ویدئو مشروح
آموزش مسائل جنسی
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
برگرداندن دوباره ی شریک تان به رابطه
تزئینات عقد و عروسی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد

چه طور میتوان یک رابطه ی کسل کننده را نجات داد؟

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • جمعه, 31 فروردين 1397
 • چه طور میتوان یک رابطه ی کسل کننده را نجات داد؟

  رابطه ی شما ممکن است بی دغدغه و راحت باشد، به گونه ای که برای شما هیچ زحمتی ایجاد نکند، بعضی از افراد این مدل رابطه ها را که هیچ جرو بحث داغ و هیجانی ندارد را خسته کننده میدانند.

  این مدل رابطه ها دو حالت دارند، 1- توانمند 2- امنیتی. به هر حال این رابطه ها به شما حس امنیت میدهند بدون اینکه هیچ مشکل یا هیجانی درآن دیده شود.رابطه ی توانمند از پایه ساخته شده است و دارای تعهد دوطرفه میباشد و کاملا معنادار است اما رابطه ی امنیتی فقدان ارتباط عمیق در آن حس میشود.

  راهی که به شما کمک میکند تا رابطه تان را در هر دو صورت ذکر شده ارتقا دهید در نظر گرفتن سه عنصر اساسی در ارتباط تان است. این سه عنصر عبارت اند از: شریکتان، رابطه ی فیزیکی تان و خود شما. با هم به بررسی این سه عنصر در هر دو حالت رابطه میپردازیم.

  نقش شما در رابطه

  چه طور میتوان یک رابطه ی کسل کننده را نجات داد؟

   یک رایطه ی سالم شما را به عنوان یک شخص کل تعریف میکند. به این صورت که شریکتان شما را یک شخصیت دوست داشتنی، مثبت، میداند و سعی میکند از شما مراقبت کند. و این حس با تشویق شما به سمت علاقه مندی هایتان ابراز میشود و همچنین  با سوق دادن شما به سمت زندگی که لیاقتش را دارید همراه است.

  رابطه ی توانمند: در یک رابطه ی توانمند شما احساس بهتری نسبت به خودتان و علاقه مندی هایتان خواهید داشت.

  رابطه ی امنیتی: این نوع رابطه به شما کمک میکند تا احساس راحتی کنید و در مقابل استرس های زندگی احساس امنیت داشته باشید. اما رابطه ی عاشقانه تان به طور موثر هدایت نمیشود و شما به سمت علاقه مندی هایتان هدایت نمیشوید.

  نقش شریکتان در رابطه

  چه طور میتوان یک رابطه ی کسل کننده را نجات داد؟

   در یک رابطه ی سالم شما شریکتان را به عنوان بهترین دوستتان میدانید و دوست دارید همیشه با او وقت صرف کنید.

  رابطه ی توانمند: یک رابطه ی توانمند با شخصی ایجاد شده که شما برایش ارزش و احترام زیادی قائل هستید و مایلید که در مورد زندگی شخصی او همه چیز را بدانید از آرمان ها و آرزو هایش استقبال میکنید، و در همه حال او را ساپورت و حمایت میکنید.

  رابطه ی امنیتی: این رابطه با شخصی معنا میشود که با او احساساتتان خدشه دار نمیشود و همیشه در هاله ای از امنیت احساسی قرار دارید، هیچ گونه هیجانی با او نداید اما به دلیل اینکه در این رابطه راحت هستید این شرایط را میپذیرید، این رابطه ها از این جهت ایمن هستند که شما طرف مقابلتان را میشناسید، و از انتظارات او آگاه هستید، و به این علت در این رابطه باقی میمانید زیرا میترسید که تنها بمانید و ترس تنها ماندن برای شما دردناک تر است.

  ارتباط فیزیکی

  چه طور میتوان یک رابطه ی کسل کننده را نجات داد؟

  رابطه ی سالم دربر گیرنده ی جذابیت ها ی فیزیکی ، به اشتراک گذاشتن احساسات و عواطف در غالب ارتباط های فیزیکی و یا معاشقه است.

  رابطه ی توانمند: در این نوع رابطه ارتباط فیزیکی اینطور معنا میشود که هر دو طرف از داشتن معاشقه با یکدیگر لذت میبرند، ممکن است که در قسمت هایی از معاشقه با هم تفاهم نداشته باشند اما قادرند با صحبت کردن با هم کنار بیایند به صورتی که نیاز های هر دو طرف به خوبی بر طرف شود.

  رابطه ی امنیتی: در رابطه ی امنیتی احساساتی در معاشقه وجود ندارد، برای یکدیگر هیچ جذابیتی ندارند، و سعی نمیکنند نیاز های هم را برطرف سازند، و یا در سطحی بدتر فقط به جهت رابطه ی جنسی این ارتباط وجود دارد، دراین نوع رابطه احساسات ممکن است در رابطه وجود داشته باشد اما سبب معتبر شدن این رابطه نیست و هیچ حمایتی وجود ندارد و رابطه بیشتر از طریق رابطه جنسی تغذیه میشود.

  اگر این سه نکته را در رابطه تان بررسی کردید و دریافتید که رابطه ی شما بیشتر از نوع "توانمند" میباشد، پس بهتر است عاقل باشید و راهکار هایی را ارئه دهید که به رابطه تان کمک میکند،.

  فقط به خاطر اینکه رابطه ای به هیجان انگیزی فیلم های هالیوودی ندارید به این معنا نیست که مشکلی مهمی در رابطه تان وجود دارد، گاهی فقدان این هیجانات احساسی نشانگر یک رابطه ی سالم و بالغ است.

  اما در کل اگز هنوز احساس میکنید که رابطه تان بی هیجان است یا آن طور که انتظار دارید نیست با شریکتان در مورد اینکه دوست دارید رابطه تان چگونه باشد صحبت کنید و پیشنهاد هایی کارآمد بدهید یا بگویید که کدام قسمت رابطه برایتان کسل کننده شده است و با هم برای بهبود آن تلاش کنید.

  اما اگر دریافتید که رابطه تان بیشتر از نوع امنیتی است، در این زمان چند نگرش به وجود می آید، ممکن است در این زمان این رابطه بیشترین چیزی باشد که احتیاج دارید پس بهتر است به این نیازتان احترام بگذارید، اما ممکن است راه هایی برای ارتقا این را بطه وجود داشته باشد و شما نیز مایل باشید که این رابطه را گسترش دهید. در این مورد نیز باید با شریک خود مشورت کنید در صورتی که او نیز تمایل داشته باشد که این رابطه گسترش پیدا کند میتوانید در این رابطه با هم مشورت کنید.

  منبع: WEBMD

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.