ویدئو مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش مسائل جنسی
فرهنگ زندگی در آمریکا
آموزش ترفندهای کامپیوتری
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
برای دریافت فال حافظ کلیک کنید

چند راه آسان برای یادگیری لغات

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • شنبه, 13 مرداد 1397
 • چند راه آسان برای یادگیری لغات

  برای بسیاری از افرادی که در حال یادگیری زبان جدید هستند ، یکی از سخت ترین کارها یادگیری کلمات جدید و سخت تر از آن استفاده از آنها در جملات است. راه های مختلفی برای حل این مشکل وجود دارد که در ادامه به چند مورد از آنها اشاره کرده ایم.

  سریعا از لغات استفاده کنید

  چند راه آسان برای یادگیری لغات

  به محض این که معنی لغت جدیدی را یاد گرفتید، چندین جمله با یان لغت جدید بسازید. ساختن جملات را از آسان به سخت شروع کنید.

  از تکنولوژی استفاده کنید

  چند راه آسان برای یادگیری لغات

  1- بسیاری از برنامه های کامپیوتری و وب سایت هایی وجود دارند که می توانند به شما یک لیست "Word of the Day" را با کلمات جدید هر روز اضافه کنند. سعی کنید به www.dictionary.com بروید. به پایین بروید و بر روی "دریافت روزنامه پست الکترونیکی" یا "Get the Word of the Day e-mail" کلیک کنید. اگر شما تمام اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید، هر روز یک ایمیل جدید با یک کلمه، تعریف آن و یک جمله کاربرد استفاده کنید.

  چند راه آسان برای یادگیری لغات

  2- یک صفحه شخصی در Google دریافت کنید و روی «افزودن محتوا» کلیک کنید. برای «کلمه روز» یا "word of the day" در کادر جستجو جستجو کنید و برخی از گزینه های محتوا را که می خواهید در صفحه اصلی خود داشته باشید را انتخاب کنید. ما Merriam-Webster (www.m-w.com)، Dictionary.com و Wordsmith.org را توصیه می کنیم. هنگام ورود به صفحه اصلی شما، لیستی از کلمات جدید در هر روز وجود خواهد داشت.

  بخوانید

  چند راه آسان برای یادگیری لغات

  بهترین راه یاد گرفتن یک کلمه جدید، مواجه شدن با آن در یک متن است. چرا که وقتی یک کلمه جدید را در یک متن میخوانید نه تنها معنی کلمه ، بلکه موقعیت گرامری کلمه و ارتباط آن با کلمات دیگر را هم بررسی خواهید کر.

  نکته دیگر اینکه تا می توانید ژانرهای مختلف را برای مطالعه به زبان خارجی امتحان کنید. هر رشته و ژانری دارای مجموعه ای عظیم از کلمات خاص و جدید است.

  بنویسید

  چند راه آسان برای یادگیری لغات

  بنویسید تا میتوانید به زبانی که در ال یادگرفتن استید داستان یا نامه بنویسید. مهم نیست مخاطب شما کیست یا اصلا مخاطبی دارید یا نه، سعی کنید هر آنچه که به تازگی در این زبان یاد گرفته اید در قالب داستان ،نامه یا خاطرات روزانه به روی کاغذ بیاورید.

  به ریشه لغات دقت کنید

  چند راه آسان برای یادگیری لغات

  گاهی وقتی به یک کلمه جدید برخورد می کنیم آن کلمه برایمان بسیار پیچیده و سخت است. اما با بررسی دقیق تر کلمه میبینیم که آن فقط ترکیبی از دو کلمه ساده دیگر است. این کار باعث میشود که حفظ کردن و به یاد آوردن کلمات هم راحت تر باشد.

  این کلمه اهل کجاست؟

  چند راه آسان برای یادگیری لغات

  اگر مثلا در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید، حواستان باشد که بسیاری از کلماتی که برایتان سخت است انگلیسی نیست. در زبان انگلیسی تعداد بیشماری کلمه فرانسوی، لاتین و البته فارسی است. پیدا کردن ریشه کلمات سرعت و کیفیت یادگیری تان را افزایش میدهد.

  از کلمات جدید استقبال کنید

  چند راه آسان برای یادگیری لغات

  نهایتا این که از یادگیری کلمات جدید فرار نکنید. مشتاق یادگیری کلمات جدید باشید. از هر روشی که برایتان لذت بخش تر است استفاده کنید تا بیشتر و راحت تر کلمات جدید را به خاطر بسپارید.

  منبع : wikihow

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - آموزش عکاسی

  مطالب جذاب - آموزش موفقیت