ویدئو مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش مسائل جنسی
فرهنگ زندگی در آمریکا
آموزش ترفندهای کامپیوتری
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
برای دریافت فال حافظ کلیک کنید

چگونه در ایام نوروز درس بخوانیم؟

 • نویسنده: علی اصغر قره داغی
 • چهارشنبه, 01 فروردين 1397
 • چگونه در ایام نوروز درس بخوانیم؟

  "آخ جون تعطیلات رسید، وقتشه که استراحت کاملی داشته باشم و فقط بخورم و بگردم و بخوابم" این دیالوگ آشنایی هست که از زبون خیلی از محصلان شنیده میشه که تعطیلات عید رو به چشم تعطیلات 3 ماه تابستون میبینن! اما باید در نظر داشته باشن که استراحت نوروز، شاید باعث افت شدید تحصیلیشون بشه و خیلی از نکاتی که در حین تحصیل یاد گرفتن رو به طور کامل فراموش کنن.

  شما روزهای ابتدایی نوروز رو میتونین به راحتی و خیال جمع استراحت کنین اما بعد از اینکه این روزهای ابتدایی به پایان رسید، بهانه های مهمان داریم و مهمانی میریم کارایی نداره و زمان برنامه ریزی درسی در نوروز که درست حسابی هم باشه رسیده تا کمی هم به کتاب های درسی نگاه کنیم و اونهایی که کنکور دارن هم امسال تعطیلات براشون معنایی نداره و میتونه فرصت طلایی برای پیشی گرفتن از رقیبان باشه. در ادامه با ما همراه شین تا با ذکر نکات مفید مطالعه برای محصلان و کنکوری ها و اینکه چگونه در ایام نوروز درس بخوانیم، بتونین نوروزی طلایی رو پشت سر بگذارین و درس خواندن در نوروز براتون یه تفریح لذت بخش باشه ...

  نکته اول براي درس خواندن خوب و مؤثر در دوران نوروز داشتن نقشه راه درست است به اين صورت که بدانيم در ايام نوروز قرار است چه درس هايي را بخوانيم و چه درس هايي را نخوانيم ، کدام منابع را مورد استفاده قرار دهيم ، چند ساعت درس بخوانيم و کدام مباحث را بيشتر مورد مطالعه قرار دهيم.

  براي داشتن نقشه راه صحيح لازم است به چند نکته توجه داشته باشيم

  چگونه در ایام نوروز درس بخوانیم؟

  1- برنامه مطالعاتی خود را از روز 3 فروردین تا 12 فروردین بنویسید.

  2- چند روز مانده به شروع تعطیلات تمام کتاب های درسی خود را روی یک میز بگذارید.

  3- کتاب های درسی خود را به صورت اولویت بندی از دروس سخت تر تا به دروس راحت تر بچینید.

  4- دروس سخت تر دروسی هستند که ممکن است شما در آنها ضعیف تر باشید و یا اینکه مجبور باشید زمان بیشتری را برای یادگیری آنها صرف کنید.

  5- دروس سخت را در برنامه ی هر روز خود بنویسید. حتما نباید مدت زمان زیادی را هر روز اختصاص به یک درس سخت بدهید. همین که حداقل 15 دقیقه در هر روز هر یک از دروس مشکل خود را بخوانید می تواند موثر واقع شود.

  6- می توانید صبح یکی از دروس را بخوانید، ظهر یکی دیگر و عصر یک درس دیگر را. این جمله به این معنا است که حتما نباید تمام درس های خود را در یک روز پشت سر هم مطالعه نمایید.

  7- دروسی را که برایتان آسان تر هستند را به صورت یک روز درمیان یا دو روز در میان در برنامه خود بگنجانید.

  8- سعی کنید برای درس هایتان ساعت مشخص کنید. به طور مثال نگویید که ریاضی را هر روز ساعت 10 صبح می خوانید. زیرا ممکن است که مهمان سر برسد و شما نتوانید که به برنامه تان برسید. بهتر است مدت زمان مطالعه را مشخص کنید و هر زمان از روز که توانستید مطالعه خود را انجام بدهید.

  با دید و بازدید های عید چه کنیم؟

  1- دید و بازدید های عید را محدود کنید، آن‌ها را دریک تا دو روز انجام دهید و به میهمانی‌های مفصل تبدیل نکنید.

  2- می‌توانید از مجموعه دید و بازدیدهایی که خانواده در نظر گرفته است، تعدادی را که “انرژی بخشند” انتخاب کنید.

  3- گر امکان کنترل رفت و آمد میهمانان را به منزل ندارید، بهتر است مکان مناسبی مانند کتابخانه یا… را برای درس خواندن خود در نظر بگیرید.

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - آموزش عکاسی

  مطالب جذاب - آموزش موفقیت