ویدئو مشروح
آموزش مسائل جنسی
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
برگرداندن دوباره ی شریک تان به رابطه
تزئینات عقد و عروسی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد

باید و نباید اولین ملاقات با والدین نامزدتان

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • شنبه, 27 مرداد 1397
 • باید و نباید اولین ملاقات با والدین نامزدتان

  وقتی قرار است برای اولین بار والدین نامزدتان را ملاقات کنید، نکته های بسیاری وجود دارد که باید بدایند و حتما باید آن را رعایت کنید؛زیرا چه این ملاقات خوب از آب دربیاید چه بد، تا ابد در ذهن شما، نامزدتان و والدینش خواهد ماند و البته تاثیر بسیار زیادی بر ذهنیت پدر و مادر نامزدتان درباره شما خواهد گذاشت.

  در ادامه به چند" باید و نباید" درباره این ملاقات حیاتی پرداخته ایم.

  اولین تصویر حیاتی است

  باید و نباید اولین ملاقات با والدین نامزدتان

  این کمی کلیشه است اما واقعیت دارد. درست اولین لحظه ای که چشم والدین همسرتان به شما می افتد می تواند روند رابطه شما با آنها را از این رو به این رو کند. اگر از خود آدمی عصبی، مضطرب، دلقک یا متشخص نشان دهید، مانندی عکسی بر ذهن والدین وی حک میشود. پس حواستان به آن لحظه حیاتی باشد.

  ارتباط خوب با خانواده همسر و همسر فرزندان

  چه بپوشید؟

  باید و نباید اولین ملاقات با والدین نامزدتان

   ما به شما توصیه می کنیم در نظر بگیرید که این قرار ملاقات قرار است کجا باشد؛ در یک رستوران؟ در خانه والدین همسرتان یا در وسط خیابان؟

  خب اگر قرار است این ملاقات در یک رستوران شیک برگزار شود بهتر است لباس رسمی بپوشید، اما اگر در خانه پدری نامزدتان این مراسم برگزار می شود بهتر است لباسی را انتخاب کنید که در عین این که کمی رسمی است، اما نباید جلوی دست و پایتان را بگیرد .

  نکته کلی این که حتما حتما لباستان تمیز، مرتب و متناسب با سن و موقعیت اجتماعی تان باشد.

  دوستانه صحبت کنید

  باید و نباید اولین ملاقات با والدین نامزدتان

  با لحنتان به آنها نشان دهید که چه قدر از دیدن آنها و از این که با این خانواده در حال وصلت هستید خوشحال هستید. اما حواستان باشد این رفتار از ته قلب باشد نه نمایشی برای رسیدن به اهدافتان!

  نکات مهم درباره قرار اول

  گل برای مادرش

  باید و نباید اولین ملاقات با والدین نامزدتان

  شاید پدرها برایشان خیلی اهمیت نداشته باشد ، اما اگر در ملاقات اول برای مادر نامزدتان اختصاصا دسته گلی تهیه کنید، تاثیر خیلی زیادی بر دوست داشتنی نشان دادنتان خواهد داشت.

  توصیه ما این است که که به همان گل رضایت دهید و هرگز به سراغ خرید هدیه ای گران تر نروید که جز "خودشیرینی" چیز دیگری به حساب نمی آید.

  شوهرتان بچه ننه است؟

  چی صدا کنم؟

  باید و نباید اولین ملاقات با والدین نامزدتان

  دوستانه رفتار کنید اما نه تا حدی که پدر و مادر نامزدتان را "مامان و بابا" صدا کنید. این کار هم از آن کارهایی است که نشان دهنده چاپلوسی شما خواهد بود. هر چیزی وقتی دارد !

  بنابراین به هیچ عنوان پیش از رسمی شدن ازدواجتان آن ها را با الفاظ "مامان و بابا" صدا نکنید. برای شروع میتواند آنها را با نام خانوادگی صدا کنید. اگر والدین نامزدتان مایل باشند که شما آنها با به اسم کوچکشان صدا کنید( که بعید است) ، خودشان به شما خواهند گفت.

  شما همه چیز را نمیدانید!

  باید و نباید اولین ملاقات با والدین نامزدتان

  ممکن است شما پیش از این ملاقات برای چند سال نامزدتان را بشناسید و طبیعتا بسیاری از مسائل خانوادگی وی و مشکلات آنها را میدانید. اما باید سیاست به خرج دهید و به هیچ عنوان در طی این ملاقات از این اطلاعات صحبتی نکنید که اصلا تاثیر خوبی روی والدین نامزدتان نخواهد گذاشت.

  اگر آنها از شما درباره این اطلاعات سوالی پرسیدند کافی است بگویید: "آره، یه چیزایی از… شنیدم"

  نامزد بازی نکنید

  باید و نباید اولین ملاقات با والدین نامزدتان

  اگر  این مورد را به خوبی رعایت نکنید می تواند دردسر ساز باشد. خب این که به نامزدتان در مقابل والدینش ابراز علاقه کنید میتواند بسیار زیبا و دیدنی باشد اما تا چه حد؟

  حواستان باشد . ممکن است والدین وی آن مقدار که شما انتظار دارید در برابر این مسائل راحت نباشند. برای همین ریسک نکنید و صرفا با توجه کردن به نامزدتان در هنگام غذا کشیدن یا لبخند زدن به وی این مسئله را کنترل کنید.

  با خانوادتان هماهنگ کنید

  باید و نباید اولین ملاقات با والدین نامزدتان

  حتما به خانوادتان بگویید که با پدر و مادر نامزدتان ملاقات خواهید داشت. به آنها بگویید کی طی مدت ملاقات با شما تماس نگیرند زیرا این رفتار به معنای کنجکاوی والدینتان تلقی خواهد شد. بهتر است صدای گوشی موبایلتان را قطع کنید تا مجبور نباشید در میان صحبت های این ملاقات عذرخواهی کنید و به تلفن پاسخ دهید.

  و اما غذا

  باید و نباید اولین ملاقات با والدین نامزدتان

  چه در رستوران هستید چه در خانه نامزدتان،حواستان به غذا خوردنتان باشد؛ به هیچ عنوان به این دلیل که دست پخت مادر زن/مادرشوهر آینده تان را دوست دارید در غذا خوردن زیاده روی نکنید.

  اگر هم در رستوران هستید غذایی را سفارش دهید که متناسب با حجم معده تان باشد نه 5 برابر آن.

  منابع: artofmanliness - glamour

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.