ویدئو مشروح
آموزش مسائل جنسی
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
برگرداندن دوباره ی شریک تان به رابطه
تزئینات عقد و عروسی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد

ارتباط خوب با خانواده همسر و همسر فرزندان

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • پنج شنبه, 28 تیر 1397
 • ارتباط خوب با خانواده همسر و همسر فرزندان

  "من عاشق همسرم هستم اما مادرش…"، " از دامادم بیزارم اما به خاطر دختر باید تحملش کنم"، " از زمانی که برادرم ازدواج کرده ،رابطه ام با او خراب شده و علتش همسر اوست" و…

  اینگونه جملات را همگی ما شنیده ایم و شنیدم دائم این گونه شکایت ها باعث به وجود آمدن نوعی الگوسازی غلط در ذهنمان شده است.به طوری که بسیاری از افراد حتی پیش از آشنایی کامل با خانواده همسرشان، در مقابل آنها و پیشنهاد هایشان گارد دفاعی میگیرند.پیش از ارائه راه حل هایی درباره این موضوع ،باید آگاه بود که از زنجیره وار کردن این این اختلاف نظز ها باید جلوگیری کرد . به این معنی که بروز یک اختلاف نظر اولیه نبید تبدیل به جنگی چندین و چند ساله شود

  آنها قوانین خود را دارند

  هر کسی پیش از ازدواج باید بداند که هر خانواده و افراد هر خانواده ای دارای مجموعه ای از قوانین و عادات رفتاری هستند که به طور نسبی بر آن خانواده حاکم است و این قانون درباره همسر آینده شما نیز صادق است. بنابراین توقع نداشته باشید که با ورود شما به خانوادشان ،آنها تمام قوانین چندین و چند ساله شان را بر وفق مراد شما تغییر دهند. درست است که گاهی خانواده ها دارای رفتارها و قوانین نادرستی هستندف اما جبهه گیری شما در برابر این رفتار ها گره ای از کارتان باز نخواهد کرد. بهترین کار مراعات کردن در حضور آنهاست. اگر قصد تغییری در این رفتار های ناپسند دارید باید با رفتار درست خود و به مرور زمان تغییری ایجاد کنید.

  کلید ارتباط خوب بین خانواده همسر و همسر فرزند

  نظر خود را همان اول بگویید

  اگر نسبت به قضیه ای دانش بیشتری نسبت به خانواده همسرتان دارید، پیش ازآنکه آنها کاری اشتباه انجام دهند، با آرامش نظرتان و دلایل آن را بگویید. برای مثال اگر فرزندتان سرماخورده تان را به خانواده همسرتان سپرده اید ، حتما قبل از این که مادربزرگ فرزنداتان برای او بستنی بخرد ، به آنها بگویید که دکتر به دلایلی خوردن بستنی را برای فرزندم ممنوع کرده است. این کار خیلی بهتر از اعتراض کردن بعد از خوردن بستنی توسط فرزندتان است.

  کلید ارتباط خوب بین خانواده همسر و همسر فرزند

  شما مجبور نیستید کس دیگری باشید

  گاهی تظاهر کردن در مقابل خانواده همسر میتواند بسیار منزجر کننده باشد و همین کار نهایتا باعث اختلافی بزرگ میشود. نیازی نیست به رفتارهای بی ادبانه خواهر و برادر همسرتان بخندید یا اگر شما، خانواده، تحصیلاتتان را مسخره کردید گذشت کنید. نادیده گرفتن این گونه رفتار ها ممکن است که برای مدتی به نظر رفتاری سالم و سازنده باشد اما حتما پس از گذشت مدتی باعث جنگی بزرگ خواهد شد.بهترین کار برخوردی منطقی و با آرامش با این نوع رفتار هاست. به یاد داشته باشید حل این گونه مشکلات باید به صورت فرد به فرد باشد نه در حضور جمع.

  تیم سازی نکنید

  به هیچ عنوان سعی در ایجاد شکاف بین همسرتان و خانواده اش نکنید. یا اگر فرزندتان ازدواج کرده، سعی در ایجاد اختلاف بین او و همسرش بزرگترین ظلم در حق اوست.اگر اختلاف نظری وجود دارد آن را در کمال آرامش با هم درمیان بگذارید.

  کلید ارتباط خوب بین خانواده همسر و همسر فرزند

  منبع:psychologytoday

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.