان مهم را با اطمینان بیان کنید.

  به آرامی و به وضوح صحبت کنید. تن، ریتم و ولوم صدای خود را با تاکید بر مهم ترین کلمات و جالب کردن سخنرانی خود تغییر دهید. برای تمرین می توانید صدای خود را در حال صحبت کردن ضبط کنید و سپس اطمینان حاصل کنید که اعتماد بنفس لازم هنگام صحبت کردن را دارید.

  3- برای اینکه با اعتماد به نفس به نظر برسید، باید از درون اینگونه باشید. افرادی که واقعا اعتماد بنفس دارند، آنگونه که هستند و آنچه که انجام می دهند را دوست دارند. اگر شما از درون احساس اعتماد به نفس نمی کنید، با تأکید بر روی نقاط قوت خود و بهبود ظاهرتان نشان دهد که برای خودتان ارزش قائلید. به خاطر داشته باشید که اگر در حال تلاش برای افزایش اعتماد بنفس درونی خود هستید، داشتن صدایی استوار، لباس و زبان بدنی که حاکی از اعتماد بنفس باشند، می تواند به شما در این امر کمک کند.

  قدم دوم: کاریزما را از طریق زبان بدن نشان دهید

  چگونه یک شخصیت کاریزماتیک داشته باشید

   زبان بدن شما می تواند در مورد اینکه چه حسی نسبت به خودتان دارید بگوید و باعث جذب دیگران شود. حرکات بدنی اشتباه می تواند شما را خجالتی یا دودل نشان دهد، بنابراین مهم است که به درستی بدنتان را حرکت دهید به نحوی که نشان دهد شما قاطع متعهد و سرزنده هستید. در ادامه می آموزید که چگونه زبان بدن درستی داشته باشید

  1- یک شخصیت کاریزماتیک با افتخار راه می رود و با گام های ثابت و پیوسته قدم بر می دارد. آنها با غرور به مکان های نا آشنا قدم می گذارند و آماده پذیرفتن فرصت های جدید هستند. همچنین به جای دست به سینه ایستادن از دست های خود حین صحبت کردن استفاده می کنند.

  2- وضعیت بدنی خود را بهبود دهید. هیچ چیز به اندازه وضعیت بدنی مناسب نشان دهنده اعتماد به نفس بالا نیست. صاف بایستید و یا بنشینید ، اما نه به گونه ای که ناراحت باشید. وقتی فردی را ملاقات می کنید محکم دست بدهید و به چشم های او نگاه کنید. هنگامی که با کسی صحبت می کنید و یا در انتظار هستید مراقب زبان بدن خود باشید.

  هنگام صحبت کردن با افراد در مقابل آنها قرار بگیرید. دست به سینه نباشید و هم چنین دست ها را از صورت جدا کنید. پاهای تان را نیز روی هم نگذارید. آسوده به فرد مقابل نگاه کنید و نگران نباشید.

  3- به حرکات خود فکر کنید. هنگام صحبت کردن مراقبت زبان بدن خود باشید تا نگران، بی اهمیت و مضطرب به نظر نیایید و در عوض احساس آرامش و اطمینان را القا کنید. سعی کنید زمانی که درباره چیزی اشتیاق دارید از حرکات تان معلوم باشد.

  4- در آینه تمرین کنید. روبروی یک آینه خود رادر وضعیت سخنرانی قرار دهید و صحبت کنید. به حرکات دست و چشم خود دقت کنید. آیا بیشتر شبیه به یک سیاستمدار دغلباز هستید و یا یک فرد کاریزماتیک؟ آیا کسی می تواند بدون شنیدن حرفهایتان احساسات شما را متوجه شود؟ تمرینات را به طور منظم انجام دهید و توجه داشته باشید که نیاز به بهبود دارد. هنگام سخنرانی باید طوری به نظر بیایید که اگر فردی صدای شما را نمی شنود با دیدن حرکات بدن شما متوجه شود که سعی در القا چه حسی دارید. متداوما تمرین کنید و هر بار یادداشت بردارید.

  5- از زبان بدن افرادی که با آنها صحبت می‌کنید تقلید کنید. این گونه می توانید  به گونه‌ای غیر کلامی به آنها نزدیک شوید.  اگه کسی بیش از حد بدن خود را حرکت میدهد شما نیز همین کار را کنید اما اگر کسی اینگونه نیست بهتر است شما هم زیاد از زبان بدن خود استفاده نکنید.

   6- هنگام صحبت کردن به چشمهای فرد مقابل نگاه کنید. به او خیره نشوید اما نه اینکه به اطراف بیشتر از او نگاه کنید. نه تنها با صدایتان بلکه با چشم هایتان او را همراه و مشتاق سازید. حالت افراد مختلف را بررسی کنید. دقت کنید که حالت برخی از آنها چقدر غیر واقعی و غیرمرتبط با کلامشان است و در نتیجه غیر قابل اطمینان و متقلب به نظر می آیند. برخی دیگر از زبان بدن منحصر به فرد خود استفاده می کنند و اینگونه است که قابل اطمینان و موفق تر هستند. این افراد غالباً  بازیگران، سران مذهبی و کارشناسان موفقی هستند. به دنبال مثال های خوب و بد زبان بدن بگردید، به دقت آن‌ها را بررسی کنید و بیاموزید.

  6- هنگام شروع مکالمه با سخاوت لبخند بزنید و با افراد احوالپرسی کنید. لبخند شما باید نشان دهنده اشتیاق شما برای صحبت با آنها باشد.

   قدم سوم:  به مردم حس خاص بودن بدهید

  چگونه یک شخصیت کاریزماتیک داشته باشید

  فرق نمی کند با چه کسی صحبت می کنید همیشه باید به طرف مقابل آنقدر توجه نشان دهید که حس کند تنها فرد روی زمین است.  برای داشتن کاریزمای حقیقی باید بتوانید با هر کسی در مورد هر موضوعی صحبت کنید و شنونده خوبی باشید. در ادامه با چند روش آشنا خواهید شد.

  1- به افراد این حس را دهید که انگار از خودشان هستید. فرقی نمی کند که با یک پیمانکار، گروهی از خیرین، یک کودک، یک غریبه یا یک دختر جذاب صحبت میکنید، هرگز از موضع بالا با کسی صحبت نکنید. به همه احترام بگذارید تا آنها هم با شما همانگونه برخورد کنند. به زندگی مردم علاقه نشان دهید. بدون ایجاد مزاحمت از مردم در مورد زندگیشان، پیشینه و یا نظراتشان در مورد مسائل مختلف سوال کنید. به آنها القا کنید که برایتان مهم هستند و برایشان ارزش قائلید.

  2- وقتی دیگران صحبت می کنند، فعالانه گوش کنید. هنگامی که فردی با شما صحبت می کنند، توجه خود را به او بدهید. موافقت خود را با جملاتی مانند "متوجهم" یا "خیلی خوب" نشان دهید تا او متوجه شود به او گوش می دهید و به چیزی که می گوید علاقه دارید. لمس کوتاه بر روی بازوها می تواند بر توافق یا همدردی شما با چیزی که می گوید تاکید کند، و اینگونه می توانید حس متصل بودن را نیز انتقال دهید.

  3- نام افراد را یاد بگیرید. افراد را با نامشان به یاد بیاورید، اینگونه امکان به خاطر آوردن افراد زمانی که دوباره آنها را می بینید، بیشتر است.

  4- مردم را آزادانه و به راستی تحسین کنید و با مهربانی و بدون دلخوری انتقادات را بپذیرید. به خاطر داشته باشید كه كاریزماتیک بودن به معنی راضی و خوشحال کردن مردم نیست. شخص کاریزماتیک به آنچه که دیگران در موردش فکر می کنند اهمیتی نمی دهند. آنها در حقیقت خودشان جذاب و کاریزماتیک هستند.

  قدم چهارم: شوخ طبعی باشید

  چگونه یک شخصیت کاریزماتیک داشته باشید

  یک شخصیت کاریزماتیک واقعی باید بتواند بدون زحمت زیاد مردم را وادار به خنده کند. شخصیتی که هر کس می خواهد در اطراف او باشد توانایی این را دارد که گروهی از مردم را به خنده بیاندازد. شما باید با حس شوخ طبعی قادر به جذب افراد باشید.

  اما چگونه: یاد بگیرید به خودتان بخندید. اگر شما یاد بگیرید با خودتان شوخی کنید مردم از اینکه چه اعتماد به نفس بالایی دارید شگفت زده خواهند شد و در کنار شما راحت تر هستند. مجبور نیستید ارزش خود را پایین بیاورید تا نشان دهید که از ضعف های خود مطلع هستید .

  به مردم اجازه دهید به آنها بخندند. برخورداری از این توانایی نشان دهنده کاریزما واقعی است.

  1- یاد بگیرید که با افراد مختلف شوخی کنید. شما باید به حس شوخ طبعی فرد یا گروهی از افرادی که با آنها صحبت می کنید، متصل شوید. اگر با افرادي كه شوخ نیستند صحبت می كنید، نترسید. با این حال، اگر شما در بین یک جمع قدیمی و حساس هستید به جوک های کوتاه و غیر توهین آمیز بسنده کنید. هنگامی ملاقات با یک فرد جدید نیز محافظه کار باشید تا ریسک توهین و ناراحتی را پایین آورید.

  2-  برای شوخ بودن بیش از حد تلاش نکنید. مجبور نیستید هر 5 ثانیه یک بار جوک بگویید تا شوخ طبع به نظر برسید. یک شوخی به موقع می تواند راه طولانی ای را طی کند. کیفیت را مقدم بر کمیت بدانید و مکالمه را تنها با چند شوخی کوتاه به پایان برسانید.

  3- سر به سر دیگران بگذارید. اگر شما با فردی راحت هستید و در حال جذب اویید، می توانید با جوک ساختن از او، کمی سر به سرش بگذارید. این می تواند شما را به او نزدیک تر کند و نشان دهد که خیلی جدی نیستد. اما مطمئن شوید که جنبه جوک های شما را دارد.

  قدم پنجم: جذاب باشید

  چگونه یک شخصیت کاریزماتیک داشته باشید

   برای اینکه واقعا کاریزماتیک باشید، نه تنها باید بتوانید دیگران را تحت تأثیر قرار بدهید، جذب کنید و به آنها گوش دهید بلکه باید فردی باشید که درگیر تعامل با دیگران است و همیشه چیز جالبی برای گفتن دارد. مردم طبیعتا به چنین افرادی جذب می شوند.

  1- انعطاف پذیر باشید. یک شخص کاریزماتیک باید بتواند با انواع افراد در مورد موضوعات مختلف صحبت کند. شما باید اهل مطالعه باشید، هر روز روزنامه بخوانید و علایق متنوعی از قبیل زبانهای خارجی یا هنر مدرن داشته باشید تا بتوانید با هرکسی درباره این موضوعات صحبت کنید.

  نباید تک بعدی باشید و باید کمی در مورد سیاست، تاریخ، علم و ادبیات بدانید تا بتوانید با فردی که صحبت می کنید، مکالمه متناسبی داشته باشید.

  2- قبل از صحبت کردن فکر کنید. صحبت های بی مورد را در ارتباطات روزانه خود کاهش دهید. سعی کنید با حساب صحبت کنید و قبل از اینکه دهان خود را باز کنید، به نحوه بیان آن فکر کنید. اگر چیزی برای گفتن ندارید، ساکت بمانید. ممکن است به نظر عجیب باشد، اما محدود کردن مکالمه تان باعث می شود حرف هایتان برای دیگران جذابتر باشد.

  3- با احساسات خود ارتباط برقرار کنید. تحقیقات نشان داده است افرادی که کاریزماتیک هستند، به شدت احساساتی هستند و می توانند احساسات دیگران را متوجه شوند. از احساس خشم، درد، غم و اندوه خود نترسید و احساسات خود را به شیوه ای مناسب بروز دهید.

  4- صادق باشید. مردم تمایل دارند بدون هیچ گونه نیت بدی افکار و احساسات شان را از هم پنهان کنند، اما همه از مصاحبت با کسی که بدون اینکه ناخوشایند یا عجیب و غریب باشد، صادق است لذت می برند. اگر شما می توانید صادقانه ارتباط برقرار کنید و به مردم کمک کنید، در راه درست رسیدن به جذابیت هستید. البته از بحثی که موجب ناراحتی مردم می شود بطوریکه بخواهند از شما دور شوند، امتناع کنید.

  منبع: wikkihow

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - آموزش عکاسی

  مطالب جذاب - آموزش موفقیت