ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش اوریگامی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

عراقچی: مذاکرات بیشتر بعد از موفقیت برجام

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • پنج شنبه, 03 اسفند 1396
 • عراقچی: مذاکرات بیشتر بعد از موفقیت برجام

  عراقچی ارتباط میان برجام و نفوذ منطقه ای ایران را رد کرد.

  عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه ایران موفقیت برجام را شرط ایران برای ادامه گفت و گوها با غرب بر سر دیگر موضوع های مورد علاقه عنوان کرده است. آقای عراقچی که پنجشنبه در اجلاس یورومانی در پاریس صحبت می کرد، گفت: "حالا آنها از ایران می خواهند که درباره موضوع های دیگر مذاکره کنیم. پاسخ ما روشن است. توافق هسته ای را تبدیل به تجربه موفقی کنید، سپس ما درباره موضوع های دیگر گفت و گو خواهیم کرد."

  دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از توافق هسته ای با ایران، موسوم به برجام به عنوان یک بدترین معامله ها نام برده و خواهان تشدید محدودیت های ایران است.

  فرانسه، بریتانیا و آلمان که مخالف بر هم خوردن برجام هستند، سعی دارند با آغاز مذاکرات با ایران بر سر برنامه ای موشکی این کشور، آمریکا را به عدم خروج از توافق هسته ای تشویق کنند. ایران تاکید دارد که برنامه موشکی خود را یک برنامه دفاعی می داند و بر سر آن مذاکره نمی کند. کشورهای غربی همچنین از آن چه که "سیاست های مخرب ایران در خاورمیانه" عنوان می کنند، نگران هستند. منتقدان منطقه ای برجام می گویند این توافق دست ایران را برای مداخله در تحولات خاورمیانه بازگذاشته است.

  او با رد اتهام ها درباره بی ثبات کننده بودن عملکرد منطقه ای ایران، آمریکا، اسراییل و عربستان را به تشدید تنش ها در خاورمیانه متهم کرد.

  الستر برت، معاون وزیر خارجه بریتانیا هم که در اجلاس یورومانی صحبت می کرد، تاکید کرد که قدرت های اروپایی به حفظ برجام مصمم هستند و برای رفع نگرانی های آمریکا تلاش می کنند. آقای برت همچنین از ایران خواست در جهت کاستن نگرانی های کشورهای غربی تلاش کند.

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.