ویدئو مشروح
آموزش مسائل جنسی
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
برگرداندن دوباره ی شریک تان به رابطه
تزئینات عقد و عروسی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد

نکاتی برای مسافرتی امن، هنگام بارداری

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • یکشنبه, 20 اسفند 1396
 • نکاتی برای مسافرتی امن، هنگام بارداری

  اگرچه مسافرت هنگام بارداری میتواند کاملا بی خطر باشد، اما شما احتیاج دارید که چند اقدام امنیتی اضافه، در هنگام مسافرت انجام دهید.

  در اینجا چک لیستی از دانستنی های سفر هنگام بارداری برایتان آماده کرده ایم، که باید به آنها توجه داشته باشید.

  1- ابتدا با پزشکی که تحت نظر آن هستید مشورت کنید

  پزشک یا ماما به شما خواهد گفت که سفر در اواسط بارداری شما بهتر است، زیرا اکثر موارد اضطراری، در سه ماهه اول و آخر اتفاق می افتد. از پزشک یا مامای خود بپرسید که آیا هیچ نگرانی خاصی وجود دارد که شما باید از آن آگاه باشید؟ و یا تست هایی وجود دارد که در این فاصله ی زمانی باید انجام بدهید یا خیر. زنانی با ریسک حاملگی بالا، باید بیشتر مراقب باشند، زیرا ممکن است مسافرت برای آنها ممنوع باشد. و بسته به شرایط آب و هوایی منطقه ای که میروید ممکن است نیاز به یک واکسن مخصوص داشته باشید، زیرا ممکن است به چیزی خاص، حساسیت داشته باشید.

  2- به آزمایشات قبل از زایمان، توجه داشته باشید

  نکاتی برای مسافرت امن، هنگام بارداری

  مسافرت خود را با توجه به زمان تست های قبل از بارداری،تنظیم کنید، آزمایشات زیر معمولا در طول هفته های مشخص بارداری انجام می شود

  1- در سه ماهه ی اول باردای برای سندرم داون (در هفته 9 الی 13 ام)

  2- نمونه برداری ویروس کورونی (در هفته ی 10 الی 12 ام)

  3-  نیمه شفاف بینی (در هففته ی 11 الی 14 ام)

  4-  تست غربالگری گلوکز (در هفته ی 24 الی 28 ام)

  5- غربالگری استرپتوکوک اورژانسی (در هفته ی 35 الی37 ام)

  6-غربالگری چند منظوره (در هفته ی 15 الی18 ام)

  7-  سونوگرافی (هفته 16 الی 20 ام)

  9- و اگر شما RH منفی هستید، در هفته ی 28 ام نیز، احتیاج به اسکن ایمونوگلوبولین Rh، دارید.

  اگر مایل هستید که آزمایشات بالا را انجام دهید، قبل از رفتن به مسافرت، ابتدا برای زمان انجام تست ها، و گرفتن تنتیجه ی آنها برنامه ریزی کنید.

  3- سوابق و اطلاعات بهداشتی حیاتی خود را به همراه داشته باشید

  قبل از مسافرت، لیستی از شماره تلفن های مهم، که در شرایط مهم به آنها احتیاج دارید را در تلفن همراه خود ذخیره کنید، و حتی یک نسخه ی نوشته شده از آن را در چمدان خود داشته باشید، که اگر تلفنتان را گم کردید به آن دسترسی داشته باشید. اگر در سه دوم یا سوم بارداری هستید از پزشک خود بخواهید که یک کپی از نمودار اطلاعات قبل از زایمانتان به شما بدهد یا آن را برایتان ایمیل کند، و آن را در طول سفر به همراه داشته باشید.

  به طور معمول، این نمودار شامل سن ، نوع خون ، نام و اطلاعات تماس پزشک معالچ شما، تاریخ آخرین دوره قاعدگی، تاریخ تولد شما، اطلاعات در مورد زایمان زود هنگام، ریسک ابتلا به بیماری ، نتایج حاملگی، آزمایشات مرتبط با حاملگی (از جمله سونوگرافی یا سایر آزمایشات تصویربرداری)، تاریخ مراجعه و عمل شما و رکوردی از علائم حیاتی ، میباشد.

  اگر شما در حال برنامه ریزی یک سفر طولانی مدت هستید، تحقیقاتی را از نزدیک ترین بیمارستان محل اقامتتان، به عمل آورید، مانند کیفیت مراقبت های قبل از زایمان، و نوع ارائه دهنده ی مراقبت های بهداشتی و هر گونه موارد اضطراری مربوط به آن بیمارستان.

  4- به همراه داشتن تمام دارو های موردنیازتان

  نکاتی برای مسافرت امن، هنگام بارداری

  مراقب باشید که مقادیر کافی داروهای تجویزی، ویتامین های بارداری و زایمان که ممکن است در طول سفرتان نیاز داشته باشید، به همراه داشته باشید، مخصوصا اگر شما به جایی می روید که در آن داروها به آسانی در دسترس نیستند. ایده خوبی است که داروهای تجویزی را در جای اصلی خود نگهدارید، بنابراین اگر کیف شما جستجو شود، واضح است که از داروهای بدون نسخه استفاده نمی کنید. به اندازه ای دارو داشته باشید که در طول سفر استفاده کنید و نسخه ی داروهایتان را برای هنگامی که به آن احتیاج دارید با خود ببرید.

  5- نوع بیمه درمانی خود را چک کنید

  ببینید که آیا بیمه شما، مسافرت در شهرهای دیگه را هم تحت پوشش قرار میدهد یا خیر؟ اگر اینطور نیست شما باید یک بیمه جانبی، برای خود تهیه کنید.

  6- بیمه ی مسافرتی

  نکاتی برای مسافرت امن، هنگام بارداری

  این بیمه ی مخصوص، تمام هزینه های درمانی، در طول جاده را پوشش میدهد، البته قبل از آن توجه داشته باشید که آیا نوع بیمه تان، شامل هزینه های دوران بارداری و مقصد انتخابی شما میباشد یا خیر.

  7- برای اتفاقات غیر مناظره آماده باشید

  اگر تاکنون عضو هیچ شبکه ی خدمات جاده ای نشده اید حتما این کار را بکنید، تا زمانی که ماشینتان خراب شد یا باد لاستیکتان کم شد از آن استفاده کنید، برای سفرهای هوایی نیز میتوانید اپلیکیشن ایرلاین مخصوص پروازتان را دانلود کنید تا در سریع ترین زمان از لغو یا دیر شدن پروازتان اطلاع پیدا کنید.

  8- چک کردن ایرلاین، هنگام مسافرت در ماه های آخر

  نکاتی برای مسافرت امن، هنگام بارداری

  با توجه به متفاوت بودن قوانین در این خصوص، بسیاری از خطوط هوایی به خانم های بارداری که در هفته های اخر بارداری خود هستند، بدون داشتن مجوز از پزشک، اجازه پرواز نمیدهند.قوانین خطوط هوایی تغییر کرده است، و پرواز بانون در ماه های آخر بارداری را تایید نمیکنند، مگر اینکه این سفر، ضرورت داشته باشد.

   منبع: babycenter

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.