ویدئو مشروح
آموزش مسائل جنسی
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
برگرداندن دوباره ی شریک تان به رابطه
تزئینات عقد و عروسی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد

نشانه های یک رابطه عاشقانه سالم

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • دوشنبه, 25 تیر 1397
 • نشانه های یک رابطه عاشقانه سالم

  داشتن رابطه عاطفی جدی یکی از مهم ترین اتفاق هایی است که ممکن است انسان در زندگی اش تجربه کند،چرا که این رابطه تقریبا بر تمامی ابعاد وجودی شما و زندگیتان تاثیر مثبت یا منفی خواهد گذاشت.

  ممکن است بودن در یک رابطه عاطفی را تا به حال با چندین نفر تجربه کرده باشید اما هنوز آن تصویری که از یک زوج واقعی میدانید را تجربه نکرده باشید. اما واقعا ویژگی های یک رابطه سالم عاطفی چیست؟ رابطه ای که دلتان بخواهد تمام وجودتان را در بر بگیرد و رو آن تاثیر بگذارد.

  توافق بر سر مسائل مهم

  هر جایی که دو انسان وجود دارد اختلاف نظر هم هست و این قانون در روابط عاطفی هم صدق میکند. اما افرادی که واقعا برای بودن در یک رابطه با هم مناسب هستند ، با هم برسر مسائل مهم زندگیشان توافق دارند. مسائلی مثل محل زندگی، کار کردن، بچه دار شدن و...

  نشانه های یک رابطه عاشقانه سالم

  زندگی شخصی به پایان نمیرسد

  یکی از بدترین اتفاقی که در یک رابطه میتواند بیوفتد محدود کردن یکدیگر و پایان دادن به فعالیت های شخصی است. کاهایی از قبیل تفریح کردن با دوستان یا خانواده، داشتن لحظاتی برای گذراندن به تنهایی، و حتی به تنهایی به گردش و سفر رفتن. همه افراد چه در یک رابطه دو نفره و چه در یک خانواده با چندین فرزند ،نیاز به این دارند که هر چند وقت یکباری این فضای شخصی را داشته باشد. نتیجه بد این محدودیت ها خسته شدن از بودن در رابطه است.

  نشانه های یک رابطه عاشقانه سالم

  داشتن حریم مالی مشترک

  در یک رابطه سالم مهم نیست چه کسی منابع مالی را تامین میکند، هر دو طرف رابطه به این منبع مالی دسترسی دارند و میتوانند درباره آن تصمیم بگیرن. اگرچه همانطور که قابل پیش بینی است، این افراد برای مخارج مالی بزرگ و مهم حتما توافق دارند.

  نشانه های یک رابطه عاشقانه سالم

  برای هم جذابند

  درست است که هیچ کس زیباترین نیست، اما اگر شما در یک رابطه سالم با فردی مناسب باشید ظاهر و شخصیت او برای شما جذاب است. ممکن است در طول روز افرادی را ملاقات کنید یا تصاویر آنها را ببینید که از شریک شما جذاب تر باشند اما این برای شما به این معنی نیست که شریک یا همسرتان دیگر برای شما جذابیتی ندارد.

  نشانه های یک رابطه عاشقانه سالم

  درباره مسائل جنسی رو راست هستند

  این به این معنی است که افراد در رابطه عاطفی سالم درباره تمام ابعاد رابطه جنسی شان ، توقعات،کاستی ها و مشکلات آن به راحتی با هم صحبت میکنند و نهایتا به توافق میرسند.

  نشانه های یک رابطه عاشقانه سالم

  با هم خوشحال تر اند

   افراد در این نوع روابط عاطفی با این که فضای شخصی برای گذراندن اوقات فراغت با دوستان و دیگر افراد را دارند اما در بیشتر مواقع ترجیح میدهند که همان فرصت را هم با هم بگذرانند. دلیل اصلی این است که افرادی که در رابطه عاطفی سالم هستند "دوستان صمیمی" هم هستند و چه چیزی بهتر از گذراندن اوقاتت فراغت با یک دوست صمیمی؟

  نشانه های یک رابطه عاشقانه سالم

  منابع: theodysseyonline- bornrealist

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.