ویدئو مشروح
انزو
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
تیتر روزنامه ها
تیتر روزنامه های ورزشی
10 مطالب برتر سایت مشروح
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
ماجرای خودکشی هیتلر و همسرش
راه هایی متفاوت برای گفتن
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
زندگینامه بزرگان دینی
زندگینامه سید محمد خاتمی
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
زندگینامه کامل محمدرضا گلزار بازیگر و سوپراستار سینمای ایران به همراه فیلمشناسی کامل و همچنین عکس های کودکی و قدیمی تا جدیدترین تصاویر “محمدرضا گلزار” را در مشروح تماشا کنید.
بيل گيتس ثروتمندترين مرد جهان است كه 11 سال متوالي برنده اين عنوان بوده و دارايي او در حدود 51 ميليارد دلار تخمين زده مي‌‌شود.
استیو جابز یکی از مؤسسان شرکت بزرگ اپل و از اسطوره‌های دنیای فناوری است. روند زندگی و موفقیت‌های او می‌تواند برای هر فردی الهام‌بخش باشد.
فرهنگ زندگی در آمریکا
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

اعمال نرخ جدید جرایم رانندگی

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • جمعه, 17 فروردين 1397
 • اعمال نرخ جدید جرایم رانندگی

  بر اساس مصوبه جدید نرخ حدود 40 عنوان جریمه اصلاح شده و جریمه تخلفات حادثه ساز افزایش یافته است.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، نرخ جرائمی همچون عبور از چراغ قرمز، سبقت غیرمجاز در راه‌های دوطرفه و تجاوز از سرعت‌مجاز (بیش از 30 کیلومتر بر ساعت) در کلان‌شهر‌ها و مراکز استان‌ها و جاده‌های بین شهری و مناطق‌آزاد تجاری و صنعتی به 200 هزار تومان رسیده است.

  همچنین نرخ ارتکاب‌جرائمی همچون انجام حرکات‌نمایشی مانند دور زدن در جا و یا حرکت موتورسیکلت روی یک‌چرخ، حرکات مارپیچ، حرکت با دنده عقب در آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها به 150 هزار تومان، استفاده از تلفن‌همراه و یا وسایل‌ارتباطی مشابه در حین رانندگی و عدم رعایت مقررات حمل‌بار به 100 هزار تومان، عبور از محل‌ممنوع به 90 هزار تومان و عبور وسایل‌نقلیه غیرمجاز از خطوط ویژه به 80 هزار تومان افزایش یافته است.

  رانندگی در حالت مستی و مصرف داروهای روان‌گردان و افیونی 400 هزار تومان جریمه در کنار معرفی به مراجع قضایی برای متخلفان در پی دارد.

  هیات دولت در جلسه 16 اسفند ماه نرخ 41 عنوان جریمه را از میان 171 عنوان جریمه بین 20 تا 100 درصد افزایش داد.

  قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در کشور بعد از 40 سال اصلاح و از سال 90 اجرایی شد و بر اساس مواد 21 و 22 این قانون پیش بینی شده که هیات وزیران می‌تواند به پیشنهاد نیروی انتظامی و تایید وزارتخانه های دادگستری، کشور و راه و شهرسازی نسبت به افزایش نرخ جرایم رانندگی اقدام کند. امسال هیات وزیران تصمیم به افزایش نرخ جریمه های رانندگی گرفت و این موضوع را تصویب و ابلاغ کرد، البته در یک مرحله دیوان عدالت اداری به ضریب تورم آن اشکال وارد کرد و مجددا هیات وزیران در جلسه 16 اسفند ماه نرخ های جدید را تصویب کرد.

  منبع: خبرگزاری صداوسیما

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.