ویدئو مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش مسائل جنسی
فرهنگ زندگی در آمریکا
آموزش ترفندهای کامپیوتری
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
برای دریافت فال حافظ کلیک کنید

این گونه آب را کمتر هدر میدهید

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • پنج شنبه, 14 تیر 1397
 • این گونه آب را کمتر هدر میدهید

  درست است که 70% سطح کره زمین را آب پوشانده است، اما این به این معنی نیست که این 70%  قابل استفاده و در درسترس بشر است. امرو در بسیاری از مناطق دنیا از جمله کشور خودمان با بحران آب شیرین مواجه هستیم. این میتواند نتیجه ناآگاهی مردم نسبت به میزان آبی است که درطول روز آن را هدرمیدهند. بنابراین آگاهی بخشی به مردم درباره این موضوع میتواند گام مهمی در کاهش مصرف آب روزانه در سطح کلان باشد.

  این این مطلب چند راه ساده برای کاهش میزان آب هدر رفته ارائه میشود.

  چکه چکه نشنوید

  تمامی شیر های آب و شیلنگ های خانه را بررسی کنید تا از سالم بودن آنها مطمئن شوید. نشت کردن آب در هر خانه ای میتواند سالانه حدود چند صد لیتر آب را هدر دهد و این یک آمار بسیار وحشتناک است. پس شیرهای آب را بررسی کنید. شاید کمتر از 10 دقیقه این تعمیر زمان ببرد یا گاهی نیاز به کمک یک لوله کش خواهید داشت.

  زمان استحمام

  اگر جز افرادی هستید که هر روز دوش میگیرند ، بهتر است این کار را بعد از بیدار شدن از خواب انجام دهید تا دیگر آبی برای شستن صورتتان در دستشویی مصرف نشود. در واقع با یک تیر دو نشان بزنید.

  در زمان مسواک زدن یا اصلاح صورتتان نیازی نیست شیر آب باز باشد .

  دوش استاندارد

  دوش های جدید در هر دقیقه 5 لیتر آب استفاده میکنند و دوش های قدیمی 10 لیتر. تعویض دوش قدیمی به جدید یک سرمایه گذاری بلند مدت است،چرا که مصرف آب مصرفی در حمام را تقریبا نصف میکند. این راه حل برای شیر آب آشپزخانه هم صدق میکند.

  میزان اصراف آب در خانتان را به

  مدت دوش گرفتن

  دیگر زمان آواز خواند زیر دوش آب سرآمده . خودتان را به چالش بکشید و هر بار که به حمام میروید از زمان همیشگی حمام رفتنتان 5 دقیقه کم کنید. به ازای هر دودقیقه کمتر ماندن در حمام حدود 10 لیتر کمتر آب مصرف میکنید.

  سیفون ها

  همانطور که میدانید با هر بار استفاده از سیفون مقدار زیادی آب ( حدود 6لیتر) استفاده میشود و دوباره همان اندازه آب یه گالن سیفون اضافه میشود. با قرار دادن یک بطری نوشابه ی پر از آب در مخزن سیفون بخشی از حجم سیفون را بگیرید تا چند لیتری از این طریق درمصرف آب صرفه جویی کرده باشید.

  ماشین ظرف شویی و لباس شویی

  نیازی نیست روزانه یا حتی روزی دوبار از این دو ماشین استفده کنید. اجازه بدهید لباس یا ظرف های کثیف به اندازه ای جمع شوند که ماشین لباس شویی یا ظرف شویی تاجایی که اجازه دارد پر شود.

  آبیاری گیاهان

  نیازی نیست برای آبیاری گلدان یا باغچه کوچکتان از آب شیرین استفاده کنید. اگر در طول روز سبزی یا میوه ای میشورید آب آن را در ظرفی ذخیره کنید تا برای آبیاری گیاهان استفاده کنید.

  میزان اصراف آب در خانتان را به

  نوشیدن آب

  بسیاری از افراد برای نوشیدن آب برای دقایقی شیر آب را باز میگذارند تا آب خنک شود تا بعد لیوان آب خود را پر کنند. راه آسانتری انتخاب کنید. پارچ آبی تهیه کنید و آب خنک آن را با کمی آب شیر مخلوط کنید تا به دمای مطلوب برسد.

  منبع: wikihow

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - آموزش عکاسی

  مطالب جذاب - آموزش موفقیت