ویدئو مشروح
آموزش مسائل جنسی
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
برگرداندن دوباره ی شریک تان به رابطه
تزئینات عقد و عروسی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد

چرا قبل نشستن پای سفره عقد باید به مشاور مراجعه کنیم؟

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • دوشنبه, 09 مهر 1397
 • چرا قبل نشستن پای سفره عقد باید به مشاور مراجعه کنیم؟

  پیش تر ها افراد برای مشورت درباره ازدواجی که پیش رو داشتند به مراکزی می رفتند که بیشتر جنبه دینی و مذهبی داشت اما رفته رفته مشاوره قبل از ازدواج به تخصصی حرفه ای تر تبدیل شد و توصیه بسیاری از متخصصین و حتی کسانی که در دادگاه خانواده فعالیت دارند این است که شما به عنوان فردی که در آستانه ازدواج هستید حتما مشاوره قبل از ازدواج را امتحان کنید.

  در این مطلب ما به شما به طور دقیق تری می گوییم که چرا مراجعه به مشاور خانواده پیش از ازدواج ضروری است.

  آنچه را که نمی توانی بپرسی مشاور می پرسد

  چرا قبل نشستن پای سفره عقد باید به مشاور مراجعه کنیم؟

  گاهی شما در آستانه ازدواج با فردی هستید و این یعنی احتمالا شما دو نفر به میزان زیادی صمیمیت دست پیدا کرده اید. اما گاهی به دلایل مختلفی شما از پرسیدن سوالاتی امتناع می کنید. این دلایل شاید ادب یا خجالتی بودن شما باشد. اما مشاور با کسی رودربایستی ندارد. او به راحتی از هر دوی شما درباره درآمد، نیاز جنسی و مشکلات خانوادگی تان سوال می پرسد و این باعث شفاف سازی بیشتر میشود.

  او عاشق چشم و ابروی شما نیست

  چرا قبل نشستن پای سفره عقد باید به مشاور مراجعه کنیم؟

  گاهی میزان علاقه و عشق شما دو نفر به یکدیگر مانع از این می شود تا ایراد های شخصیتی و رفتاری یکدیگر را ببینید یا اگر هم می بینید از آن چشم پوشی می کنید. در روزهای اول رابطه ممکن است این گذشت شیرین به نظر برسد اما بعد از گذشت ماه ها و سالها میتواند تخم نفرت را در شما بکارد.

  اما مشاور به عنوان فردی که خارج از رابطه شماست و البته  کسی است که با دانشی حرفه ای پیش روی شما نشسته است، تمام واقعیت را برای شما بازگو می کند و به شما هشدار می دهد که درصورت حل نشدن مشکلاتی که شما از آنها چشم پوشی می کنید، چه فجایایی می تواند اتفاق بیفتد.

  نظر همسر آینده تان را درباره این 7 مورد بپرسید(کلیک کنید)

  چرا قبل نشستن پای سفره عقد باید به مشاور مراجعه کنیم؟

  شما اکنون را می بینید او آینده را

  چرا قبل نشستن پای سفره عقد باید به مشاور مراجعه کنیم؟

  در روزهایی که شما در آستانه ازدواج هستید احتمال زیاد سرتان بسیار شلوغ خواهد بود. از طرفی عشق جلو چشمانتان را گرفته و از طرف دیگر در حال آماده شدن برای ازدواج و زندگی مشترک هستید و این یعنی زندگی در "اکنون". اما آیا حواستان هست که زندگی مشترک فقط این چند روز و چند ماه ماه عسلی نیست؟

  قرار است چند سال دیگر بچه دار شوید؟ اصلا دلتان میخواهد که بچه دار شوید؟ قصد مهاجرت که ندارید؟ تو داری؟ او چطور؟

  مشاور خانواده از طریق تکنیک های مختلف این اطلاعات را از هر دو شما به دست می آورد تا در صورت مغایرت با هم به کمک شما روی آنها کار کند.

  چرا پدر و مادر ها نه؟

  چرا قبل نشستن پای سفره عقد باید به مشاور مراجعه کنیم؟

  همانطور که قبلا اشاره شد، رابطه شما با مشاور یک رابطه کاملا حرفه ای است. او سعی می کند واقعیت ها و احتمالات را پیش روی شما بگذارد بدون این که شما را مستقیم یا غیر مستقیم مجبور به گرفتن تصمیمی کند. اما آیا واکنش والدین هم همین واکنش همینطور است؟

  منابع: bestcounselingdegrees - marriage

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.