ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش اوریگامی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

گشایش مسیر شرق به غرب پل کریم خان زند

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • یکشنبه, 19 فروردين 1397
 • گشایش مسیر شرق به غرب پل کریم خان زند

  مسیر شرق به غرب پل کریمخان از ساعت 6 صبح دیروز برای تردد خودروها گشوده شد.

  مهندس مهدی پورشاسب مدیر گروه تعمیر و مقاوم‌سازی پل‌های شهر تهران، ضمن اعلام خبر فوق افزود: عرشه شمالی پل کریمخان که از شامگاه 29 اسفندماه سال گذشته با هدف تغییر وضعیت به عرشه بتنی، تحت اجرای اقدامات مختلف عمرانی قرار گرفته بود صبح امروز شنبه 18 فروردین ماه سال جاری متعاقب اجرای شبانه عملیات روکش آسفالت، تکمیل و بهره برداری شد.

  وی با بیان آنکه اجرای اقدامات حجیم عمرانی شامل تراش کامل روکش اپوکسی عرشه، خاکبرداری پشت کوله ها، نصب صفحه های متصل کننده درزهای طولی و عرضی، برچیدن هندریل های قدیمی و نصب هندریل های استاندارد  با استحکام و ارتفاع مناسب، اتصال عرشه های شمالی و جنوبی، نصب برش گیرهای فلزی و در نهایت آرماتوربندی و بتن ریزی عرشه براساس پیش بینی ها به 3 ماه زمان نیاز داشت، یادآور شد: بهره گیری مناسب از ترافیک روان ایام نوروز و تلاش خستگی ناپذیر واحدهای اجرایی به صورت 24 ساعته و در قالب 3 شیفت کاری سبب شد تا مرحله تبدیل وضعیت عرشه شمالی پل کریمخان طی یک برنامه زمانی 17 روزه و بدون ایجاد مزاحمت های ترافیکی برای شهروندان به سرانجام برسد.

  پورشاسب ضمن اعلام پیشرفت 90 درصدی پروژه مقاوم سازی و تبدیل وضعیت پل کریمخان، اقدامات باقی مانده این پروژه را شامل احداث عرشه بتنی در باند جنوبی این پل سواره رو ذکر و ابراز امیدواری کرد که مجموعه اقدامات مربوط به تغییر وضعیت عرشه جنوبی اواخر خردادماه امسال و همزمان با فصل تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی در دستور کار قرار گیرد.

  بنا براعلام روابط عمومی معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، برای تبدیل وضعیت عرشه شمالی پل کریمخان به یک پل کامپوزیت بتنی، علاوه بر نصب 3500 عدد تسمه برش گیر و 60 تن آرماتوربندی، حدود 30 کیلومتر طول جوشکاری و بیش از 400 مترمکعب بتن ریزی انجام شده است. لازم به ذکر است میزان آسفالت مصرف شده در این پروژه به حدود 350 تن می رسد.

  منبع: ایسنا

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.