ویدئو مشروح
انزو
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
تیتر روزنامه ها
تیتر روزنامه های ورزشی
10 مطالب برتر سایت مشروح
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
ماجرای خودکشی هیتلر و همسرش
راه هایی متفاوت برای گفتن
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
زندگینامه بزرگان دینی
زندگینامه سید محمد خاتمی
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
زندگینامه کامل محمدرضا گلزار بازیگر و سوپراستار سینمای ایران به همراه فیلمشناسی کامل و همچنین عکس های کودکی و قدیمی تا جدیدترین تصاویر “محمدرضا گلزار” را در مشروح تماشا کنید.
بيل گيتس ثروتمندترين مرد جهان است كه 11 سال متوالي برنده اين عنوان بوده و دارايي او در حدود 51 ميليارد دلار تخمين زده مي‌‌شود.
استیو جابز یکی از مؤسسان شرکت بزرگ اپل و از اسطوره‌های دنیای فناوری است. روند زندگی و موفقیت‌های او می‌تواند برای هر فردی الهام‌بخش باشد.
فرهنگ زندگی در آمریکا
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

خرید و فروش ارز در صرافی‌ها متوقف شد

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • دوشنبه, 27 فروردين 1397
 • خرید و فروش ارز در صرافی‌ها متوقف شد

  در پی صدور بخشنامه بانک مرکزی معاملات فیزیکی انواع ارز در صرافی های مجاز به حالت تعلیق درآمده است، این در حالی است که خرید و فروش زیرپوستی در حاشیه خیابان فردوسی و توسط دلالان در جریان است.

  بانک مرکزی در واپسین ساعات شب گذشته با صدرو اطلاعیه ای که تحت عنوان یکسان سازی نرخ ارز منتشر شد هر گونه خرید و فروش فیزیکی ارز در صرافی ها را ممنوع اعلام کرد.

  در پی این اعلام امروز صرافان میدان فردوسی معاملات ارز را متوقف کرده و برخی نیز با نصب اتیکت های «خرید و فروش ارز نداریم؛ لطفا سوال نفرمائید» متقاضیان بازار را از مراجعه به کانترهای صرافی و سوال و جواب های تکراری بازمی دارند. در اغلب صرافی ها معاملات سکه نیز متوقف است و اغلب اعلام می کنند تعطیل هستند و اصلا کار نمی کنند، همچنین درب برخی صرافی ها نیزدر حالی به کلی قفل و به روی مراجعان بسته است که کارکنان و صاحبان آنها پشت کانترها حضور داشته، اما در عمل فعالیتی ندارند.

  اما این تنها یک روی سکه بازار ارز است و در روی دیگر معاملات زیرپوستی در حاشیه خیابان و توسط دلالان در جریان است.

  در حالی که در یک سوی خیابان فرودسی یگان ویژه نیروی انتظامی بازار را تحت کنترل دارد،آن سو تر دلالانی که تا چهارراه استانبول پراکنده شده اند با احتیاط به متقاضیانی که از صرافی ها دست خالی برمی گردند، پاسخ داده و بر سر خرید و فروش ارز با آنها چانه می زنند.

  نکته جالب در معاملات حاشیه خیایان فردوسی افت نرخ دلار از 6000 تومان به 5500 تا 5600 تومان است. نرخ یورو نیز از بالای 7000 تومان به 6700 تومان کاهش پیدا کرده است.

  در عین حال در صورتی که رقم تقاضای دلار به ارقام پائین یعنی 100 تا 500 دلار کاهش یابد، نرخ نیز بالاتر رفته تا 5700 تومان افزایش می یابد. پاسخ اکثر صرافی ها به تقاضای خرید سکه نیر همچون دلار منفی است، اما تعداد اندکی برای سکه نرخ می دهند که از نرخ های اعلامی می توان دامنه نرخ ارز آزاد در بازار را حدس زد.

  بر اساس این گزارش برخی صرافی ها امروز نرخ سکه تمام را از یک میلیون و 880 هزار تومان تا یک میلیون و 780 هزار تومان اعلام می کنند.

  منبع: فارس

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.