ویدئو مشروح
تیتر روزنامه ها
تیتر روزنامه های ورزشی

اسکار فروشنده

 • نویسنده:
 • چهارشنبه, 11 اسفند 1395
 • Oscar
  این مراسم هر سال در آمریکا برگزار می شود و میزبانِ آن، آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک، برای تقدیر از بهترین آثار صنعت سینمای آمریکا وجهان جوایزی در نظر گرفته است به گروه های مختلف برندگان یک کپی از تندیس، که به طور رسمی جایزه اسکار شایستگی نامیده می شود، اهدا می شود. این مراسم یکی از شاخص‌ترین مراسم‌های اهدای جوایز در جهان است و هر ساله در بیش از ۱۰۰ کشور جهان به‌صورت زنده پخش می‌شود.

  مراسم اسکار 2017

  اسکار 2017
  در هشتادونهمین مراسم اسکار به‌سنت جایزه‌های سینمایی امسال دنیا، باز هم همه چیز علیه ترامپ بود.
  اصغر فرهادی در این دوره از مراسم اهدای جوایز اسکار ، دومین جایزه اسکار را این بار با فیلم «فروشنده» به دست آورد تا نامش در کنار معدود کارگردان هایی همچون فلینی و برگمان که این جایزه را دو بار دریافت کرده اند در تاریخ ثبت شود.

  عدم حضور فاصغر فرهادی در مراسم اسکار2017

  عدم حضور اصغر فرهادی در مراسم اسکار2017
  در این دوره از مراسم اسکار اصغر فرهادی در اعتراض به فرمان اخیر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا، مبنی بر ممانعت از ورود اتباع هفت کشور عمدتاً مسلمان از جمله ایران به خاک ایالات متحده در مراسم اسکار 2017 شرکت نکرد.این کارگردان مطرح ایرانی فیروز نادری، یکی از مدیران ایرانی سازمان فضایی امریکا (ناسا) و انوشه انصاری، نخستین زن مسافر فضایی در جهان، را به عنوان نمایندگان فیلم فروشنده به مراسم اسکار فرستاده بود.
  این اولین بار بود که دو ادم فضایی جایزه ی اسکار را دریافت کردند!!!!!!!

  خواندن پیام فرهادی توسط انوشه انصاری

  انوشه انصاری هنگام حضور بر روی صحنه برای دریافت جایزۀ فرهادی، پیامی را به نمایندگی از این کارگردان قرائت کرد که در متن آن به انتقاد از سیاست‌های افراطی رئیس‌جمهور امریکا در قبال مهاجران پرداخته شده بود.

  پیام اصغر فرهادی

  پیام اصغر فرهادی

  در پیام فرهادی از اینکه آکادمی او را برای دومین بار انتخاب کرده، تشکر کرد و از اینکه نتوانسته در این مراسم حضور یابد، ابراز تاسف کرد. فرهادی علت غیبتش در این مراسم را احترام به ملت ایران اعلام کرد. متن پیام فرهادی بدین شرح است:
  «افتخار بزرگی‌ست که برای دومین بار این جایزه با ارزش را دریافت می‌کنم. از اعضای آکادمی، گروهم در ایران، تهیه‌کننده‌ام الکساندر ماله‌-گی و پخش‌کنندگانم کوهن مدیا و آمازون تشکر می‌کنم. همچنین سپاسگزارم از همبستگی دیگر کاندیداهای بهترین فیلم خارجی. متاسفم که امشب در کنار شما نیستم، من به احترام مردم کشورم و شش کشور دیگر که با قانون غیرانسانی منع ورود مهاجران مورد بی‌احترامی واقع شدند به آمریکا نیامدم. تقسیم‌بندی جهان به ما و دشمنان ما توسط سیاستمداران افراطی، باعث ترس می‌شود، ترسی که توجیهی‌ست دروغین برای خشونت‌ها و جنگ‌ها. جنگ‌هایی که مانع بزرگی بوده‌اند برای رسیدن به دموکراسی و رعایت حقوق بشر در کشورهایی که مورد تهاجم واقع شده‌اند. سینماگران می‌توانند با چرخش دوربین‌هایشان به مشترکات انسانی، کلیشه‌هایی که از ملیت‌ها و ادیان مختلف ساخته شده است را بشکنند و زمینه‌ همدردی و به دنبال آن همبستگی مردمان جهان را فراهم کنند. همدردی چیزی‌ست که ما امروز بیشتر از هر زمان به آن نیازمندیم.

  منابع:آسمونی-فرارو-تابناک

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.