ویدئو مشروح
انزو
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
تیتر روزنامه ها
تیتر روزنامه های ورزشی
10 مطالب برتر سایت مشروح
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
ماجرای خودکشی هیتلر و همسرش
راه هایی متفاوت برای گفتن
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
زندگینامه بزرگان دینی
زندگینامه سید محمد خاتمی
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
زندگینامه کامل محمدرضا گلزار بازیگر و سوپراستار سینمای ایران به همراه فیلمشناسی کامل و همچنین عکس های کودکی و قدیمی تا جدیدترین تصاویر “محمدرضا گلزار” را در مشروح تماشا کنید.
بيل گيتس ثروتمندترين مرد جهان است كه 11 سال متوالي برنده اين عنوان بوده و دارايي او در حدود 51 ميليارد دلار تخمين زده مي‌‌شود.
استیو جابز یکی از مؤسسان شرکت بزرگ اپل و از اسطوره‌های دنیای فناوری است. روند زندگی و موفقیت‌های او می‌تواند برای هر فردی الهام‌بخش باشد.
فرهنگ زندگی در آمریکا
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

بازار طلا و ارز بعد از لغو برجام

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • چهارشنبه, 19 ارديبهشت 1397
 • بازار طلا و ارز بعد از لغو برجام

  پس از اعلام خروج آمریکا از برجام، نااطمینانی در بازارها افزایش یافت و قیمت فلز زرد روبه رشد گام برداشت. طلا که پیش از اعلام تصمیم رئیس جمهوری آمریکا تا ۱۳۰۶ دلار افت کرده بود، پس از آن راهی قیمت ۱۳۱۶ دلاری شد.

  همچنین نرخ دلار در بازار های مرزی در اولین روزکاری پس از خروج آمریکا از برجام در محدوده ۶۳۹۰ تومان معامله شد.

  کارشناسان بین المللی معتقدند واکنش ایران به تصمیم ترامپ، نقش مهمی در قیمت جهانی طلا و ارزش دلار بعد از برجام دارد.

  تحت تاثیر شدت دادن ترامپ به تنش با ایران ، حداقل در کوتاه مدت ارزش دلار و اونس طلا به دلیل نگرانی ها از آغاز درگیری جدید در خاورمیانه افزایش خواهد یافت و از طرفی دارایی هایی با ریسک بالاتر مانند سهام و بازارهای اعتباری با افت روبرو خواهند شد و ممکن است نفت با افزایش چشمگیر قیمت روبرو شود.

  این روند افزایش قیمت حتی ممکن است با حمایت این اتفاق ( تنش بر سر توافق هسته ای) برای طولانی مدت هم ادامه داشته باشد که این موضوع به نحوه واکنش ایران و پیشگیری سیاست تهاجمی تر آن بستگی دارد.

  ایران همچنان نقش یک شریک منطقی را بازی خواهد کرد و با ادامه همکاری با کشورهای اروپایی و روسیه سعی خواهد کرد که در بین از امتیازات خود دفاع کند. در صورت پیش گرفتن سیاست تهاجمی از سوی تهران قیمت طلا ، نفت و دلار پشت سر هم افزایش خواهد یافت.

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.