ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش اوریگامی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

تهرانی‌ها باید برای یک روز تردد در طرح ترافیک 36 هزار تومان به شهرداری بدهند

 • نویسنده: علی اصغر قره داغی
 • سه شنبه, 10 بهمن 1396
 • تهرانی‌ها باید برای یک روز تردد در طرح ترافیک 36 هزار تومان به شهرداری بدهند

  به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محسن پورسید آقایی در حاشیه جلسه شورای شهر تهران اظهار کرد: به شهرداری تهران اجازه داده شد از 15 فروردین، طرح ترافیک جدید را اجرایی کند.

  وی افزود: اثار ضد ترافیکی و ضد آلودگی طرح ترافیک جدید سال آینده دیده خواهد شد و 63 هزار مجوز به اشخاصی ارائه می‌شود که در تمام سال مجوز ورود به محدوده طرح را داشته باشند.

  پورسیدآقایی با اشاره به تعیین ضریب برای دریافت وجه از شهروندان بیان کرد: ضریب‌هایی براساس ساعت پیک و ضریب آلایندگی خودرو‌ها از آن‌ها دریافت خواهد شد ضمن اینکه خودرو‌های هیبریدی با ضریب یک می‌توانند وارد محدوده طرح شوند و این یک امتیاز برای خودرو‌های کمتر آلاینده بوده است.

  پورسید اقایی گفت: اگر شهروندی بعد از 10 صبح وارد محدوده شده و قبل از ساعت پیک از محدوده خارج شود، 13 هزار و 400 تومان پرداخت خواهد کرد و سقف هزینه روزانه 36 هزارتومان خواهد بود.

  وی با اشاره به نحوه دریافت عوارض ورود به محدوده طرح گفت: به ازای هر ورود و خروج عوارض دریافت نمی‌شود بلکه یک ورود و یک خروج مورد محاسبه قرار می‌گیرد ضمن اینکه جانبازان زیر 25 درصد با 50 درصد تخفف و جانبازان بالای 70 درصد به طور رایگان طرح ترافیک سالیانه را دریافت می‌کنند.

  پورسید آقایی در رابطه با درآمد اخذ شده از طرح جدید افزود: پیش بینی ما این است که سهم شهرداری از این محل حدود 3 تا 4 درصد کاهش یابد و در سال جاری درآمد شهرداری 400 میلیارد تومان از محل عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک بوده است.

  وی گفت: تحلیل کافی به موضوع طرح ترافیک صورت گرفته، اما امکان بازنگری طرح نیز وجود دارد.

  معاون شهردار تهران در پایان خصوص چگونگی شناسایی خبرنگارانی که باید مشمول دریافت مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک شوند گفت: در این رابطه باید آیین نامه‌ای مشخص به تصویب برسد.

  منبع: تسنیم

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.