ویدئو مشروح
آموزش مسائل جنسی
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
برگرداندن دوباره ی شریک تان به رابطه
تزئینات عقد و عروسی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد

راه هایی متفاوت برای گفتن "دوست دارم"

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • شنبه, 08 ارديبهشت 1397
 • راه هایی متفاوت برای گفتن

  قبل از اینکه به هم تعهد رسمی یا قولی برای ازدواج داده باشید، زمانی در رابطه وجود دارد که شما و شریکتان از گفتن جملات تعهد آور اجتناب میکنید، شاید هم شما مشتاقید که جمله ی "دوست دارم" را بشنوید.

  تصور کنید که او این جمله را به شما گفته است، آیا فکرش را میکردید؟ شاید این همان زمانی باشد که منتظرش بودید، و بسیار شگفت زده میشوید، آیا به معنای واقعی شما را دوست دارد؟ یا فقط از روی عادت این جمله را بیان کرده است؟

  وقتی جمله ی "دوست دارم" در این روزها کمتر معنای حقیقیش را دارد، چگونه میتوانید علاقه ی خود را به شریکتان ابراز کنید؟ در این مطلب چند راه برای گفتن این جمله به صورتی که بار بیشتری داشته باشد و معنای حقیقیش را برساند، به شما پیشنهاد میکنیم.

  1- من اینجا هستم برای تو

  با گفتن چنین کلماتی، به شریکتان اجازه میدهید که بداند شما در شرایط خوب و بد کنارش هستید، آماده ی شنیدن حرف هایش ، آماده برای حمایت از ایده هایش و دادن ایده هایی بهتر، و همچنین تشویق او در زمانی که انرژی اش را در چالش های زندگی از دست داده است.

  دوست عزیزم "مری" که در ایالت دیگری زندگی میکند، همیشه ایمیل های دوست داشتنی اش را با جمله ی "من کنار تو هستم" تمام میکند.

  زمانی که احساساتتان را با عشق یا دوست عزیزتان در میان میگذارید، به آنها میفهمانید که چه قدر برایتان اهمیت دارند و این جملات میتوانند بسیار تاثیر گذار هستند.

  2- بیشتر بگو

  راه هایی متفاوت برای گفتن

  این قسمت فراتر از گوش دادن تنها به آنچه که در روز برایش اتفاق افتاد یا بیان مشکلاتش است، این جمله به این معناست که شما مشتاق شنیدن حرف هایش هستید، و آماده برای کمک کردن و حمایت کردن از او.

  به عنوان مثال زمانی که یک مشکلی برایم پیش میامد، دوست دختر (همسر فعلی ام) از من میخواست که بیشتر راجع به مشکلم توضیح بدهم، چیزی بیسشتر از جمله ی"چه اتفاقی افتاده" ی ساده، و من میدانستم که او تمام توجه اش به مشکل من است و مشتاق است که تمام ماجرا را بداند، که این نشانه ی یک شریک و عشق واقعی است.

  3- تو برایم اهمیت داری

  راه هایی متفاوت برای گفتن

  این راهی است که به شریکتان نشان دهید که او برای شما در اولویت اول است، وهرچیزی که او احساس میکند و تجربه میکند برای شما اهمیت دارد.

  جان، یک مشتری قدیمی، اخیرا به من مراجعه کرد و گفت:"من و همسرم به علت چیزهای زیادی از جمله کارمان و بچه ها، مانند کشتی هایی که در شب گذر می کردند به آرامی از هم دور شدیم. " از او خواستم که راجع به رابطه شان بیشتر برایم توضیح دهد، تا متوجه مشکلی شدم که او با برادرش داشت، چیزی که او را بسیار نارحت میکرد. وقتی که به این قسمت رسید صحبتش را قطع کردم و از او خواستم که مشکلش را با برادرش شرح دهد، اما او خیلی سریع گفت: اوه این چیز مهی نیست، اما به او گفتم هر چه که برای تو  اهمیت دارد برای من نیز اهمیت دارد پس تعریف کن، دیدم که اشک در چشمانش پر شده است، و نهایتا شروع به صحبت کرد، او ساعت ها راجع به مشکلش با برادرش برایم حرف زد.

  من از این مراجعه کننده این طور نتیجه گرفتم که هر انسانی بیش از چیزی که ما فکر میکنیم احتیاج به درک شدن دارد، اجازه دهیم تا شریکمان بداند که برای ما فوق العاده اهمیت دارد، و تاثیرش را در رابطه مان ببینیم.

  4- چطوری؟ واقعا؟

  این سوالات نیز نشان میدهد شما تمایل دارید که بیش از جواب هایی سطحی مانند" عالی هستم" را بشنوید، به دیگران اجازه میدهید که حال خود را همان گونه که واقعا هست برایتان توصیف کنند، و به جای جواب های اتوماتیک وار،  حقیقت های زندگی شان را برایتان بازگو کنند. این کار باعث میشود که یک امنیت بین شما و شریکتان ایجاد شود، در حالی که بعضی ها معتقد اند که این مورد در هر رابطه ی دوستانه ای وجود دارد اما اینطور نیست. همه ی رابطه های عاشقانه این امنیت را ندارند اما اگر میخواهید که رابطه ی شما یکی از این رابطه ها باشد، میتوانید این راه را امتحان کنید.

  5- از بودن کنارت لذت میبرم

  راه هایی متفاوت برای گفتن

  این کلمات مانند سحر و جادو عمل میکنند، میتوانید این جمله را بعد اینکه با هم در حال خندیدن و خوش گرانی هستید به کار ببرید.

  این جملات را میتوانید، بعد از یک شب جالب و مفرح، یا در یک مسافرت آخر هفته، یا یک مهمانی که واقعا بهتان خوش میگذرد بیان کنید، این جملات مانند یک تقویت کننده ی رابطه عمل میکند. این جملات باعث میشود تا شریکتان بداند هرجا که باشید و در حال انجام هر کاری که باشید در کنار او احساس بهتری خواهید داشت، و متوجه میشود که بدون شک بخشی از شادی شما است.

  منبع: psychologytoday

  نظر (2)

  • mersana

   08 ارديبهشت 1397 در 11:57 |
   matalebaye in modeli bishtar bezarid

   پاسخ

   • محدثه نجف نژاد

    08 ارديبهشت 1397 در 12:04 |
    ممنون از پیامتون، با کلیک روی تگ ها و مطالب مرتبط میتونید مطالب رو بخونید

    پاسخ

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.