ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش اوریگامی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

سبک زندگی یک اختلاسگر نفت

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • چهارشنبه, 15 فروردين 1397
 • سبک زندگی یک اختلاسگر نفت

  عکسی که می‌بینید، فرزند این اختلاسگر را سوار بر یکی از خودروهای چند میلیاردی نشان می‌دهد؛ یک «لامبورگینی آونتادور».

  اختلاسگر شرکت نفت که مدتی است به همراه خانواده‌اش متواری است، در طول سال‎های حضور و زندگی‌اش در ایران نحوه‌ی گذران زندگی‌اش چندان شباهتی به دیگر کارمندان شرکت‌های دولتی نداشته است.

  فرزند او هزینه‌ی زندگی بسیار بالایی داشته است؛ علاقه‌ی زیاد به ماشین‌های قرمز رنگ باعث شده بود تا کلکسیونی از ماشین‌های لوکس دنیا به رنگ قرمز را در پارکینگ خود داشته باشند؛ این کلکسیون‌ها تنها مختص ایران نبود بلکه در دبی و انگلیس هم این مجموعه‌ها را جمع کرده بودند.

  آنها برای خود کشتی تفریحی داشتند که به نام پسرشان بوده و هنوز هم هست و بسیاری از میهمانی‌ها و دورهمی‌های دوستانه و خانوادگی بر روی آن برگزار می‌شده است.

  بریز و بپاش‌های خانواده‌ی آقای «ر» عجیب بود؛ مثلا مسافرت‌هایی که برای هر آدم عادی ممکن است ۴۰۰ دلار هزینه داشته باشد، او و خانواده‌اش به این دلیل که با فرست کلاس‌های اسپشیال سفر می‌کنند شاید برای همان بلیط هربار ۳۰، ۴۰ میلیون تومان هزینه می‌کنند.

  نحوه‌ی زندگی آنها در انگلستان هم بسیار دست و دلبازانه بوده است. به این بهانه که پسرشان اقامت تحصیلی در انگلستان داشته است رفت و آمد زیادی به این کشور داشته‌اند و سرمایه‌گذاری‌های کلانی می‌کردند. اگر دانشجویی معمولی در انگلستان با ماهی ۱۰۰۰ پوند می‌تواند در آن کشور زندگی کند، فرزند او فقط ۱۰ هزار پوند هزینه‌ی کلوپ‌های شبانه و خوشگذرانی‌هایش بوده است. در ایران هم وضعیت زندگی‌شان تفاوتی با کشورهای دیگر نداشته است؛ تعداد قابل توجهی ملک داشته‌اند که میزانی که از آنها ضبط شده است صحه‌ای بر این موضوع است.

  این مدیر اختلاسگر شرکت اکتشاف نفت، بر خلاف اخبار منتشر شده اقامت کانادا را ندارد و احتمال می‌رود که همچنان در امارات باشد. پیش از فرار هم بیشتر رفت‌وآمد آنها به انگلستان بوده است.

  ناگفته‌ای از فرار متهم فساد جدید نفتی

  اسدالله قره‌خانی، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم علی‌آباد کتول با اشاره به وقوع اختلاس مالی در بخش اکتشافات وزارت نفت، گفت: فردی که این اختلاس را انجام داده حدود ۳۱ سال در این مجموعه مشغول به فعالیت بوده و عمدتا در بخش مالی کار می‌کرده است و به طریقی اعتماد مجموعه را جلب کرده بود. همچنین پدر این فرد نیز در وزارت نفت کار می‌کرده است.

  وی با بیان اینکه این فرد مسئول امور خزانه بوده و ضمانت‌نامه‌ها و مسائل مربوط به پیمانکارها همه نزد وی بوده است، افزود: این فرد کاری کرده بود که در سیستم رد پایی از خود به جای نگذارد و از سال ۸۶ یا پیش‌تر، اقدام به اختلاس کرده و تخلفات وی از سال‌های ۸۹ بررسی و محرز شده است که در این زمان‌ها این فرد به صورت تدریجی از پست خود سوءاستفاده می‌کرده است و در این مدت چک‌ها دو امضائه صادر می‌شده است.براساس بررسی‌ها اختلاس‌ها از محل بودجه نبوده است اما این موضوع که آیا این فرد اسناد و مدارک را جعل می کرده است باید بررسی دقیق‌تری شود.

   وی با بیان اینکه زمانی که اکتشافات وزارت نفت سیستم نرم‌افزاری خود را تغییر داد و سیستم جدیدی جایگزین کرد متوجه این انحرافات شد، یادآور شد: زمانی که مسئولان این بخش متوجه انحرافات شدند این فرد را احضار کردند و در همان زمان که پرونده‌ها را دقیق‌تر بررسی کردند، متوجه شدند که اختلاس وجود دارد؛ لذا پس از اینکه به وی اعلام کردند، متوجه شدند که این فرد اتاق کار خود را ترک کرده است.
  منبع: ensafnews

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.