ویدئو مشروح
آموزش مسائل جنسی
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
برگرداندن دوباره ی شریک تان به رابطه
تزئینات عقد و عروسی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد

نظر همسر آینده تان را درباره این 7 مورد بپرسید

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • جمعه, 29 تیر 1397
 • نظر همسر آینده تان را درباره این 7 مورد بپرسید

  این میتواند آرزوی هر کسی باشد که با فردی ازدواج کند که رابطشان تا ابد به خوبی و خوشی ادامه داشته باشد.

  اما آمارها چیزی خلاف این خواسته را نشان میدهند. امروزه در اکثر کشور ها در سراسر جهان بیش از 50 درصد ازدواج ها به طلاق ختم میشود. اما این آمار ترسناک مانعی برای ازدواج افراد مجرد نشده و نخواهد شد.بنابراین نکته ای که باقی میماند این است که با افزایش میزان اگاهی از توقعات و خواسته های خود و طرف مقابل ضریب احتمال شکست ازدواج را به حداقل برسانیم.

  در ادامه به مجموعه ای از سوال ها که افراد پیش از ازدواج باید از یکدیگر بپرسند پرداخته ایم.

  هدفت از ازدواج کردن چیست؟

  حتما این سوال اولین سوالی باشد که از طرف مقالبتان میپرسید. بسیاری از افراد با دلایلی تصمیم برای ازدواج میگیرند که همان دلیل برای شما در زندگی ذره ای اهمیت ندارد. برای مثال تصور کنید شخصی برای بچه دار شدن قصد ازدواج با شما را دارد در حالی که شما اصلا قصد بچه دار شدن ندارید!

  نظر همسر آینده تان را درباره این 7 مورد بدانید

  کی باید ظرف ها را بشوید؟

  امروزه با افزایش تعداد زنان شاغل، تقسیم وظایف در انجام امور مربوط به منزل یکی از مسائل بسیار حیاتی زندگی زناشویی است. اگر شما هم احتمال میدهید جز این دسته از افراد هستید باید پیش از ازدواج درباره مسائل مربوط به امور خانه و این که چه کسی قرار است چه کاری انجام دهید صحبت کنید. شاید این نوع سوالات برایتان غیر مهم جلوه کند اما بدانید که اختلافات بزرگ از این مسائل پیش و پا افتاده آغاز میشود.

  نظر همسر آینده تان را درباره این 7 مورد بدانید

  کار شما کجای زندگی شماست؟

  صدالبته که شغل هر کسی تاثیر بسیار زیادی بر کیفیت زندگی وی و شخصیت وی خوهاد گذاشت، اما در بحث ازدواج باید به این نکته توجه کنید که شغل طرف مقابلتان اولویت چندم زندگی اوست؟ هستند بسیاری از افراد که اصطلاحا باید با کارشان ازدواج کنند چرا که برای این افراد منبع آرامش و لذت همان شغل و محل کارشان است. این گونه افراد با این ویژگی اگر وارد زندگی زناشویی و رابطه والدینی شوند حتما دچار مشکلات فراوانی خواهند شد.

  نظر همسر آینده تان را درباره این 7 مورد بدانید

  کی قراره  نان آور باشه؟

  یکی از مشکلات زوج هایی که هر دو شاغل هستند این است که تصمیم و مرز معینی درباره چگونگی تقسیم درآمد برای مخارج خانه ندارند. گاهی تصمیماتی سرسری گرفته میشود که در میانه راه این تصمیم کمرنگ تر میشود و نتیجه آن اختلاف برسر مسائل مالی خواهد بود.

  این که یکی از زوجین یا هر دو نان آور باشند بستگی به نظر هر دو طرف دارد،اما بدانید که حتما باید نتیجه روشنی از صحبت درباره این موضوع بگیرید.

  نظر همسر آینده تان را درباره این 7 مورد بدانید

  سبک زندگی تو چه شکلی است؟

  معمولا افراد برای ازدواج جذب افرادی میشوند که از لحاظ مختلفی به هم شبیه هستند. اما فراموش نکنید علی رغم شباهت های کلی باید کمی جزیی تر از زندگی طرف مقابل و عادت های روزمره او پرس و جو کنید. تصور کنید شما فردی عاشق ورزش روزمره هستید و طرف مقابل ورزش کردن را راهی برای اتلاف وقت میداند...

  نظر همسر آینده تان را درباره این 7 مورد بدانید

  کودکی تو چگونه بوده است؟

  آن شخصیتی که هر فرد در زمان ازدواج از خود بروز میدهد صرفا حاصل تجارت و یادگیری های چند سال گذشته نیست. شخصیت همگی ما حاصل سالها تربیت ما توسط والدین ماست . در واقع این خاطرات و تجارت سالهای اول زندگی ماست که در لحظات پر تنش بر کیفیت رفتار ما در بزرگسالی تاثیر میگذارند.

  نظر همسر آینده تان را درباره این 7 مورد بدانید

  امنیت مالی تو تا چه حد است؟

  شاید این گونه به نظر میرسد به پرسیدن این گونه سوالات به این صراحت ،کاری به دور از ادب است، اما به یاد داشته باشید شما در حال تصمیمی گیری درباره ادامه زندگی خود هستید. از طرف مقابلتان درباره این که چه قدر در حساب بانکی خود پول دارد سوال نپرسید اما این حق را دارید که بدانید او چگونه آینده مالی زندگی دونفره تان را تامین میکند.

  منبع: psychologytoday

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.