ویدئو مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش مسائل جنسی
فرهنگ زندگی در آمریکا
آموزش ترفندهای کامپیوتری
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
برای دریافت فال حافظ کلیک کنید

مراقبت های عمومی سگ ها

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • دوشنبه, 23 بهمن 1396
 • مراقبت های عمومی سگ ها

  یک سگ میتواند یک موجود اضافی دوست داشتنی در هر خانه ای باشد. اما اگر برای بار اول است که میخواهید از یک سگ نگه داری کنید یا اینکه فرزند در خانه دارید، بسیار مهم است که سلا مت حیوان و خوشحالی او را در اولویت قرار دهید.در ادامه نکات مفیدی را برای شما اورده ایم.

  به یاد داشته باشید اگر میخواهید یک سگ را به خانه بیاورید،  با توجه به سگ های قابل پذیرش در محل زندگی شما، اولین مرد مناسب را انتخاب کنید.

  تغذیه

  .توله سگ های هشت تا 12 هفته نیاز به چهار وعده غذایی در روز دارند

  .توله سگ 3تا 6 ماه نیاز به 3 وعده ی غذایی در روز دارند

  .توله سگ های 6ماه الی یک ساله به 2 وعده غذایی در روز احتیاج دارند

  هنگامی که سگ شما به اولین تولد خود می رسد، یک وعده غذایی در روز معمولا  برایش کافی میباشد،در صورتی که سگ شما مستعد ابتلا به نفخ یا دارای دندان نیش بزرگ میباشد بهتر است آن یک وعده را به دو وعده ی کوچتر تقسیم کنید.

  غذای خشک با کیفیت بالا یک رژیم غذایی متعادل را برای سگ های بزرگ سال فراهم میکند، که میتواند با برنج کنسرو و انواع غذاها میکس شود. سگ شما ممکن است از پنیر خامه ای یا تخم مرغ پخته شده، میوه و سبزیجات لذت ببرد ، اما این افزودنی ها نباید بیشتر از 10 درصد از غذای اصلی او را شامل بشود.

  توله سگ ها باید از غذاهایی با نام تجاری "غذای توله سگ" تغذیه شوند، (غذای توله سگ با نژاد جثه بزرگ،برای همان نژاد استفاده بشود) لطفا تا جایی که ممکن هست غذای خودتان برای حیوانات استفاده نکنید چون ممکن است تعادل ویتامین ها ی او را به هم بزنید و باعث ایجاد عادت ها ی غذایی بد در او شود. آب تمیز و تازه همیشه باید در دسترس او باشد و توجه کنید که ظرف غذا و آب او را دائما بشویید.

  سگ ها نیاز به تمرین برای سوختن کالری به منظور تحریک ذهن خود دارند. نیازهای فردی  بر اساس نژاد  جنسیت، سن و سطح سلامت آنها متفاوت است.

  هم چنین ورزش از تمایل حیوان به تنبلی و خستگی حیوان که منجر به  رفتار های مخرب میشود جلوگیری میکند. بر تفریحات و بازی و سرگرمی های حیوانتان نظارت داشته باشید که حتما ایمن باشد،بسیاری از حیوانات خانگی  به طور غریزی علاقه مند به حفاری، جویدن، بازیابی و تعقیب هستند.

  مراقبت عمومی از سگ ها

  مراقبت از مو : به سگتان در مراقبت از موهایش با تمیز کردن و شانه کردن مکرر  کمک کنید در طول آب و هوای گرم روزانه شاهد کک و مک و کنه خواهید بود. اکثر سگ ها بیش از چند بار در سال نباید حمام شوند قبل از حمام کردن، قبل از شست و شو تمام گرد و خاک را از پوشش بدن سگ پاک کنید، زیرا ممکن است که این ذرات در کف صابون باقی بماند.

  حمل کردن: برای حمل یک توله سگ یا سگ کوچولو، یک دست را در زیرقفسه سینه قرار دهید، یا با دست دیگر پشت پاها و ران را نگه دارید. هرگز سگ توله سگ یا سگ کوچک خود را از طریق پیشانی، دم یا عقب گرد نکنید. اگر شما یک سگ بزرگتر را حمل میکنید، از زیر قفسه ی سینه ی او و با دست دیگر انتهای بدن سگ را را نگه دارید.

  مراقبت عمومی از سگ ها

  مسکن: حیوان خانگی شما نیاز به یک مکان گرم و آرام  بدون هیچ گونه پستی و بلندی برای استراحت دارد، . یک جعبه یا یک تشک مخصوص، که بالش و پتوی تمیز در آن قرار دارد میتواند ایده آل باشد، به طور مرتب ملافه های سگ را بشویید. اگر سگ شما بشتر وقت در محیط بیرون از خانه قرار دارد، اطمینان حاصل کنید که در سایه باشد و به مقدار کافی آب تازه برای او قرار داده باشید، ویک پناه گاه گرم وخشک برای هوای سرد داشته باشد.

  مجوز و شناسایی: حتما قوانین مجوز بهداشت حیوانات کشور خود را مطالعه کنید، و آن را به یقه ی حیوان خود وصل کنید، که میتواند به صورت برچسب شناسه دار و یا میکروچاپ و یا تتو باشد که میتواند به برگشت سگتان وقتی که گم شده است کمک کند.

  مراقبت عمومی از سگ ها

  داروها و سموم: هرگز از دارو هایی که دامپزشک تجویز نکرده است برای درمان سگتان استفاده نکنید، اگر که شک کردید حیوانتان یک ماده سمی مصرف کرده است، حتما به یک دامپزشک مراجعه کنید.

  اسپری ضد جفت گیری سگ ها: سگ های ماده باید از ابتدای تولد اسپری شوند و سگ های نر از شش ماهگی به بعد باید از این اسپری ها استفاده کنند. لطفا برای اطلاعات بیشتر با دامپزشک مشورت کنید.

  واکسیناسیون: سگ شما ممکن استنیاز به چند نوبت واکسیناسیون داشته باشد که در سگ های مختلف ، متفاوت است، در این مورد باید از دامپزشک راهنمایی بگیرید.

  چک لیست سگ

  1- غذای با کیفیت و تربیت خوب

  2- ظرف غذا

  3- کاسه ی آب

  4- اسباب بازی و اشیای گاز زدنی

  5- برس شانه برای مراقبت از مو (شانه ی کک و مک)

  6- کارت شناسایی حیوان

  7- حمل کننده یا همان کرییر برای سگ های کوچک

  8- جعبه ی آموزش

  9- رخت خوایب سگ به همراه ملافه ی تمییز

  10- مسواک مخصوص سگ

  11- دور بودن از سگ

  هنگامی که شما در خارج ازخانه هستید، سگ خود را به وسیله قلاده ببندید، مگر اینکه در یک محوطه امن، یا حیاطی دارای فنس قرار داشته باشد. اگر سگ خود را بر روی چمن همسایه یا محیط عمومی ول کرده اید از قبل آنجا را تمیز کنید.
  منبع: aspca

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - آموزش عکاسی

  مطالب جذاب - آموزش موفقیت