ویدئو مشروح
آموزش مسائل جنسی
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
برگرداندن دوباره ی شریک تان به رابطه
تزئینات عقد و عروسی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد

مشکلات جنسی آقایان،علت و درمان

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • دوشنبه, 22 مرداد 1397
 • مشکلات جنسی آقایان،علت و درمان

  آمار ها نشان میدهد که حداقل از هر 15 مرد یک نفر با مشکلات جنسی دست و پنجه نرم میکند. مشکلاتی از قبیل زود انزالی، کاهش میل جنسی، اختلال در نعوظ، درد در هنگام رابطه و…

  از آنجایی که کاهش سلامت جنسی افراد تاثیر بسیاری بر سلامت روانی افراد میگذارد، توصیه میشود که در سریع ترین زمان ممکن اقدامات پزشکی به جهت بهبود را انجام دهند.

  در این مطلب مختصری از این نوع مشکلات و دلایل و تاثیرات آن را برایتان تهیه کرده ایم.

  مشکلات جنسی در آقایان به چه معناست؟

  همه چیز درباره مشکلات جنسی آقایان

  تعریف اختلال عملکرد جنسی یعنی "عدم توانایی در داشتن رابطه جنسی رضایت بخش". این تعریفهم یک جنبه عمومی دارد و هم به تفسیر هر شخص بستگی دارد به اینکه چه چیزی رضایت بخش است.

  این اختلالات میتواند شامل کاهش میل جنسی، اختلال در نعوظ، انزال و ارگاسم باشد. معمولا افراد با یکی از این مشکلات دست و پنجه نرم میکنند . البه شرایطی وجود دارد که مرداد ترکیبی از این اختلالات را تجربه میکنند.

  خب حالا باید به بررسی جزیی تر هر مشکل بپردازیم

  کاهش میل جنسی

  همه چیز درباره مشکلات جنسی آقایان

  این اختلال یعنی برخلاف گذشته دیگه دلتون نمیخواد که رابطه جنسی داشته باشید. گاهی روزها میگذره و شما حتی برای لحظه ای به داشتن رابطه جنسی فکر نمی کنید. معیار و ملاک این مشکل بستگی به میزان علاقه شما به رابطه جنسی در گذشته بر میگرده. یعنی اگر تا چند ماه پیش نیاز به داشتن 3 بار رابطه جنسی در هفته داشته اید و اکنون ماهی 3 بار هم برایتان زیاد است، یعنی یک جای کار میلنگد.

  عوامل بسیاری می تواند بر میزان میل شما برای داشتن رابطه جنسی تاثیر بگذارد. عواملی مثل استرس و فشار کاری،افسردگی، اختلالات هورمونی و مصرف نوعی از داروها.

  راه حل؟

  به احتمال زیاد اگر برای این مشکل به پزشک مراجعه کنید، اولین گام بررسی سطح هورمون تستسترون است. این هورمون نقشی کلیدی در میل افراد به رابطه جنسی دارد . بنابراین اگر مشکل از هورمون ها باشد، با تغییر عادت غذایی و تجویز دارو برای دوره ای موقت این مشکل حل خواهد.

  در صورتی که با علایم افسردگی روبرو هستید، حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید. افسردگی از طریق مشاوره و دارو قابل درمان است. اگر از داروهای ضد افسردگی استفاده می کنید و میل جنسی شما کم شده است، در مورد قطع یا تغییر داروی خود با پزشک مشورت کنید. در برخی موارد برای بازگشت میل جنسی به حالت طبیعی، پزشک به طور موقت مصرف داروی شما را متوقف خواهد نمود.

  اختلال در نعوظ

  همه چیز درباره مشکلات جنسی آقایان

  اختلال نعوظ (ED) ناتواني براي به دست آوردن يا حفظ نعوظ رضايت بخش در طول فعالیت جنسی است. شيوع اختلال نعوظ با توجه به سن بيمار متفاوت است. حدود 18 درصد از مردان 50 تا 59 ساله از اختلال نعوظ رنج می برند و 37 درصد از دیگر آقایان در سن 70 تا 75 سالگی با این مسئله رو به رو میشوند.

  برای ایجاد نعوظ ، خون باید به اندازه کافی و البته به موقع وارد شریان ها و رگ های خونی اندام تناسلی آقایان بشود. برای بررسی این که چرا این اتفاق به درستی نمی افتد باید به سلامت قلب و عرو قی فرد دقت کرد.

  اگر شما در ظاهر فرد سالمی هستید و کمی اضافه وزن دارید و به تازگی با اختلالات نعوظ روبرو شده اید، احتمالا در 3 تا 5 سال آینده به بیماری عروق کرونری قلب مبتلا می شوید. دو سوم مردانی که به حمله قلبی دچار می شوند، در سه سال گذشته با اختلالات نعوظ روبرو بوده اند. اختلالات نعوظ اغلب به دلیل کاهش جریان خون که نشانه افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی است، ایجاد می شود.

  از دیگر عواملی که باعث بروز این اختلال جنسی می شود می تواند دیابت، کلسترول خون بالا و سرطان پروستات باشد.

  راه حل؟

  در 75 درصد مردان مبتلا به اختلالات نعوظ، سطح کلسترول خون غیر طبیعی است. اختلالات نعوظ نه تنها نشانه ای از مشکلات جنسی است بلکه بیانگر اختلالات عروقی نیز می باشد. برای بهبود این اختلال با استفاده از رژیم غذایی مناسب و ورزش، وزن خود را کاهش دهید.

  اما اگر دچار اضافه وزن یا کلسترول بالا نیستید باید بدانید که بهترین پیشنهاد برای شما تغییر در شیوه زندگی است.

  حتما ورزش کنید، سیگار و الکل را به  حداقل برسانید و رژیم غذایی سالمی داشته باشید. در طول رابطه جنسی برای داشتن نعوظ به خود وقت دهید و قبل از مراجعه به متخصص با خیالبافی اضطراب خود را زیاد نکنید.

  مصرف الکل می توانند بر عملکرد نعوظ تأثیر بگذارند. تغییرات شیوه زندگی همچنین می تواند شامل استفاده از یک صندلی دوچرخه ای مناسب تر برای تنفس باشد.

  انزال زودهنگام

  همه چیز درباره مشکلات جنسی آقایان

  متاسفانه با افزایش طرفداران پورنوگرافی، افراد از زمان درست انزال در آقایان تصور نادرستی دارند. در پورنوگرافی افراد برای مدت شاید یک ساعت در حال انجام رابطه جنسی هستند و همچنان انزال رخ نمی دهد و در حالی که این اتفاق یک افسانه است و البته بسیاری از متخصصین آن را یک اختلال میدانند.

  در دنیای واقعی اگر فردی در کمتر از یک دقیقه بعد از نعوظ دچار انزال شود، این فرد از اختلال جنسی زود انزالی رنج می برد.

  علت این مشکل می تواند پرکاری تیروئید باشد. به عبارت دیگر تقریبا نیمی از مردانی که با پرکاری تیروئید دست و پنجه نرم میکنند، از مشکل زود انزالی رنج میبرند.

  راه حل؟

  زود انزالی از مشکلاتی است که به دلایل شیوع آن، پزشکان راه حل های بسیاری برای حل آن دارند. اگر فرد دچار پرکاری تیروئید باشد باید به جهت کنترل فعالیت غده تیروئید خود داروهایی مصرف کند که تاثیر مثبتی بر عملکرد جنسی فرد خواهد گذاشت. در کنار این راه حل، استفاده از کاندوم های تاخیری، تنفس درمانی و داشتن بهترین و مناسب ترین  پوزیشن میتواند مشکل مردان را به راحتی حل کند.

  درد در زمان انزال

  همه چیز درباره مشکلات جنسی آقایان

  این  مورد یک یاز رایج ترین مشکلات اورولوژی آقایان است. در در هنگام انزال به این معنی است که فرد به دلیل تجربه درد در زمان انزال بیشتر از آن که به لذت جنسی دست پیدا کند، دلش میخواهد رابطه جنسی هرچه زودتر تمام شود و علت آن احساس درد در ناحیه اندام تناسلی است.

  این مشکل به دلایل بسیار زیادی می تواند رخ دهد. دلایلی مثل استفاده از سوند ادراری، سنگ کلیه، بزرگی پروستات ، داشتن رابطه مقعدی و حتی افسردگی باشد.

  راه حل

  باتوجه به این که این این مشکل از طیف وسیعی از عوامل نشآت میگیرد، بنابراین بهترین کار مراجعه به پزشک و اجرای دستورات پزشکی وی میباشد.

  دیر انزالی

  همه چیز درباره مشکلات جنسی آقایان

  از بین 20 مردی که از مشکلات جنسی رنج میبرند، شاید فقط یکی از این افراد از اختلال دیرانزالی رنج می برند.

  اکثر آقایان بعد از چند دقیقه از شروع تحریک جنسی می توانند به ارضای جنسی برسند اما افرادی که از دیرانزالی رنج می برند، علی رغم داشتن میل و عطش زیاد برای ارضا شدن، ارضا شدن آنها شاید بیشتر از 30 دقیقه طول بکشد. این اختلال تاثیر روانی بسیار زیادی بر فرد و شریک جنسی وی خواهد گذاشت.

  از دلایل بروز این اختلال، میتوان به مصرف داروهایی مثل مورفین، والیوم،داروهای کاهش دهنده فشار خون، اختلال در غده هیپوفیز و تیروئید و خودارضایی به روش نادرست اشاره کرد.

  راه حل؟

  متخصصین بهترین راه برای درمان این اختلال را تغییر در شیوه فعالیت جنسی و تغییر در شیوه زندگی می دانند. اگر دارو سبب بروز این اختلال شده، مصرف این دارو به کمک پزشک باید با کنترل بیشتری مصرف شود.

  منابع: my.clevelandclinic - medicinenet

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.