ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش اوریگامی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

ثبت سفارش واردات با نوع ارز دلار آمریکا از امروز امکان‌پذیر نخواهد بود

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • چهارشنبه, 09 اسفند 1396
 • ثبت سفارش واردات با نوع ارز دلار آمریکا از امروز امکان‌پذیر نخواهد بود

  بر اساس ابلاغ بانک مرکزی، از امروز چهارشنبه 9 اسفند ماه ثبت سفارش واردات با نوع ارز دلار آمریکا امکان پذیر نخواهد بود.

  حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی رد گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره و تاکید رهبر معظم انقلاب بر حذف دلار از مبادلات تجاری و بازرگانی در دیدار رئیس جمهور روسیه گفت: ممنوعیت معامله با دلار برای جمهوری اسلامی ایران جزء تحریم‌های اولیه آمریکا است و لذا تحت تاثیر برجام نیز قرار نمی‌گیرد. وی افزود: ولو اینکه آمریکا کاملا به تعهدات خود در برجام عمل کند ممنوعیت معامله با دلار سر جای خود باقی است چون جزء تحریم‌های اولیه است و تحریم‌های اولیه توسط آمریکا همچنان باقی مانده است.

  البته تاکید شده است که این ابلاغیه شامل درخواست‌هایی که قبل از این تاریخ مجوز هشت رقمی ثبت سفارش خود را دریافت کرده‌اند نمی‌شود.

  در هفته‌های گذشته به واسطه تغییرات ایجاد شده در سامانه ثبت‌سفارش و به دنبال آن عدم پاسخگویی بانک‌ها  بسیاری از تجار در تامین ارز برای ترخیص کالای خود با مشکلات متعدد اقتصادیی  مواجه شدند.

  پس از گذشت مدتی از عملیاتی شدن خرید الکترونیکی ارز اعلام شد: با هماهنگی به عمل آمده با بانک مرکزی بخش خرید الکترونیکی ارز در سامانه عملیاتی شده و کاربران می‌توانند از روز دوشنبه هفتم اسفندماه درخواست خرید ارز خود از صرافی‌ها را در این سامانه ثبت کنند.

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.