ویدئو مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش مسائل جنسی
فرهنگ زندگی در آمریکا
آموزش ترفندهای کامپیوتری
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
برای دریافت فال حافظ کلیک کنید

چگونه دستخط زیباتری داشته باشیم؟

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • شنبه, 24 شهریور 1397
 • چگونه دستخط زیباتری داشته باشیم؟

  بسیاری از افراد به دلایل شغلی و اجتماعی باید دستخط خوبی داشته باشند.

  این افراد راه های زیادی را امتحان کرده اند تا هر چه بیشتر خطشان را زیبا تر و خوانا تر کنند. اما کدام یک از این کار ها راه چاره است؟

  دستخطتتان را آنالیز کنید

  چگونه دستخط زیباتری داشته باشیم؟

  یک کاغد و یک خودکار یا مدادی که به نظرتان روان است را تهیه کنید. شروع به نوشتن کنید و تا 5 الی 6 خط ادامه دهید. سعی کنید از انواع کلمات با انواع پیچیدگی استفاده کنید، چرا که قرار است طرز نوشتن حروف را بررسی کنید. ایراد های اولیه را شناسایی کنید

  ایراد ها را پیدا کنید

  چگونه دستخط زیباتری داشته باشیم؟

  در این مرحله ببینید کدام حرف را زشت می نویسید یا چرا بعضی از حرف ها اصلا شبیه فرم اصلی اش نیست. مثلا اگر حرف "خ" را زیبا نمی نویسید ، یک بار به صورت آرام و آهسته این حرف را بنویسید و ببینید کجای راه را اشتباه می روید که حرف "خ" از حالت استاندارد خارج میشود.

  حرکت های الکی را حذف کنید

  چگونه دستخط زیباتری داشته باشیم؟

  گاهی طبق عاداتی که از دوران مدرسه داریم، هنگام نوشتن از خطوط و حرکات اضافی استفاده می کنیم. این حرکات قرار بوده که خطمان را زیبا و منحصر به فرد کند اما گویا فقط خطمان را عجیب و ناخوانا کرده است. بدانید اولین گام برای زیبا تر کردن دستخطتان این است که سعی کنید ساده و مانند خط کتاب ها بنویسید.

  تراز را رعایت کنید

  چگونه دستخط زیباتری داشته باشیم؟

  کسی که خطی خوش دارد هرگز سربالایی یا سرپایینی نمی نویسد. اگر شما هنگام نوشتن یک خط جمله، آن را شیب دار می نویسید، باید فکری هم به حال این مسئله کنید.

  هر روز 5 دقیقه وقت بگذارید و سعی کنید چندین جمله را به گونه ای بنویسید که هرگز از خط کاغذتان بالا یا پایین نیاید. این کار به نظر ساده می آید اما اینطور نیست.

  فاصله ها را دریابید

  چگونه دستخط زیباتری داشته باشیم؟

  یکی از نکاتی که رعایت آن باعث خوانا تر شدن دست خطتان میشود این است که فاصله بین حروف و فاصله بین هر کلمه را به خوبی بشناسید. این نکته مهم است که تا برای هر حرف یا هر کلمه یک فاصله معین در نظر بگیرد که در غیر این صورت هر چه قدر هم حروف را زیبا بنویسید، باز هم انگار یک چیزی ایراد دارد.

  انگشت و هوا به جای کاغذ و قلم

  چگونه دستخط زیباتری داشته باشیم؟

  همیشه نیازی نیست با کاغذ و خودکار تمرین کنید. وقتی خط زیبایی را در تلویزیون، تابلوهای خیابان یا در تصویری می بینید ، بلافاصله آن را در هوا بنویسید. سعی کنید چند بار آن را امتحان کنید تا کاملا در ذهنتان باقی بماند.

  به دستخط های دیگران توجه کنید

  چگونه دستخط زیباتری داشته باشیم؟

  دستخط چه کسی از نظر شما خوب است؟ دوستانتان، پدر یا مادرتان و یا همسرتان؟ از آنها بخواهید تا منتی را برای شما بنویسند و آن متن را در اختیار شما قرار دهند تا خیلی دقیق به بررسی آن بپردازید. چه بهتر ک آن فرد همیشه در دسترس شما باشد تا هر زمان که نیاز داشتید روش نوشتن حروف را به شما نشان دهد.

  از کتاب های آموزشی کمک بگیرید

  بعد از این که ایراد های دستخطتتان را یافتید، بهترین کار این است که به کتاب فروشی بروید و یکی از کتاب هایی را که برای زیبا تر کردن دستخط است تهیه کنید. این کتاب ها به گونه ای طراحی و تالیف شده اند که مرحله به مرحله شما را در داشتن دست خطی زیبا تر همراهی می کند.

  منبع: wikihow

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - آموزش عکاسی

  مطالب جذاب - آموزش موفقیت