ویدئو مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش مسائل جنسی
فرهنگ زندگی در آمریکا
آموزش ترفندهای کامپیوتری
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
برای دریافت فال حافظ کلیک کنید

چه قدر باید برای یک سفر فضایی هزینه کنید؟

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • چهارشنبه, 09 اسفند 1396
 • چه قدر باید برای یک سفر فضایی هزینه کنید؟

  سفر فضایی نه تنها برای فضا نوردان  بلکه برای افراد دیگر که مایل اند در مورد فضا بیشتر بدانند نیز توسعه یافته و به صورت یک فعالیت تجاری در آمده است .

  پیش از این، فضانوردان با کپسول، موشک و راکت های فضایی به فضا سفر میکردند، اما با طراحی جدید وسائل نقلیه فضایی که با همکاری ناسا تولید شده اند، و هم چنین آژانس های مسافرت فضایی، یک حالت مناسب و انسان دوستانه برای افراد غیر حرفه ای در این زمینه فراهم شده است.

  در واقع جهان هر روز کوچکتر می شود، اما این به این معنا نیست که زمین، به عنوان خانه رسمی انسان ها، در حال کوچک شدن است. این احساس فرار از یک فضای ملموس است، که در نتیجه افزایش  جمعیت بیش از حد و گسترش فضای مجازی است، که ثمره ی عصر اطلاعات است، به وجود آمده است.

  خبر خوب این است که فضای گسترده ی دیگری وجود دارد و شما به معنای واقعی کلمه میتوانید از جمعیت دیوانه وار زمین به آنجا مسافرت کنید البته تا زمانی که پول کافی داشته باشید.

  تحقیقات کهکشانی و آزمایش های فضایی انجام شده راه را برای یک سفر امن برای افراد غیر فضا نورد هموار کرده است، استانداردهای امنیتی اخیر تمام مسائل FFA را رعایت میکند و همچنین امنیت مسافران را  هنگام پرتاب تا برگشت دوباره آنها به زمین ، تضمین می کند. که البته در این قانون هم ممسافران و هم خدمه باید رضایت نامه ای در این باره امضا کنند.

  گرچه گردشگری فضای بیرونی هنوز در مراحل ابتدایی قرار دارد،با این حال رزرواین سفر ها توسط اپراتورهای گردشگری فضایی در حال انجام است. مانند هر مسافرت دیگری، مسافرت فضایی نیز ، مستلزم سوالاتی است که یک توریست هوشمند و باهوش همیشه می پرسد. مهم ترین قسمت این سفرها چیست؟ چقد طول میکشد؟ آیا ایمن است؟ هزینه سفر به فضا چه قدر است؟ماجزییات و ارغام ان را برایتان جمع آوری کردهایم که ممکن است احتیاج داشته باشید، یک مورد رایگان هم وجود دارد با یک تفاوت کوچک.

  1- فضا نورد XCOR

  قیمت: 95،000 دلار برای هر نفر

  این شرکت  پرواز های آزمایشی را در سال 2014 آغاز کرده است. و تا 6 الی18 ماه بعد از آن مسافرانی را به فضا برده است.

  وسیله نقلیه: موشک Lynx که می تواند به علاوه خلبان یک مسافر را با خود حمل کند.

  اطلاعات بیشتر: موشک Lynx گردشگران را به فضای زیروبیتال می برد و چهار سفر را در روز انجام می دهد. موشک XCOR حدود 300 بلیط را به مبلغ 95000 دلار تا به حال  فروخته است که این مبلغ تمام هزینه هایی که برای توسعه ی این فضاپیما صرف شده است را جبران کرده است. مدیر عامل شرکت، جف گریسون، می گوید که آنها قصد ندارند یک رغابت فضایی را ایجاد کنند بلکه رغابت آنها در رابطه با مسائل اقتصادی است.

  2- شرکت های مشاهده جهانی

  وسیله نقلیه: یک کپسول تحت فشار است که توسط پارافوبل بالن فضایی پرشده است.

  قیمت: 75،000 دلار برای هر صندلی

   سفرهای بالون در سال 2016 آغازشده است.

  اطلاعات بیشتر: سفر بالونی گردشگران فضایی را به 100000 فوت بالاتر از زمین خواهد برد. وسیله نقلیه به پرواز در فضا شناور می شود و سپس به عقب بر می گردد. انتظار می رود این سفر حدود چهار ساعت طول بکشد. مسافران به آموزش ضد گرانش نیاز ندارند و همچنین میتوانند از ننوشیدنی های تازه داخل کابین لذت ببرند.

  3- فضاپیمای ویریجین 

  چه قدر باید برای یک سفر فضایی هزینه کنید؟

  فضا پیمای ویرجین گلکتیس ستاره هایی مانند آنجلینا جولی، براد پیت و لئوناردو دی کاپریو را در تعطیلات فضایی حمل خواهد کرد.( آنها این سفر را رزرو کرده اند)

  شرکت:  Virgin Galactic. یکی از پیشگامان پروازهای فضایی است و ثروتمندانی مانند برد پیت، آنجلینا جولی، لئوناردو دی کاپریو، اشتون کاترری و جاستین بیبر برای اولین بار در این سیستم ثبت نام کرده اند.

  قیمت: 250،000 دلار آمریکا. برای رزو هر صندلی تعیین شده است . رزرواسیون به آسانی و به صورت آنلاین و یا از طریق آژانس های معتبر انجام میشود. سفر های اولی آن از پیش رزرو شده است، اگر کسی بخواهد باید هرچه زودتر اقدام کند.

  این مسافرت ها از سال2015 آغاز شده است

  وسیله نقلیه: فضا پیمای دو سفره که میتواند شش مسافر را  تا 68 مایل بالاتر از سطح زمین حمل کند.

  این شرکت مسافران فضایی آینده خود را فضانوردان می نامد، که تعداد آنها حدود 600 نفر است. آنها با خدمه آماده ی آموزش دیده آماده یک سفر3 روزه می شوند و برای سفر های اولیه 50،000 فوت در نظر گرفته شده است و پس از این وسیله نقلیه در سه برابر سرعت مافوق صوت حرکت خواهد کرد. مستندات تجربه ها فضایی بسیار شبیه به هر خاطره ای است که برای اولین بارممکن است یک توریست نوشته باشد در حالی که این  سفربه کلمات توصیفی پر معنا تری احتیاج دارد.

  سفر های رایگان: صرف نظر از هزینه هایی که مسافران پرداخت می کنند، برخی سفر ها که گروه فضایی ویرجین تحت نظر موسس این شرکت "ریچارد برانسون" به منظور تحقیق در کویر موژاوا انجام میدهند، میتواند رایگان باشد.

  4- فضا پیمای SPACE-X اژدها

  نام شرکت: فن آوری های اکتشاف فضایی

  تاریخ مسافرت: سال 2015

  قیمت: این شرکت اعلام کرده است که هدف فروش آن برای سفر 140 میلیون دلار (به وسیله 7 خدمه) یا 20 میلیون دلار برای هر صندلی است.

  وسیله نقلیه: کپسول اژدها. این یک فضاپیما آزاد و قابل استفاده مجدد است که در سال 2014 برای نخستین بار در تاریخ تحت نظر ناسا و ایستگاه بین المللی فضایی ISS به فضا پرتاب شد . این فضاپیما برای حمل خدمه و محموله برای انجام آزمایشات فضایی استفاده میود که به وسیله ی آن میتوانید این آزمایشات فضایی را بیبنید.

   

  سفر: سفر فضایی اژدها نوعی پرواز فضایی است که فاصله ی زیادی از زمین نمیگیرد. این در راستای ماموریت ایلان ماسک، بنیانگذار SpaceX است که انقلابی در دسترسی به فضا ایجاد کرده است. پرواز های اژدهای آینده شامل اعضای خدمه غیر ناسا خواهند بود،  این سفر یک پرواز به مدارر 370 کیلومتری از زمین است.

  5- تجربه بی وزنی با ZERO-G

  تاریخ سفر: در دست اقدام

  قیمت: 4950 دلار برای هر نفر به اضافه 5 درصد مالیات

  وسیله نقلیه: بویینگ اصلاح شده ی 727

  سفر: با گذذشت 90 تا 100 دقیقه،به وسیله ی  فضاپیمای Zero-G  شما میتوانید مانند یک فضانورد در فضا شناور باشید و مانند یک سوپرقهرمان در حالت بی وزنی پرواز کنید  . این شامل پروازهای پارابولی است که شبیه سازی شده ی حالت بی وزنی  فضانوردان است که در ایستگاه فضایی دیده شده است .این پرواز مسافر را به 15 پارابولای فردی متصل می کند، که شامل یک شبیه سازی گرانش مریخ، دو شبیه سازی گرانشی ماه و 12 شبیه سازی بی وزن است.

  از آنجا که پرواز های پارابولیک شبیه سازی شده تجربه فضا،  بسیار ارزان تر از سفرهای فضایی کامل است. با این حال، به دلیل تجربه ی بسیار نزدیک به واقعی،  گرانش مریخ و ماه ، ارزشش را دارد.

  سفر رایگان: اگر زندگی برای همیشه بر روی زمین اثبات شود چه؟ آیا بلیط فضایی یک طرفه برای افراد خسته از زمین وجود دارد؟ شما میتوانید برای پروژه Mars One ثبت نام کنید. حدودا 78000 نفر از 120 کشور در حال حاضر ثبت نام شده اند (بعضی از مردم حتی اعضای خانواده خود را نیز ثبت کرده اند) برای سفر یک طرفه به مریخ و پیوستن به یک پروژه آزمایشی در سیاره قرمز.

  6- پروژه ی the mars one

  چه قدر باید برای یک سفر فضایی هزینه کنید؟

  تصویر ناسا از مریخ که توسط مریخ نورد گرفته شده است نشان می دهد که شکل  و سطوح شبیه به زمین دارد.

  نام شرکت: بنیاد پروژه ی مریخ

  قیمت: رایگان (بر اساس داوطلب انتخاب شده)

  تاریخ مسافرت: 2023

  سفر: ثبت نام افراد مورد نظر در ماه آوریل 2014 از طریق یک فرایند انتخاب جهانی تلویزیونی آغاز شد.افراد بالای 18 سال که از سلامت کامل عقلی و روانی بهره مند اند میتواند ساکنان انتخابی مریخ باشند" که  قبل از پرواز 2023 هشت سال آموزش خواهند داشت.آماده سازی سفر شامل مجموعه ای از ماموریت های باربری روبوتیک و ساختمان پیش ساخته برای شبیه سازی فضای زمین بین سال های 2016 و 2021 است. چهار مهاجردر سال 2023 به مریخ میروند و پس از آن هر دو سال یکبار مهاجران بیشتر می شوند. مهاجران پیشگام به زمین باز نخواهند گشت، اما در آنجا زندگی و کار خواهند داشت و به طوری که به خانه ی جدید و دائم آنها تبدبل خواهد شد. این ماموریت گسترش داده خواهد شد،تا زندگی در مریخ به طور روزمره درآید.

  آینده سفر فضایی: آیا می توانید بهای آن را پرداخت کنید؟

  بنابراین آینده سفر فضایی به ویژه از لحاظ هزینه و مقرون به صرفه بودن برای 99 درصد بقیه افراد چیست؟ ناظران صنعت فکر می کنند زمانی که گردشگری فضایی تجاری به طور پیوسته انجام شود،باز هم تقاضایی بیش از الان نخواهد داشت و ناظران صنعت بیشتر به دنبال یک بخش از این پیروزی بسیار سودآور هستند.بیش از 83 ماه صرفه جویی در حقوق و دستمزد ماهانه 3000 دلاری برای  رزرو ویرجین گالاکتیک، بجز هزینه های جانبی انجام لازم است. آیاممکن است که مسافرت های فضایی با مبلغ کم تر انجام شود؟

  هزینه اولیه مسافرت های فضایی به منظور تحقیق و توسعه بیشتر،و هدایت مدل هلی بیشتر پروازی در نظر گرفته شده است. این به معنای کاهش هزینه سفر فضایی انسان در آینده است و میسر کردن این تجربه برای همه بدون داشتن پول خیلی زیاد .این  در حالی است که گسترش فرصت برای ثروتمندان غافلگیر کننده است، انتظار می رود که در زمینه یر شغل، تجارت، آموزش، علم و فناوری، فن آوری، امور مالی، قانون، و تجارت (به ویژه برای برنامه های فضایی و توسعه دهندگان ویدجت) فرصت های جدیدی را به وجود بیاورد.

  با این حال طولی نخواهد کشید که، ما روزی شاهد گسترش رویدادها و فعالیت های روزمره زمین در ابعاد فضا خواهیم بود،رویداد های مهمی مثل  نمایشگاه میس یونیورس و سپس برخی دیگر از رویدادها مانند (المپیک فضایی، سری فضای NBA، جام حذفی فیفا در فضا)  و یا حتی یک ایستگاه فضایی عمومی با انتشار راهنمای سفر فضایی برای کمتر از 300 دلار یا هتل ارزان مریخی از 19.99 دلار آغاز خواهد بود.

  منبع: financesonline

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - آموزش عکاسی

  مطالب جذاب - آموزش موفقیت