ویدئو مشروح
آموزش مسائل جنسی
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
برگرداندن دوباره ی شریک تان به رابطه
تزئینات عقد و عروسی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد

تاثیراتی که تولد فرزند بر زندگی زناشویی می گذارد+راه حل

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • پنج شنبه, 01 شهریور 1397
 • تاثیراتی که تولد فرزند بر زندگی زناشویی می گذارد+راه حل

  این که بسیاری از زوجین حاضر نمی شوند که حداقل تا 5 سال اول زندگی مشترکشان بچه دار شوند این است که تصور می کنند با تولد اولین فرزند دوران خوش عاشقی تمام میشود و تمام دغدغه هر دو طرف نوزاد تازه به دنیا آمده میشود.

  جرقه اختلافات بسیاری از زوجین از همین روزها آغاز میشود و هستند زوج هایی که در این دوران بحرانی از بچه دار شدن و یا حتی از ازدواج کردنشان پشیمان میشوند.

  در این مطلب ما انواع مشکلات احتمالی که ممکن است زوجین بعد از تولد نوزاد با آن روبه رو شوند و البته راه حل آنها را آورده ایم.

  افسردگی بعد از زایمان

  تاثیراتی که تولد فرزند بر زندگی زناشویی می گذارد+راه حل

  این نوع از افسردگی دامن بسیاری از زنان تازه زایمان کرده را تا به حال گرفته است. این نوع زایمان به دلیل هماهنگ نبودن یا به اصطلاح بالانس نبودن سطح هورمون هاست. در این مدت است که زنان به شدت دچار بی انگیزگی، غم، گریه یا حتی نفرت از همسر و نوزادشان میشوند.

  راه حل

  تاثیراتی که تولد فرزند بر زندگی زناشویی می گذارد+راه حل

  این مشکل یک مسئله رایج است ، بنابراین پزشکان پیش بینی بروز افسردگی بعد از زایمان را برای هر زنی که به تازگی زایمان کرده می کنند. کافی است کمی صبر داشته باشید تا زمان بگذرد و هورمون ها به حالت نرمال بازگردند.

  کلید طلایی راحت تر گذراندن این دوران سخت، آگاهی و درک شوهر و البته اطرافیان است. زنی که به تازگی مادر شده و هم زمان در حال جنگیدن با افسردگی است را نباید وادار به کارهایی از جمله برگزاری مهمانی یا شرکت در مهمانی های هر روزه کرد.

  رابطه جنسی

  تاثیراتی که تولد فرزند بر زندگی زناشویی می گذارد+راه حل

  برای بسیاری از زوج هایی که تازه فرزند دار شده اند، داشتن رابطه جنسی  گاهی تبدیل به یک خاطره دور میشود. گاهی این دوری از رابطه جنسی برای ماه ها به طول می انجامد.

  دلایل مختلفی می تواند سبب این دوری شود؛ یکی از این دلایل ناهماهنگی سطح هورمون های زن و دلیل دیگر خستگی بیش از اندازه هر دو طرف به دلیل نگهداری از نوزاد است.

  راه حل

  درست است که تولد فرزند و به خصوص ماه های اول می تواند واقعا طاقت فرسا باشد اما حواستان باشد که زندگی زناشویی شما نیز باید در اولویت های اول شما باید باشد.

  برنامه ریزی شاید تنها راه چاره این مشکل باشد. با توجه به این که خستگی و کمبود وقت مانع از داشتن رابطه جنسی در این دوران می شود، باید وقت برای همدیگر پیدا کنید.

  هیچ ایرادی ندارد اگر در هفته  برای ،5 ،6 ساعت نوزادتان را به کسی که به آنها اعتماد دارید بسپارید(پدرها و مادرتان). تمام آن مدتی را که با هم تنها هستید، بدون این که نگران نوزادتان باشید یا آن زمان را فرصتی برای تمیز کردن خانه بدانید، فقط برای همدیگر وقت بگذارید.

  نوزادتان را بیشتر از همسرتان دوست دارید

  تاثیراتی که تولد فرزند بر زندگی زناشویی می گذارد+راه حل

  کاری به زوج هایی که قبل از بچه دار شدن هم اختلافات زیادی با هم داشته اند نداریم. فرض را بر این میگیریم که شما و همسرتان قبل از ازدواج عاشقانه یکدیگر را دوست داشته اید، ممکن است برای خودتان هم عجیب باشد که بعد از تولد فرزندتان ، شما نوزادتان را چندین برابر همسرتان دوست دارید. به طوری که خواسته همسرتان در برابر آرامش نوزادتان ذره ای اهمیت ندارد.

  راه حل

  تاثیراتی که تولد فرزند بر زندگی زناشویی می گذارد+راه حل

  این که عاشقانه نوزادتان را دوست دارید اصلا بد نیست، اما آگاه باشید که دوست داشتن فرزندتان نباید مغایرتی با عشق به همسرتان داشته باشد.

  نوع علاقه ای که به فرزندتان دارید متفاوت از عشق شما به همسرتان است. درست است که در ماه های اول تولد نوزاد، رفع نیاز های او در اولویت است، اما این به این معنا نیست که همسرتان را فراموش کنید.

  به یاد آوردن این نکته که جرقه بسیاری از اختلافات میتواند در ماه های اول تولد نوزاد ایجاد شود شاید باعث شود تا شما بیشتر حواستان به عشقتان باشد.

  منابع: thestir.cafemom - psychologytoday

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.