ویدئو مشروح
آموزش مسائل جنسی
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
برگرداندن دوباره ی شریک تان به رابطه
تزئینات عقد و عروسی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد

حرکت جنین( لگد زدن) در داخل رحم

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • سه شنبه, 21 فروردين 1397
 • حرکت جنین( لگد زدن) در داخل رحم

  نقطه قابل توجه در هنگام بارداری این است که شما وجود چیزی کوچک که در رحمتان تکان میخورد را  احساس میکنید، این تکان ها نشان میدهد که کودکتان زنده و در حال رشد است.

  اگر جنبش حرکت کودکتان کمتر یا متوقف شد، ممکن است که یک مشکل پزشکی وجود داشته باشد، پس به الگو حرکت جنینتان توجه کافی داشته باشید، و زمانی که چیزی غیر عادی احساس کردید به پزشک خود مراجعه کنید. در ادامه به سوالاتی که ممکن است در مورد حرکت جنین داشته باشید پاسخ میدهیم.

  چه زمانی حرکت جنینم را حس میکنم؟

  معمولا از هفته ی 18ام شما حرکت جنین یا به اصطلاح "لگد زدن" را حس خواهید کرد، اگر اولین بار است که باردار میشوید، ممکن است که این اتفاق از هفته ی 20 ام بیوفتد.

  همچنین از حاملگی دوم به بعد، ممکن است این نشانه ها را  در هفته ی 16ام نیز حس کنید.

  لگد زدن جنین چه احساسی خواهد داشت؟

  نوع حرکتی جنین ها بستگی به آن دارد که در حال انجام چه کاری هستند، و در چه مرحله ای از رشد قرار دارند ،و همچنین در مورد هر نوزاد متفاوت است.

  اولین احساسی که خواهید داشت مانند این است که چند پروانه در شکمتان پرواز میکند، حرکت ناگهانی ، چرخیدن، و یا حس لگد زدن، از جمله احساساتی است که ممکن است با آن روبرو شوید. با توجه به دوره ی بارداریتون این حرکات شدیدتر و متفاوت تر خواهند شد. زمانی که جنین بزرگ تر شد، پوست دیواره ی رحم برایش تنگ تر میشود و خیلی راحت تر متوجه حرکات او خواهید شد، این امر باعث میشود تا بعد از دوره ی زایمان ، دیواره ی رحمتان آسیب ببیند.

  چه زمان هایی کودکم حرکت میکند؟

  حرکت جنین( لگد زدن) در داخل رحم

  در ابتدا( هفته ی 20ام الی 24ام) به سادگی حرکت بچه تان را حس خواهید کرد، بعد از آن ممکن است به دلیل مشغله های مختلف ،این حرکات را کمتر متوجه بشوید یا نسبت به آن بی توجه شوید، هر کودکی تمایل دارد تا در زمانی خاص شروع به حرکت کند، خصوصا زمانی که شما خواب هستید، شروع به حرکت میکند ، و زمانی که شما بیدار شدید او میخوابد. جنین معمولا 20 الی 40 دقیقه میخوابد ، خیلی کم پیش می آید که تا 90 دقیقه نیز بخوابد، آنها زمانی که خواب هستند هیچ حرکتی نمیکنند.

  به یاد داشته باشید که زمانی که  مینشینید یا می ایستید، حرکات را به خوبی زمانی که دراز کشیده اید احساس نمیکنید. الگو حرکت جنین شما با توجه به دوره ی رشدش ممکن است تغییر کند، خصوصا در سه ماه آخر بسیار زیاد میشود، در اواخر دوره ی بارداری تعداد این حرکات بین 16 الی 45 دفعه در ساعت میشود.

  کودک سالم، زمانی که شما در حال کار کردن هستید حرکت میکند.

  آیا باید حرکت کودکم را چک کنم؟

  در گشته جدول حرکات نوزاد، تغییرات را نشان میداد اما امروزه دکترها این روش را تایید نمیکنند، زیرا ممکن است اطلاعات نادرست ارائه دهد، به جای آن سعی کنید که الگوی خاص حرکت جنینتان را یاد بگیرید، و اگر متوجه چیزی غیر معمولی شدیدبه پزشک خود مراجعه کنید.

  اگر حرکت کودکم متوقف شد چه کنم؟

  1- اگر تا هفته ی 24ام حرکات کودک خود را احساس نکردید، به پزشک مراجعه کنید.

  2- اگر حرکات جنین کم یا متوقف شد ممکن است نشانه ای از وجود یک مشکل باشد.

  حرکت جنین( لگد زدن) در داخل رحم

  3- اگر از هفته ی 28ام به بعد متوجه حرکات عجیب یا به هر دلیلی، احساس نگرانی کردید، بهتر است که یک چک ساده انجام دهید، به این صورت که به سمت چپ دراز بکشید و زیر شکمتان یک بالش نازک قرار دهید و به مدت 2 ساعت به آن توجه کنید، اگر کمتر از 10 حرکت را حس کردید، هرچه سریع تر به پزشک معالجتان تماس بگیرید.

  4- اگر با وجود 10 حرکت باز هم در مورد سلامت فرزندد خود شک داشتید ، به جای منتظر ماندن به دکتر مراجعه کنید. دکتر شما ضربان قلب و حرکات نوزدتان را بررسی میکند ، و در صورت لزوم شما را بستری میکند.

  منبع: pregnancybirthbaby

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.