ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش اوریگامی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

حواشی افتتاح نکبت بار سفارت آمریکا در شهر بیت المقدس

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • چهارشنبه, 26 ارديبهشت 1397
 • حواشی افتتاح نکبت بار سفارت آمریکا در شهر بیت المقدس

  زمانی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به رغم قطعنامه های سازمان ملل متحد اعلام کرد کشورش شهر قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت می شناسد پیش بینی نمی شد که این تصمیم در یک مدت زمان کوتاهی به منصه ظهور برسد و علنی شود.

  تصمیم ترامپ مبنی بر انتقال سفارت آمریکا به قدس با واکنش گسترده جامعه جهانی و محکومیت این اقدام رییس جمهوری ایالات متحده همراه بود. ایوانکا ترامپ دختر و جرد کوشنر داماد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به نمایندگی از دولت این کشور در مراسم افتتاحیه شرکت کردنند.

  پیام ایوانکا ترامپ به مناسبت افتتاح سفارت آمریکا در قدس: با خوشحالی بسیار دوباره به قدس سفر می کنم.

  گشایش سفارت آمریکا در بیت المقدس، هفتاد سال بعد از تأسیس کشور غاصب اسرائیل، تظاهرات گسترده فلسطینیان را در پی آورده و در این روز شمار زیادی از فلسطینی های غزه در مرز های این باریکه با سرزمین های اشغالی شهید و زخمی شدند.

  حواشی افتتاح نکبت بار سفارت آمریکا در شهر بیت المقدس

  تظاهر کنندگان در قلب قدس، ضمن محکوم کردن انتقال سفارت آمریکا به این شهر، علیه محمد بن سلمان و عربستان شعار سر دادند. دستکم ۵۲ فلسطینی کشته و صدها نفر نیز زخمی شده‌اند. بر اساس تصمیم دونالد ترامپ، که پانزدهم آذر سال گذشته اورشلیم را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت، آمریکا روز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت را برای انتقال سفارت خود از تل‌آویو به اورشلیم تعیین کرده بود و این تصمیم را عملی کرد. اما هزاران فلسطینی غزه از بامداد دوشنبه در طول مرزهای باریکه غزه با اسرائیل تظاهرات اعتراضی برگزار کرده‌اند. گزارش شده که دستکم ۴۰ هزار فلسطینی در این اعتراض شرکت داشته‌اند. منابع خبری و بیمارستانی فلسطینی از افزایش شمار کشته‌ها و زخمی‌ها در این اعتراض خبر می‌دهند.

  همزمان خبر می‌رسد که ارتش اسرائیل به بخش شمالی باریکه غزه حمله کرده است

  مقام‌های فلسطینی و رسانه‌های اسرائیلی از شلیک هفت موشک هوا به زمین به نزدیکی مزرعه‌ای در منطقه بیت‌ حانون غزه خبر داده اند. ارتش اسرائیل در نخستین واکنش اعلام کرد یک تونل فلسطینی‌ها را بمباران کرده است. تا کنون گزارشی از تلفات احتمالی این حمله منتشر نشده است.

  بمباران هوایی باریکه غزه تنها ساعاتی پس از اعلام بسته شدن تنها گذرگاه مرزی این منطقه با اراضی اسرائیل صورت می‌گیرد. ارتش اسرائیل گفته است که این حملات در واکنش به "اقدامات خشونت‌آمیز ساعات گذشته حماس در کنار حصار مرزی" صورت گرفته است.

  ظریف در این خصوص گفت: رژیم اسرائیل تعداد بیشماری از فلسطینیانی که در بزرگترین زندان فضای باز دنیا اعتراض می‌کردند را به خاک و خون کشید و قتل عام کرد، روز بسیار شرم آوری است.

  منابع: مخبر - خبر فوری - امین - الف - بالاترین 

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.