ویدئو مشروح
آموزش مسائل جنسی
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
برگرداندن دوباره ی شریک تان به رابطه
تزئینات عقد و عروسی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد

چگونه آسان تر باردار شویم؟

 • نویسنده: مائده چراغی
 • یکشنبه, 11 شهریور 1397
 • چگونه آسان تر باردار شویم؟

  اگر به دنبال خواندن این مقاله هستید پس به احتمال زیاد هنوز باردار نشده اید . اما به دنبال آن هستید که هرچه زودتر مادر شوید .

  به تصور 85% از زوج ها ، باردار شدن بسیار راحت است .

  در طول مدتی که قصد بچه دار شدن ندارید ، یک رابطه جنسی مراقبت نشده میتواند منجر به بارداری شود . اما باید در نظر داشته باشید که بارداری آنچنان که فکر میکنید راحت اتفاق نمی افتد . به خصوص هنگامی که سن شما 35 سال یا بالاتر باشد .

  چگونه آسان تر باردار شویم؟

  یک متخصص غدد درون ریز و رئیس بخش زنان و زایمان در دانشگاه می گوید: حتی اگر شما جوان هستید و به طور کامل و مداوم با همسر خود رابطه جنسی دارید ، در هر ماه تنها 20% شانس بارداری دارید !

  در ادامه ی این پست با مشروح خواهید آموخت که چگونه شانس خود را برای بارداری به صورت طبیعی افزایش دهید .

  چگونه آسان تر باردار شویم؟

  قبل از اینکه برای بارداری اقدام کنید ، ابتدا باید نکات زیر را رعایت کنید :

  کافئین ، الکل و سیگار را از خود دور کنید !

  کافئین میتواند خطر ابتلا به  اندومتریوز را افزایش دهد که خود یک عامل ناباروری محسوب میشود و همچنین ممکن است به اسپرم آسیب برساند .

  نوشیدن تنها پنج لیوان نوشیدنی الکلی در هفته نیز میتواند باعث ناباروری شود . همچنین سیگار کشیدن نیز میتواند باعث آسیب به تخمک ها شود ، باعث کاهش کیفیت اسپرم ها شود و حتی ممکن است باعث یائستگی زود راس شود .

  چگونه آسان تر باردار شویم؟

  ورزش را متوقف کنید !

  خانوم هایی که به طور مرتب ورزش های شدید هوازی مانند ایروبیک انجام میدهند ، در نظر داشته باشند که این ورزش ها میتواند مانع از تخمک گذاری شود !

  طبق تحقیقات زنانی که سنین آنها بین 24 تا 30 سال است زودتر باردار میشوند .

  استرس و افسردگی را از خود دور کنید!

  تحقیقات نشان میدهد که استرس و افسردگی و وضعیت های منفی عاطفی میتواند روی تخمک ها تاثیر بگذارد و مانع از بارداری شود.


  برای باردار شدن ابتدا باید چه کنیم؟

  ابتدا به یک پزشک متخصص مراجعه کنید و OB - GYN خود را چک کنید ، آزمایش های لازم را برای نداشتن بیماری های مقاربتی را انجام دهید . همچنین اگر از داروی خاصی استفاده میکنید باید با پزشک در میان بگذارید و از مکمل ها و ویتامین ها و اسید فولیک هایی که پزشک بزایتان تجویز میکند ،  به طور مداوم استفاده کنید .

  حداقل یک ماه قبل از تلاش برای بارداری ، استفاده از قرص های ضد بارداری را متوقف کنید تا نتیجه بهتری ببینید .

  چگونه آسان تر باردار شویم؟

  در طول روز ، چند روز قبل از تخمک گذاری و چندروز بعد از آن ، رابطه جنسی داشته باشید . اگر یک دوره 28 روزه زا در نظر بگیرید و  زمان پریود شما روز 1 باشد ، از روز 10 تا 18 شروع به رابطه جنسی کنید .

  چگونه آسان تر باردار شویم؟

  اگر باز هم باردار نشدیم چه کنیم ؟

  اگر سن شما کمتر از 35 سال است و با یک سال داشتن رابطه جنسی محافظت نشده باز هم باردار نشدید ، باید به دنبال یک پزشک معالج بگردید . ممکن است مشکلی وجود داشته باشد که روی باروری شما تاثیر بگذارد . مانند یک بیماری که از راه جنسی منتقل شده ، یا عمل جراحی لگن و … بنابراین اگر پس از 6 ماه تلاش برای بارداری این اتفاق نیفتاد ، حتما به پزشک مراجعه کنید و به دنبال مشکل بگردید.

  حال اگر سن شما بیش از 35 سال است ،تخمک های شما کیفیت پایینی دارد زیرا هرچه سن بیشتر میشود ، بر کیفیت تخمک ها نیز تاثیر میگذارد و آن ها را ضعیف میکند . تحقیقات نشان داده سن تاثیر قابل توجهی بر کیفیت تخمک ها و باروری دارد .در این مورد نیز باید به پزشک مراجعه کنید و تحت نظر پزشک خود برای بارداری اقدام به عمل آورید .

  منبع : FitPregnancy

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.