ویدئو مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش مسائل جنسی
فرهنگ زندگی در آمریکا
آموزش ترفندهای کامپیوتری
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
برای دریافت فال حافظ کلیک کنید

چگونه در محل کار با انگیزه باشیم؟

 • نویسنده: رامین پنجه ء
 • چهارشنبه, 27 تیر 1397
 • چگونه در محل کار با انگیزه باشیم؟

  اگه یه کار تکراری رو هر روز انجام بدی،سخته که هر صبح، انگیزه داشته باشی اما کاملا طبیعیه.انگیزه چیزیه که همه در مشاغل خود،باهاش سروکار دارن.با این حال،با بررسی انگیزه و احساس خود،باید همیشه از کارتان لذت ببرید.

  به کار خود معنا بدهید

  1- نقش خود و نقشی رو که مایلی در محیط کار،برعهده بگیری،ارزیابی کن

  در واقع چه کاره ای؟ گاهی وقتا یه حس تازه از شغلت میتونه بهت کمک کنه که پیشامدهای روزانه ای که انگیزت رو ازت میگیره را فراموش کنی و بهت کمک میکنه که فقط روی کارت تمرکز کنی.آیا شغلی هست که احساس کنی میتونی بخوبی از پسش بربیای؟آیا پروژه ای هست که بخوای به عهده بگیری؟فکر کن که چرا داری کار میکنی و چرا برای آن شغل،مناسبی.
  کجا خودت رو دیدی که یک تا دو سال،کار میکردی؟شغل کنونی که به تو برای رسیدن به هدفت،کمک میکنه،چطوریه؟

  چگونه در محل کار با انگیزه باشیم؟

  2- کاری را پیدا یا ایجاد کنید که از مهارتتان بهره گیرد

  اگه شغلت مناسب مهارت و استعداد تو نیست،پس یه راهی براش پیدا کن که مناسب بشه.مثلا اگه عاشق نویسندگی هستی،طرح خودتو به خبرنامه شرکت،ارائه بده یا به رئیست،روش های بهتر کپی در وبسایت رو پیشنهاد کن.یه کم از شخصیتت رو در کار بزار،اونوقت انگیزه خودش میاد.

  چگونه در محل کار با انگیزه باشیم؟

  3- یادداشتی از وظایف و کارهات بردار و پس از اتمام کار،اونارو با علامت،مشخص کن

  یه روش سریع برای باانگیزه بودن در محیط کار،نگاه به کاریست که انجام داده ای.یادداشت روزانه از کاری که انجام میدی،نشون میده که در روز،چقدر کار کردی.همچنین روش خوبیه که از اهداف کلی،یادداشت برداری و به خودت نشون بدی که چه کارای کوچیک و بی اهمیتی در کنار هم،یه پروژه ی بزرگتری رو تکمیل کردن.

  چگونه در محل کار با انگیزه باشیم؟

  4- برای خودت هدف تعیین کن و مراحل مهم زندگیت رو جشن بگیر

  کارکردن،همیشه تفریح نیست اما بهترین روش برای باانگیزه بودن در زمانی که کارای سخت انجام میدی،اینه که هدف نهاییت رو یادت باشه.بهترین اهداف،اهداف شخصی هستند که برای تو زیادند و باعث انگیزت میشن.
  1- بعد اینکه یه کاری رو تکمیل کردی،مثل خوندن فصل اول یه کتاب یا تکمیل گزارشات بموقع،به خودت پاداش بده.کارت رو جشن بگیر،اینطوری اونا معنی پیدا میکنن.
  2- اهداف تو،نباید ارتباطی با شغل کنونیت داشته باشه.میتونی هرزمان به مدرسه یا شغل مدنظرت برگردی

  چگونه در محل کار با انگیزه باشیم؟

  5- بر دلایل کارکردنت تمرکز کن نه دلایل کار نکردنت

  اگه به افکار منفی دامن بزنی و بهشون پر و بال بدی،با فکرکردن و حرف زدن دربارش،بدتر میشن.بجای اینکه همیشه از رئیست،وظایف سخت و همکارات شاکی باشی،به چیزایی که ازشون لذت میبری،فکر کن.یه فهرست از نکات مثبت کارت تهیه کن و هرزمان که درحال شکایت یا افکار منفی هستی،بهشون فکر کن.

  چگونه در محل کار با انگیزه باشیم؟

  6- کار خود را سازماندهی و زمانبندی کن

   خودتو مجبور کن که هرروز صبح،انگیزه دوباره پیدا کنی.کارت رو موضوع سرگرمی قرار بده.کاری رو که در یه زمان مشخص،انجام میدی.داشتن زمانبندی کاری به جسم و ذهنت آموزش میده که انگیزت رو بالا ببری و زمان کار،به سمت میز کارت بری و کارهارو با سرعت انجام بدی.
  1- سازماندهی میز و فضای کاریت،بهترین روش برای مدیریت کار است.فضای سازماندهی شده کار،کلید فضای سازماندهی شده ذهن است.

  چگونه در محل کار با انگیزه باشیم؟

  7- از ساعت، دور بمان

  زمان بنظر کند میگذره اگه هر 5 دقیقه یه بار،ساعتو چک کنی.بجای شمردن ساعاتی که در روز کار کردی،از دفترچه یادداشتت استفاده کن تا ببینی که چه کارهایی انجام دادی و چه کارهایی مونده.برای انگیزه بیشتر،هدف در اولویتت باشه نه زمان.

  چگونه در محل کار با انگیزه باشیم؟

  8- دنبال شغلی باش که برای انجامش انگیزه داری

  اگه چیزی تورو پایبند شغل سابقت نمیکنه و انگیزه برای کاری که انجام میدی،نداری،وقت اینه که دنبال یه شغل دیگه باشی.کار معنادار و لذتبخش،بخودی خود باعث انگیزه شما میشه.اگه نمیتونی شغلتو برای آخر هفته ها نگه داری و اهداف بلندمدت برای بهبود کارات نداری،یه شغل جدید پیدا کن.

  چگونه در محل کار با انگیزه باشیم؟

  لذت بردن از کار

  1- احساس مثبت و شاد داشته باش تا براحتی انگیزه پیدا کنی

  اگه کارت رو لذت بخش کنی،انگیزه،خودش میاد.این با پیدا کردن کاری که ازش لذت میبری،شروع میشه اما به این ختم نمیشه.زمان و استراحت دادن به خود،حین کار،یه روش عالی برای اطمینان از شاد بودن و انگیزه برای هر کاریست.

  چگونه در محل کار با انگیزه باشیم؟

  2- از این به بعد در برنامه روتین خود،تغییر ایجاد کن

  بیرون برو و ناهار میل کن.کسی رو پیدا کن که آهنگایی رو بهت پیشنهاد کنه که حین کار، گوش بدی.پیراهن یا کراوات جدید،تن کن،گاهی وقتا روشن و کمی عجیب.کنترل رو از زندگی کاریت بردار.این تغییر ناگهانی باعث رشد شخصیتان در محیط کار میشه.

  چگونه در محل کار با انگیزه باشیم؟

  3- هر یک تا سه ساعت،یه بار استراحت کن

  نباید بیش از 5 تا 10 دقیقه باشه،اما این استراحت،به تو زمان تجدید قوای ذهنی میده.یه کم به اطراف بچرخ و روزهاتو به بخشهای قابل مدیریت تقسیم کن.تو میتونی.
  1- به اتاق استراحت برو و با همکارت صحبت کن
  2- برای خرید قهوه،یه پیاده روی کوتاه یا یه ورزش ساده در پشت میز داشته باش
  3- یک یا دو مقاله درباره چیزی که ازش لذت میبری،بخون

  چگونه در محل کار با انگیزه باشیم؟

  4- به بدن خود اهمیت بده

  مشکلات زیاد همراه با انگیزه،بخاطر تنفر از شغل یا همکارت نیست،بلکه به این خاطر است که بدنت به گونه ای که باید باشه،نیست.احساس خستگی و انرژی نداشتن،مواردیست که به انگیزه ات پایان میده اما میشه براحتی با رعایت موارد زیر، مانع آن شد.
  1- مطمئن شو که در هر شبانه روز،بین 6 تا 8 ساعت میخوابی
  2- یه بطری آب با خودت بیار و در طول روز،بدنت رو پر آب نگه دار
  3- 4 تا 6 روز در هفته برای حداقل نیم ساعت،ورزش کن

  چگونه در محل کار با انگیزه باشیم؟

  5- فضای کاریت رو خصوصی کن

  روشهای زیادی برای این کار وجود داره اما هدف همشون،رشد و توسعه کارت هست نه چیزی که مجبور به انجامش باشی.با خودت عکس و اسباب بازی و چیزایی بیار که میزت رو یه مکان لذت بخش برای کار کنه.زمانی برای مرتب کردن میزت بزار و اونا رو طوری بچین که دوست داری.اینطوری از اینکه هر روز صبح،پشت میز بشینی،متنفر نیستی.

  چگونه در محل کار با انگیزه باشیم؟

  6- همکارانت را بشناس

  داشتن یه سیستم حمایتی در محل کار،به هر کسی کمک میکنه که با انگیزه باشه.برای گفت و گو با همکارانت،زمان بزار تا یه کار گروهی خوب،شکل بدی.اگه به کسی توجه میکنی که کارشو خوب انجام میده،بزار اونم اینو بدونه.اگه یکی کارش خوب نیست،بپرس چی شده؟ تو همین حرفا رو در مورد خودتم میشنوی و این حس و حال گروهی،یه روش عالی برای کار گروهی با اهداف مشابه است.

  چگونه در محل کار با انگیزه باشیم؟

  منبع : wikihow

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - آموزش عکاسی

  مطالب جذاب - آموزش موفقیت