ویدئو مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش مسائل جنسی
فرهنگ زندگی در آمریکا
آموزش ترفندهای کامپیوتری
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
برای دریافت فال حافظ کلیک کنید

مدیریت اضطراب در تعطیلات

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • شنبه, 16 تیر 1397
 • مدیریت اضطراب در تعطیلات

  این روزها استرس مخصوص روزهای شلوغ کاری یا ایام امتحانات نیست. بسیاری از افراد در شرایطی مثل برگذاری مهمانی، تعطیلات و مسافرت ها هم این اضطراب را تجربه میکنند. مدیریت این شرایط میتواند واقعا حیاتی باشد چرا که در صورت عدم کنترل آن ، امکان تبدیل شدن تعطیلات و مرخصی تان به یک فاجعه بسیار بالاست.

  انتظارات خود را مدیریت کنید

  برای کمال تلاش نکنید و واقع بین باشید. شما مجبور نیستید که بهترین مهمانی آخر هفته دنیا را ترتیب دهید، بی نقض ترین دکوراسیون را تنظیم کنید یا بزرگترین هدیه را بخرید. با مجبور کردن خودتان برای پخت غذایی بی نقص حتما استرس میگیرید و این مناسب روز تعطیل و استراحت نیست.. برای تعطیلات آرام و بدون استرس، فقط این قاعده ساده را دنبال کنید: کمتر انجام دهید و بیشتر لذت ببرید. در نهایت معنای واقعی تعطیلات با کسانی است که دوست داریم.

  برنامه ریزی کنید

  قبل از شروع تعطیلات فکر کنید و لیستی از اولویت بندی ها و زمانی که دارید را تهیه کنید. آیا این تعطیلات نوروزی است یا سه روزی را مرخصی گرفته اید؟ آیا حتما باید به مهمانی بروید یا تمام مرخصیتان را باید در خانه بمانید؟ روشن کردن بایدها و نبایدها به شما کمک میکند تا بهتر وقت و انرژتان را تقسیم کنید.

  مدیریت استرس در تعطیلات

  نماینده انتخاب کنید

  حتی اگر همیشه یکسری از کارها را شما انجام میدهید ، در روزهای تعطیل قانون را عوض کنید و یکسری از این کارها را به دیگران واگذار کنید. مثلا اگر خرید مواد غذایی با شماست یا همیشه شما غذا درست میکنید، در تعطیلات این وظایف را به دیگر افراد خانه واگذار کنید و شما میتوانید صرفا نظارتی بر عملکرد آنها داشته باشید.

  مدیریت بودجه

  استرس یکی از مهم ترین نتایج ولخرجی است. گاهی در طول تعطیلات شما مجبور به خرید چیزهایی مثل کادو تولد، گل و شیرینی میشوید یا بدون برنامه ریزی مهمانی ای تشکیل میدهید. قبل از شروع تعطیلات برای خود و خانواده باید و نبایدی برای خرج کردن پول در این ایام تعیین کنید.

  مدیریت استرس در تعطیلات

  " نه" بگویید

  قرار نیست به هر دعوتی که دریافت میکنید پاسخ مثبت بدهید. به یاد داشته باشید در تعطیلات اولویت شما و خانوادتان هستید. بنابراین تلاش کنید که بتوانید در برابر دعوت به مجالس، رستوران، سینما و... از طرف دیگران قادر به نه گفتن باشید.

  منبع: brunet

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - آموزش عکاسی

  مطالب جذاب - آموزش موفقیت