ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش اوریگامی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

ماجرای حمله سایبری شب گذشته به ایران

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • شنبه, 18 فروردين 1397
 • ماجرای حمله سایبری شب گذشته به ایران

  شب گذشته سرویس‌ها و وبسایت‌های مهمی در ایران به دلیل مشکلات سایبری به وجود آمده در دیتاسنترهای افرانت، شاتل، صبانت و… از دسترس خارج شدند.

   تعدادی از مسیر یابهای کوچک به تنظیمات کارخانه‌ای تغییر یافتند . مرکز ماهر با یاری رساندن به این مراکز داده حمله را کنترل و و در حال اصلاح شبکه های آنان و برگردادندن وضعیت به حالت طبیعی است.

  سردار اسماعیل احمدی مقدم روز سه شنبه در حاشیه همایش سراسری روسای سازمان بازرسی نیروی انتظامی با حضور در جمع خبرنگاران درباره حمله سایبری به برخی وزارتخانه ها گفت:  بررسی این مسئله از حوزه سرقت وظیفه نیروی انتظامی است اما از جهت ایمن‌سازی و پیشگیری اطلاعات بر عهده خود سازمانها است. درباره حمله سایبری به برخی وزارتخانه ها و سازمانها نیز در حال پیگیری موضوع هستیم. سرنخهایی در این باره به دست آورده ایم که دادستان هم پیگیر ماجرا است.

  وی افزود: در حال حاضر 40 درصد جرایم سایبری توسط پلیس کشف می شود که بر اساس استانداردهای جهانی رقم خوبی است.

  سرهنگ حسین رمضانی معاون حقوقی و امور بین الملل پلیس فتا با اشاره به حمله گسترده سایبری روز گذشته در دنیا  گفت: این حمله که از عصر دیروز در دنیا به صورت وسیع آغاز شده و هدفی جز باجگیری ندارد، بسیاری از کشورها را درگیر کرده است. این حمله از نوع باج افزار است و قصد افراد حمله کننده باجگیری از طریق اطلاعات کاربران است.

  حمله سایبری چیست؟

  نبردهای سایبر، جدیدترین مفهوم در عرصه نظامی بوده و به زبان ساده،‌ هدف اصلی آن، از کار انداختن سیستم های رایانه ای و اطلاعاتی کشور هدف (دشمن) به منظور حداکثر سازی آسیب با حداقل هزینه و امکانات است.

  شما تصور کنید که یک ویروس رایانه ای و یا هک سیستم های اطلاعاتی و مدیریتی در یک کشور توسط هکر یا گروهی از هکر ها بتواند سیستم مدیریت برق منطقه ای از یک کشور را به مدت چند ساعت از کار بیاندازد.

  گر چه هیچ نقطه ای از کشور مقصد با موشک هدف قرار نگرفته است و ظاهرا کسی از بین نرفته و محیط زیست هم صدمه ندیده، اما به واسطه قطع گسترده برق که ناشی از حملات و نفوذ سایبری از راه دور بوده، ثانیه ای ایکس دلار به اقتصاد کشور مقصد آسیب وارد شده و بسیاری از کارهای برق محور، به جهت خارج شدن جریان از مدار برق رسانی، متوقف می شوند.

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.