ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش اوریگامی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

استرالیا دیگر پناهجویان ایرانی را نمیپذیرد

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • پنج شنبه, 16 فروردين 1397
 • استرالیا دیگر پناهجویان ایرانی را نمیپذیرد

  مدافعان حقوق بشر در مورد بحران ناشی از تعطیلی اردوگاه خارجی پناهجویانِ در راه استرالیا هشدار داده‌اند؛ دولت پاپوآ گینه‌نو می‌گوید استرالیا حق ندارد از مسئولیت‌های اخلاقی، حقوقی و مالی خود فرار کند. بسیاری از پناهجویان در اردوگاه‌های خارج استرالیا، ایرانی هستند.

  استرالیا برنامه جدیدی برای پذیرش پناهجو ایجاد کرده که به موجب آن پناهجویان چند کشور از جمله ایران، سومالی و جنوب سودان در استرالیا پذیرفته نخواهند شد. برنامه جدید که برنامه حمایت جامعه (CSP) نام دارد، به گروه‌ها، تاجران، خانواده‌ها و افراد استرالیایی اجازه می‌دهد پناهجویانی را به استرالیا وارد و از آن‌ها حمایت کنند. این برنامه بخشی از برنامه استرالیا برای پذیرش پناهجو است.

  به گزارش گاردین، در برنامه جدید، پذیرش پناهجو از کشور‌هایی مانند جمهوری دموکراتیک کنگو، افغانستان، اریتره، اتیوپی، میانمار، بوتان، سوریه و عراق در اولویت خواهد بود. این در حالی است که به سایر پناهجویان، از جمله ایرانیان، گفته شده که بعید است درخواست پناهندگی آن‌ها قبول شود.

  هم اکنون بسیاری از پناهجویان در استرالیا با استفاده از کمک‌های اندک و ناچیز مالی و حمایتی دولت این کشور زندگی خود را می‌گذرانند و از حقوق کامل پناهندگی به طور معمول برخوردار نیستند .بر اساس گزارش‌های منتشر شده از سوی دولت استرالیا تنها در سال گذشته این کمک‌ها بالغ بر ۲۵۰ میلیون دلار برای دولت این کشورهزینه در بر داشته است.

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.