ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش اوریگامی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

عذرخواهی شهردار ارومیه بابت تخریب خانه ی معلولان

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • شنبه, 19 اسفند 1396
 • عذرخواهی شهردار ارومیه بابت تخریب خانه ی معلولان

  غروب روز جمعه (18 اسفندماه) تصاویری از تخریب یک خانه در شهرک ایثار ارومیه در فضای مجازی منتشر  و گفته این منزل متعلق به یک خانواده بی بضاعت با سه معلول است.

  تخریب منزل یک زن مسن با دو فرزند سندروم‌داون توسط شهرداری ارومیه و رفتار زشت و زننده ماموران شهرداری با این مادر. شهردار ارومیه نیز گفته است: تخریب منزل مسکونی شهرک ایثار با وجود سکونت معلولان در منزل توسط ماموران پیشگیری صحت ندارد.

  واکنش بهزیستی

  انوشیروان محسنی‌بندپی،  رئیس سازمان بهزیستی کشور، در واکنش به اقدام شهرداری ارومیه در تخریب منزل مادر معلول و دو فرزند معلولش، گفت: اخیراً لایحه جامع حمایت از حقوق معلولان را در مجلس تصویب کردیم و این قانون در بندهای خود تکالیف زیادی را برای سازمان‌های مختلف در راستای حمایت از مسکن، اشتغال، مناسب‌سازی اماکن، تحصیل و آتیه معلولان درنظر گرفته که شاید بهترین عیدی برای معلولین عزیز کشور باشد. اما شنیدن شیوه اقدام شهرداری ارومیه در تخریب منزل مسکونی یک خانواده ۳ معلولی آن در هم در آستانه سال جدید، با هر توجیهی نهایت بی‌تدبیری و مغایر با اصول شرع و اخلاق اسلامی است.

  واکنش شهردار ارومیه

  محمد حضرت پور در واکنش به تصاویری در خصوص تخریب منزلی در شهرک ایثار افزود: خبر تخریب منزل مسکونی توسط ماموران پیشگیری با وجود سکونت معلولین در آن خانه صحت ندارد و معلولان در منزل دیگری در همسایگی آن خانه تخریبی ساکن هستند. حضرت پور افزود: پیمان کاران ساختمان تخریب شده در منطقه 2 شهرداری ارومیه چندین مورد ساخت وساز غیر مجاز انجام داده اند و این بار نیز با سوء استفاده از وضعیت معلولان این خانواده وبرای رسیدن به مقاصد شخصی خود ساخت وساز در این زمین را انجام داده اند.

  وی ادامه داد: بخشی از قصور نیز به ماموران شهر داری مربوط می شود که گرچه کارشان در چارچوب قانون بوده است اما می توانستند بهتر عمل کرده و با توقف ساخت وساز  مورد را به کمیسیون مربوطه ارجاع دهند.

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.