ویدئو مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش مسائل جنسی
فرهنگ زندگی در آمریکا
آموزش ترفندهای کامپیوتری
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
برای دریافت فال حافظ کلیک کنید

قابلیت ها و طراحی نسخه ی جدید جی میل

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • یکشنبه, 23 ارديبهشت 1397
 • قابلیت ها و طراحی نسخه ی جدید جی میل

  پس از چندین هفته شایعات و گمانه زنی های مختلف، سرانجام کمپانی گوگل از طراحی جدید رابط کاربر جیمیل رونمایی کرد. این طراحی جدید در حال حاضر تنها برای کارکنان گوگل عملیاتی شده و قرار است به زودی در اختیار همه کاربران این سرویس قرار داده شود.

  نسخه جدید جیمل دارای سه حالت نمایش است که مدل compact بیشترین شباهت را به جیمیل فعلی دارد، حالت default فایل های الحاق شده به هر ایمیل را نیز در صفحه اصلی نمایش خواهد داد (مشابه اپلیکیشن inbox) و حالت سوم نیز comfortable نام دارد که تنها تفاوت آن با حالت default عدم نمایش فایل های الحاقی است. به نظر می رسد با این تغییرات اپلیکیشن inbox نیز به تدریج غیرفعال خواهد شد.

  استفاده از طرح جدید جی میل

  برای استفاده از این رابط جدید می‌توانید روی آیکون تنظیمات در گوشه‌ی راست اینباکس کلیک و گزینه‌ی Try the new Gmail را انتخاب کنید. این گزینه احتمالا هنوز در دسترس تمام کاربران قرار نگرفته است؛ اما انتشار آن به‌تدریج در طول روز انجام خواهد شد. اگر به رابط مدرن جیمیل علاقه ندارید و ظاهر پیشین آن را ترجیح می‌دهید، می‌توانید به همان بخش تنظیمات بازگردید و گزینه‌ی Go back to classic Gmail را انتخاب کنید. پس از گذشت یک دوره‌ی آزمایشی، گوگل امیدوار است که بتواند کاربران را به روی آوردن به این رابط جدید ترغیب کند؛ سپس آن را به‌صورت پیش‌فرض در اختیار تمام کاربران قرار خواهد داد.

  دکمه‌های تعاملی

  تغییر مورد علاقه‌ی من در جیمیل جدید وجود دکمه‌های تعاملی است که در کنار پیام‌های دریافتی ظاهر می‌شوند تا به عملکرد‌های مختلف دسترسی سریع‌تری بدهند. به ترتیب از چپ به راست چهار دکمه‌ی تعاملی جدید به شما امکان آرشیو کردن، پاک کردن، نشان کردن یا Snooze کردن را می‌دهند.

  قابلیت ها و طراحی جدید جی میل

  این دکمه‌ها سرعت مدیریت جیمیل را افزایش می‌دهند. پیش از این، برای پاک کردن یک پیام از صندوق دریافتی‌ها باید روی مربع کنار هر پیام کلیک و سپس دکمه‌ی پاک کردن را انتخاب می‌کردیم. دکمه‌های تعاملی این امکان را می‌دهند که تنها با یک کلیک پیام را حذف کنیم. هرچند همچنان بهترین راه برای حذف کردن چند پیام استفاده از سیستم مارک کردن و سپس حذف کردن است.

  استفاده از Snooze برای پیام‌ها

  حداقل چند بار در روز، عموما در ساعات کاری ایمیلی مهم دریافت می‌کنید که نیازمند چند ساعت تفکر است و نمی‌توان به سرعت به آن پاسخ داد. یکی از راه حل‌ها این است که همه‌ی کار‌هایی که در لحظه مشغول‌شان هستیم را رها کرده و به ایمیل پاسخ بدهیم و راه حل دیگر این است که فعلا آن را نادیده گرفته و امیدوار باشیم چند ساعت بعد پاسخ دادن به آن را فراموش نمی‌کنیم. گزینه‌ی «چرت زدن» یا Snooze به راه حل دوم کمک می‌کند..

  با انتخاب گزینه‌ی چرت زدن در کنار هر پیام، جیمیل آن پیام را حذف کرده و چند ساعت بعد (به انتخاب شما) آن را مجددا ظاهر می‌کند. به طور پیش فرض شما می‌توانید پیام را تا چند ساعت بعد، فردا، آخر هفته یا هفته‌ی بعد به تعویق بیاندازید. همچنین این انتخاب را دارید که زمان خاصی را برای یادآوری مجدد این پیام تنظیم کنید.

  جیمیل به شما یادآوری می‌کند

  ویژگی جدید جیمیل به نحوی است که متوجه می‌شود برخی از پیام‌های دریافتی، پس از گذشت چند روز بدون پاسخ از طرف شما باقی مانده‌اند و حتی متوجه می‌شود که پیام‌های ارسالی، چند روزی است پاسخ دریافت نکرده‌اند. در صورت وجود چنین پیام‌هایی، نوتیفیکیشنی ظاهر می‌شود و از شما می‌پرسد که آیا می‌خواهید به پیام‌های دریافتی پاسخ داده و یا پیام‌های ارسالی بی‌پاسخ خود را پیگیری کنید یا خیر؟

  ظاهر جدید جیمیل

  نسخه‌ی جدید جیمیل شباهت‌های زیادی با نسخه‌ی کلاسیک دارد، اما محیط پیام‌های دریافتی با تغییرات قابل توجهی مواجه بوده. در سمت راست، نواری از آیکن‌ها مشاهده می‌کنید که به نرم افزار‌های گوگل مثل تقویم، Keep و Tasks لینک شده است. اینکه در کنار محیط کاربری خود از تقویم بهره‌مند شوید اتفاق خوشایندی است. هرچند شخصا استفاده‌ی زیادی از Keep و Tasks ندارم، اما این آیکن‌ها فضای زیادی از محیط را اشغال نمی‌کنند. آیکن + این امکان را به شما می‌دهد که اپلیکیشن‌های بیشتری از نرم افزار‌های گوگل را -در صورت نیاز- به نوار اضافه کنید.

  حالت محرمانه

  قابلیت ها و طراحی جدید جی میل

  یکی از ویژگی‌ها یی که گوگل در نسخه جدید جیمیل قرار داده است، حالت محرمانه است. با استفاده از این قابلیت می‌توانید ایمیل‌هایی با تاریخ انقضا ارسال کنید که بعد از پایان تاریخ آن دیگر قابل باز کردن نباشند و یا حتی به‌طورکلی حذف شوند.

  درواقع هنگامی‌که از این حالت استفاده می‌کنید گوگل محتوای محرمانه را به‌طور مستقیم برای گیرنده ارسال نمی‌کند بلکه تنها لینکی به محتوای محرمانه ارسال می‌شود که این لینک در صندوق پستی شما قرار می‌گیرد و گیرنده تنها تا زمانی که شما بخواهید به این محتوا دسترسی خواهد داشت.

  تعیین حق دسترسی

  یکی از قابلیت‌های تجاری محوری که با نسخه جدید جیمیل در دسترس همه قرار گرفته است قابلیت (IRM) است. با استفاده از این قابلیت می‌توانید دسترسی‌های گیرنده ایمیل برای دانلود، کپی کردن، فوروارد (forward) و یا پرینت گرفتن از یک ایمیل را مشخص کنید.

  این قابلیت درواقع به این معنا نیست که گوگل قصد دارد امکان استخراج داده‌ها از طریق جیمیل را مسدود کند اما گوگل معتقد است بعضی مواقع به اشتباه اطلاعاتی را با افرادی به اشتراک می‌گذاریم که نباید! گوگل با استفاده از این قابلیت قصد دارد این مشکل را حل کند.

  منابع: digiato nodud - zoomit

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - آموزش عکاسی

  مطالب جذاب - آموزش موفقیت