ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش اوریگامی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

حمله هوایی اسرائیل به یک پایگاه ارتش سوریه

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • دوشنبه, 10 ارديبهشت 1397
 • حمله هوایی اسرائیل به یک پایگاه ارتش سوریه

  منابع نظامی در سوریه از حمله هوایی رژیم صهیونیستی به پایگاهی نظامی در حومه دمشق خبر دادند.

  خبرگزاری رسمی سوریه به نقل از منابع نظامی، گزارش‌های قبلی درباره شلیک موشک به سمت پایگاه‌های هوایی این کشور را پس گرفته و گفته است که پدافند هوایی این کشور به دلیل هشدار اشتباه فعال شده و موشکی شلیک نشده است.

  کمی قبل از انتشار این خبر یکی از فرماندهان گروه‌های شبه نظامی هوادار نظام در سوریه گفته بود که دیشب حمله‌ای به پایگاه شعیرات رخ نداده و پدافند این پایگاه به سبب خطا در سامانه هشدار شلیک کرده است.

  در حالی که وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، دو فروند جنگنده‌ «اف-15» اسرائیلی از طریق حریم هوایی لبنان به پایگاه هوایی «تیاس» (T-4) سوریه حمله کرده‌اند، رسانه‌های وابسته به مخالفان دولت سوریه مدعی هستند که تعدادی از نیروهای ایرانی و گروه‌های وابسته به ایران در این حمله به شهادت رسیده‌اند.

  پیشتر پس از گزارش‌ها در مورد حمله هوایی اسرائیل به یک پایگاه هوایی سوریه در بهمن ماه، دیده‌بان حقوق بشر سوریه پایگاه تی-۴ را به عنوان هدف این حمله معرفی کرده بود.

  شبکه خبری المیادین نیز به نقل از منابع روسی مستقر در سوریه مدعی شده که حمله رژیم اسرائیل به پایگاه تیاس، واکنش به توافقات اخیر ایران، روسیه و ترکیه در اجلاس سه جانبه آنکارا است. کارشناسان روس گفته‌اند که حمله اسرائیل به سوریه با هماهنگی آمریکا انجام شده و آمریکا از طریق این حمله نیابتی از تحریک روسیه پرهیز کرده است.

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.