ویدئو مشروح
آموزش مسائل جنسی
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
برگرداندن دوباره ی شریک تان به رابطه
تزئینات عقد و عروسی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد

علائم شایع بارداری

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • جمعه, 04 اسفند 1396
 • علائم شایع بارداری

  اصولاً بارداری با تعییرات فراوانی توام است . این تغییرات هم جسمی و هم روحی می باشند اما در نظر داشته باشید که این تغییرات در تمام خانم ها یکسان نیستند و معمولاً شدت و ضعف دارند.

  به یاد داشته باشید که شاید یک یا چند نشانه زیر شامل حال شما نشود همیشه با وجود این علایم به بارداری خود شک کنید حتی اگر از روش ضد بارداری استفاده می کنید.در زیر به تعدای از علایم هشدار دهنده اولیه حاملگی اشاره می کنیم 

  همانطور که می دانید از دست دادن پریود یا چرخه قاعدگی نشانه مهمی از آغاز روند بارداري در بدن زنان است. به همين دليل، مي توان ادعا كرد كه اگر زنی بر روي تاریخ دقیق پریود یا چرخه قاعدگی بدن خود تمرکز داشته باشد، به راحتی می تواند بداند كه آيا باردار است یا نه. اما یک زن جوان باید با نشانه های بارداری در بدن خود، قبل از حذف پریود یا دوره قاعدگی آشنا باشد، تا بتواند در صورت لزوم از حاملگی خود آگاه شود.

  علائم بارداری

  1- خونریزی و گرفتگی عضلات . اگر شما هم رابطه جنسی محافظت نشده ای را در سراسر دوران تخمک گذاری خود داشتید، بايد بدانید که احتمال حامله شدن شما در اين ماه بسیار زیاد است. همچنين، يادتان باشد كه بیشتر زنان در چنين شرايطي، علائمی مانند گرفتگی های قاعدگی، لکه بینی و یا خونریزی را یک یا دو هفته قبل از حذف پریود یا دوره قاعدگی خود تجربه می کنند.

  البته، فراموش نکنید كه همه زنان علائم مشابهی را در هنگام حامله شدن، در بدن خود تجربه نمی کنند.
  علائم شایع بارداری

  2-  بالا رفتن دمای بدن . یکی دیگر از نشانه های اولیه آغاز روند بارداری که خیلی هم دقیق است، بالا رفتن دمای بدن اين افراد مي باشد. شما به عنوان یک زن جوان برای استفاده از این نشانه می توانید دمای پایه بدن خود را برای چند ماه پشت سر هم اندازه گرفته و آن ها را با هم مقایسه کنید.

  3- بزرگتر شدن سنه ها. به وجود آمدن تغییرات در سینه های یک زن، يكي ديگر از نشانه هاي اولیه آغاز روند بارداري در بدن اين افراد می باشد، چون این لحظات زمانی است که هورمون های ترشح شده در بدن، سیگنال هایی را به سینه ارسال می کنند تا آن ها را برای 40 هفته دوران حاملگی آماده کنند.

  در واقع، در روزهاي آغازين دوران بارداری، رگ های خونی موجود در سینه هاي مادر گشاد شده و شروع به رشد می کنند. در نتیجه، اندازه آن ها از حالت طبیعی بزرگ تر شده و رنگ تیره موجود بر روی نوک سینه ها، نیز بزرگ تر و تیره تر می شوند.
  علائم شایع بارداری

  4-  نفخ شکم. شکمتان باد کرده است و نفس کشیدنتان سنگین شده است بنظر می رسد شما باردار هستید حتی اگر جنین شما هنوز خیلی کوچک باشد یا حتی هنوز بلاستوسیت باشد.احساس نفخ و سنگینی معده یکی از احساسات ناخوشایند قبل از پریود نشدن است که همراه با باد شکم است. در این هنگام مصرف زیاد آب به شما کمک خواهد کرد.

  5-  قوی شدن حس بویایی. اگر این روزها براحتی با بوی زباله ها هم حالت تهوع بهتون دست میده و کوچکترین بوهایی مشام شما رو اذیت میکنه ، باز هم یکی دیگه از نشانه های بارداری رو دارید .

   نتیجه تست بارداری خانگی

  علائم شایع بارداری

  همه تبلیغاتی که شرکت های تولید کننده این تست ها ارائه می کنند، اما هیچ کدام از آنها تا یک هفته پس از عقب افتادن پریود، دقیق و قابل اعتماد نیستند. بنابراین، اگر پیش از این تاریخ تست کردید و جواب منفی بود، حتما چند روز بعد نیز این تست را تکرار کنید. این را در نظر داشته باشید، جنین پیش از آنکه شما متوجه شوید باردار هستید رشد می کند و هنگامی که شک دارید، باید حتما مراقب سلامتی خود باشید

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.