ویدئو مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش مسائل جنسی
فرهنگ زندگی در آمریکا
آموزش ترفندهای کامپیوتری
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
برای دریافت فال حافظ کلیک کنید

راه حل ترس از مکالمه به زبان خارجی

 • نویسنده: رامین پنجه ء
 • دوشنبه, 28 خرداد 1397
 • راه حل ترس از مکالمه به زبان خارجی

  نویسنده: JGranahanames 

  صحبت کردن به یک زبان دیگر یکی از چالش برانگیز ترین کارهایی بوده که تا به حال انجام داده ام. عجله ام در ابتدای کار بی اندازه مرا از هدفی که در یادگیری زبان به دنبالش بودم دور میکرد.ساعت های بسیاری را با کتاب های زبان گوناگون و فلش کارت ها صرف میکردم و تصور میکردم که کلی چیز یاد میگیرم. اما درست زمانی که نیاز بود از این دانش زبانی استفاده کنم و صحبت کنم فهمیدم کاملا اشتباه میکردم . حتی کلمه ای از زبانم خارج نمیشد و آنجا بود که فهمیدم مسیر را اشتباه رفتم. اگرچه انتخاب مسیر اشتباه بوده اما خوشبختانه خیلی چیزهایی که یادگرفتم بعدها به دردم خورد و آن درست زمانی بود که توانستم بر ترس خودم علبه کنم. " ترس از صحبت به یک زبان جدید" .به یاد دارم چه قدر سریع کلمات از دهانم خارج میشدند، درست زمانی که دیگر ترسی در من برای مکالمه وجود نداشت،. بنابراین به نظر من اولین گام برای تقویت مکالمه به یک زبان جدید، بیرون ریختن ترس ها از وجودتان است.

  همانطور که حتما از قبل میدانید، هیچ چیز لذت بخش تر از رضایت شما بعد از یک مکالمه به زبانی که در حال یادگیری هستید،نیست. بنابراین اگر واقعا به دنبال تجربه کردن این حس هستید، باید بدانید که در ابتدا باید روی ترسی که در وجود شما هست کار کنید.

  3 دلیل اصلی که شما نمیتواتید به زبان خارجی صحبت کنید

  شما خجالتی هستید

  منم همین طور! این تقریبا مهم ترین دلیل من برای ناتوانی در صحبت به زبان خارجی بود. من آدم خیلی اجتماعی نیستم و همیشه ملاقات با آدم های غریبه برام چالش بوده. حالا تصور کنید مجبور بودم با اون آدم غریبه به زبادن دیگه ای صحبت کنم.

  به اندازه ی کافی کلمه بلد نیستید

  یکی از رایج ترین دلایلی که افراد برای ناتوانی شان در مکالمه می آورند این است که آنها به اندازه ی کافی لغت بلد نیستند. راستش تا حدی درسته اما راه حل داره. مثلا در زبان انگلیسی حدود 1000 کلمه وجود دارد که تقریبا 86% مکالمات و جملات با آنها ساخته میشود. این قانون در تمامی زبان ها مشترک است . بنابراین سعی در پیدا کردن منابعی کنید که این کلمات کلیدی را به شما معرفی میکنند . سپس با ترکیب کردن و ساختن جملات ساده به فرایند یادگیری این کلمات کلیدی سرعت ببخشید. در دیدگاه من این بهترین راه شروع یادگیری یک زبان خارجی است.

  از اشتباه کردن میترسید

  بیشتر ما از زمان مدرسه یاد گرفتیم مک از اشتباه کردن بترسیم و از آن فرار کنیم. همه ما بر این باور هستیم که اشتباه کردن در یاد گیری زبان یعنی ناتوانی ما ، اما واقعا این گونه نیست. در مسیر یاد گیری زبان هر اشتباه نکته آموزشی ای به همراه دارد . کافیست آن را بپذیریم و روی آن کار کینم.

  از طرف دیگر از این که مردم به خاطر اشتباهات زبانی مان به ما بخندند ناراحت میشویم . اما باید بدانیم که مردم هر کشوری عاشق آن هستند که ما به زبان آنها صحبت کنیم و البته همیشه سعی میکنند بسیار سخاوتمندانه اشتباهات ما را اصلاح کنند.

  حال با آگاهی داشتن به نکاتی که ذکر شد میتوانم روش های عملی ای را به شما معرفی کنم تا شما هم با استفاده از آنها در روند یادگیری زبان پیشرفت چشم گیری داشته باشید.

  راه حل ترس از مکالمه به زبان خارجی

  3 گام برای ساختن اعتماد به نفستان برای صحبت به زبانی دیگر

  گام اول

  اولین قدم افزایش شوق و علاقه ی شما در مکالمه ی زبان است . این که امیدوار و مثبت باشید و مشتاقانه برای پیشرفت خود تلاش کنید. روش مورد علاقه ی من تصور کردنه! تصور این که در حال مکالمه با یک فرد بومیِ زبان مورد نظر هستید، میتواند بسیار زیاد به اعتماد به نفستان اضافه کند. در واقع با این کار در حال فریب دادن مغزتان هستید. زیرا مغز گمان میکند این تصور در دنیای واقعی اتفاق افتاده، بنابراین هر گاه که در موقعیت واقعی این کار را انجام دهید مغز گمان میکند که این دفعه ی اول نیست و شما استرسی احساس نخواهید کرد.

  از دیگر راه های بالابردن علاقه در صحبت به زبان خارجی تمرینات زیر است:

  1.عمیقا فکر کنید که دلیل اصلی شما برای شروع یادگیری این زبان خارجی چیست. آن را به یادآورید و از آن به عنوان یک تشویق کننده استفاده کنید.

  1. چهره ی افرادی را که شما با آنها یک مکالمه ی موفق را داشته اید را تصور کنید. افرادی خندان از فرهنگ های دیگر.

  3.وقتی خود را در حال مکالمه تصور میکنید، به طرز حرکت دست ها و ایستادن یا نشستنتان دقت کنید. شما در آن لحظه یک فرد با اعتماد به نس هستید.

  خب اینها دقیقا تمریناتی هستند که شما برای اعتماد به نفس مورد نیاز باید انجام بدین. مشخصا هرچه با کیفیت تر انجام بشوند، بهتر و زودتر جواب میگیرید.

  گام دوم

  حریف تمرینی پیدا کنید

  انتقالی بگیرید

  میتوانید برای مدتی کوتاه مثلا تعطیلات تابستان با کسی که در حال یادگیری زبان مادری شماست محل زندگیتان را تغییر دهید. یا روش دیگر این است که میتوانید از برنامه اقامت موقت استفاده کنید. بدین صورت که در اینترنت جست و جو کنید و دعوت افراد خارجی برای اقامت در خانه ی آنها به ازای پرداخت مقداری پول را بپذیرید. البته اینکار را از طریق یک سایت های معتبر انجام دهید.

  استاد

  میتواند در دوره های خصوصی یا عمومی مکالمه شرکت کنید. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که کلاس از کیفیت بالایی برخوردار باشد و البته دانش زبان راهنمای کلاس به اندازه ی کافی باشد.

  همراه آنلاین

  با دسترسی روزافزون ما به اینترنت دیگر بهانه ای برای پیدا نکردن همراه حریف تمرینی وجود ندارد. در اینترنت بگردید. ده ها سایت و منابع وجود دارد که هدف آن ایجاد ارتباط بین افراد مشتاق یاد گیری است.

  گام سوم

  آمادگی برای اولین مکالمه

  برای اولین شروع بهترین کار آماده کردن خود برای صحبت کردن درباره یکسری موضوعات خاص است. منظور از آماده کردن یعنی یادگیری کلمات و ترکیبات مختلف و بالابردن اطلاعات خود درباره موضوع است. اما به پیشنهاد من بهتراست اولین بار از معرفی خودتون شروع کنید.

  لیستی از هرگونه سوالی که احتمالا توسط افراد از شما پرسیده میشه را فراهم کنید و متناسب با پاسخ ها ،ترکیبات و کلمه جدید یاد بگیرید.

   

  منبع: fluentin3month

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - آموزش عکاسی

  مطالب جذاب - آموزش موفقیت